Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Putin: Západu nejde o jaderné zbraně, chce sesadit íránský režim

  • putin-voloda
Ruský premiér Vladimír Putin v pátek obvinil západní velmoci ze snahy docílit"změnurežimu" v Íránu, který obviňují ze snahy získat jaderný arzenál, přičemž v této věci nevylučují vojenský útok. Podle Putina, jehož citovaly ruské tiskové agentury, Západ není upřímný a "pod zástěrkou snahy zabránit šíření zbraní hromadného ničení se pokouší o něco úplně jiného a stanovuje si odlišně cíle - změnu režimu".

"Máme takové podezření. A snažíme se o postoj, který se liší od toho, co se nám snaží vnutit... ve věci možného vývoje íránského jaderného problému," řekl ruský premiér, který se v nadcházejících volbách bude ucházet už potřetí o křeslo prezidenta. Rusko je dlouholetým obchodním a vojenským partnerem Íránu a staví se proti dalšímu zpřísňování sankcí vůči islámské republice, ke kterému v uplynulých měsících přistoupily Spojené státy a Evropská unie. Američané podobně jako spojenecký Izrael nikdy nevyloučili vojenský útok na Írán, Moskva však trvá na tom, že jaderný spor lze řešit pouze diplomatickou cestou.

Putinova slova zazněla během jeho předvolební návštěvy města Sarov, které je známé jako centrum ruského jaderného výzkumu. Po prohlídce výzkumných pracovišť vystoupil na setkání s bezpečnostní tematikou, kde opět zkritizoval americký projekt protiraketového štítu v Evropě.

zdroj: http://www.topky.sk/cl/11/1300895/Putin--Zapadu-nejde-o-jadrove-zbrane--chce-zosadit-iransky-rezim

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře