Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

V Moskvě byl zadržen americký špion. Bílý dům mlčí.

Hodnocení uživatelů:  / 3
NejhoršíNejlepší 

Příslušníci Federální služby bezpečnosti Ruska (FSB) zadrželi v Moskvě amerického občana Paula Whelana během provádění špionské akce. Podezřelého zatkli už v pátek. V daní věci bylo zahájeno trestní řízení. Za výzvědnou činnost mu hrozí deset až dvacet let za mřížemi.

  • v-moskve-byl-zadrzen-americky-spion-bily-dum-mlci

Potlačení americké špionáže v Rusku

„Ruská kontrarozvědka narušila hlavní operaci americké zpravodajské služby“, uvedl generální tajemník FSB, člen Rady pro zahraniční a obrannou politiku, Alexander Michajlov. Poznamenal, že pokud dříve FSB zpravidla neutralizovala agenty zahraničních zpravodajských služeb mezi občany třetích zemí nebo Rusů, nyní je zadržován americký občan.

Michajlov také připomněl, že již v průběhu tohoto roku vedení americké špionážní služby CIA přiznalo, že americká zpravodajská služba začala přijímat stále méně informací od svých ruských informátorů v Moskvě kvůli efektivní práci ruského kontrarozvědky (viz ZDE). Podle Michajlova toto potvrzuje současné zadržení. „Proto jsou nyní Američané nuceni posílat do akce své vlastní občany“ dodal Michajlov.

Čeká se na reakci Washingtonu

Bílý dům na zprávu zatím nereagoval. Dá se očekávat, že nyní probíhají u prezidenta Trumpa horečné konzultace, jaký postoj Spojené státy k aféře oficiálně zaujmou. „Teď musíme počkat na to, jak se vyjádří Spojené státy. Je možné, že si začnou jako obvykle stěžovat na porušování práv svých občanů a podobně, ale pokud by naše kontrarozvědka neměla pádné důkazy o vině zadržené osoby, tajná služba by tyto informace nezveřejnila,“ dodal Michajlov. Poznamenal, že konfrontace bezpečnostních složek se nikdy nestala otevřenou konfrontací mezi Ruskem a Spojenými státy a vyjádřil naději, že tomu tak nebude ani nyní

zdroj: https://www.narodninoviny.cz/spionazni-afera-v-moskve-byl-zadrzen-americky-spion-bily-dum-zatim-mlci/

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře