Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Ukrajina je především obětí sebe sama

Nezávislá britská laboratoř potvrdila ke dnešnímu dni 22 ukrajinských úmrtí na mexickou chřipku. Za měsíc. To je stejně vážné, jako oněch sto ověřených případů úmrtí na hemorrhagickou horečku spojenou s krvácením zvanou ebola v Kongu a Ugandě. Tisk ovšem zajímá pouze chřipka. Proč vůbec, když izolace kmenů prokázaly, že na těle člověka je zhruba dvacet tisíc druhů virů. Na kůži, pokud zrovna neprojde aseptickou lázní. Chřipka je, jak nás učili na ZDŠ, pseudovir, není to s ní tak jednoduché, a rozhodně potřebuje to, aby jí exponovaný člověk byl v nedobrém psychickém i fyzickém stavu.

Rok 1918 byl takovým kumulativním rokem hladu, tak jako dnešek. Kdo tuší mexické reálie (zná je opravdu málokdo), správně předpokládá, že denní strava Mexičana sestává z placek a fazolí. Rozhodně v pondělí, úterý i středu. Ve čtvrtek Mexičan mnoho nejí, protože když ho majitel firmy ve čtvrtek vyhodí, nedá mu už šek za odpracovanou práci. A tak jen pokud svůj týdenní šek náš člověk dostane i v pátek, jí, a jak jinak, i v neděli kukuřičné placky a boby. Asiaté (pamatujete ještě ptačí chřipku...) nám ztloustli. Vidíte to v televizi. Jenže to není tloušťka z přejídání, ale hladu. Jezte denně čtvrt kila vařené rýže a budete žasnout nad svými váhovými přírůstky. Hindky jsou silné právě proto a Indonésanky je dohánějí.

Ovšem, placky ani rýže tělo neposílí, jsou stejně plané, jako naše brambory, které naši předci alespoň mastili a servírovali s kyškou. A ostudou civilizace jsou stále děti s kwašiorkorem, chronicky hladové, ovšem s vypouklými  (ne tlustými) bříšky.

Zdání klame a nejen v tomto. Predefaultní ukrajinská ekonomika sama sebe ráda srovnává s argentinskou. Srovnání ovšem kulhá. Argentina byla (přes téměř protofašistický peronistický režim) hlavním dodavatelem především hovězího, telecího a vepřového masa Spojencům za WWII. Byla dodavatelem tak významným, že Winston Churchill zemi osobně navštívil, protože chtěl poddaným Jeho Veličenstva přilepšit. Kdo zná válečnou a poválečnou bídu v Anglii z memoárové literatury, pochopí. Argentinci řekli ano, ale než představa medium propečeného steaku v hlavě politika dozrála, byli zde Američané, a po kapitalisticku řekli: lend and lease, znamená, že BERETE JEN od nás. A tak Churchillovi zbyly navíc jen ty skvělé lanšmítové konzervy americké UNRRY, fabricadas en Argentina.

Ukrajinci měli půdu, dnes dílem nepoužitelnou (Černobyl), dílem vyčerpanou (není na hnojiva), protkanou produktovody a silnicemi. Stáda, jako Argentinci, rozhodně nemají, osívat není čím. Nicméně i tvrdě tržní země žije. Jak? Od Portugalska po Čechy pracují statisíce Ukrajinců ve špatných podmínkách a domů posílají peníze. Dnes, když je zima, jsou to oni, kdo jsou doma -- a nemocní. Ale jejich peníze pracují. Potřebuješ místo -- platíš, potřebuješ amnestii prezidenta, zaplatíš 20.000 USD, přijetí u prezidenta za 100.000 USD.

To jsou peníze, které hýbou ekonomikou. Říká se, že 80% titulů z posledních desíti let je koupených. Proto ani nestojí za to pátrat po kvalitě diplomu ukrajinské ministryně zdravotnictví, jejíž resort teď do světa hlásí počty nemocných. Každopádně je to elegantní mladá žena, modrooká blondýnka, krásnější Tymošenkové. Nestačí? Inu její manžel je jeden z ekonomických ministrů Ukrajiny. Země a její banky často nevydávají vklady vlastním klientům, obyvatelům.

Před měsícem se v českých Dačicích uskutečnil separatistický kongres světových Rusínů. Oděsa chce být svobodným městem, jako kdysi Gdaňsk, Krym se chce oddělit, o ruskojazyčných částech země nemluvě. Není proto výhodnější akcentovat chřipku jdoucí napříč národnostmi a příjmovými skupinami ? (Pravda, do kyjevskch paláců nedorazila). Chřipka a tvrdím, jedno jaká, je dnes to jediné, co Ukrajince sjednocuje, bohužel. Je to velká marketingová hra o obyvatele a jejich volební hlasy (i peníze...). On totiž dav s rouškami na ústech se do „boďáku" televizních stanic hodí vždy. Roušky se, stejně jako čádory, velmi dobře filmují.

Napadá mne, že v naší vesnici televize ještě netočila. Pokud  tedy CNN nepřijede moc rychle, zkusíme vyrobit nějaké obecní lidové masky a také zdůvodnění, proč je nosíme. Mohla by z toho být pěkná dotace z Bruselu, nikoli ale v hřivnách, které si emitují a utrácejí budoucí ukrajinští soupeři v prezidentských volbách.

(Všem poctivým badatelům, hlavně virologům a gen.inženýrům se přirozeně omlouvám. Soudím ale, že všechno je vždycky jinak)

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře