Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Mezinárodní prestiž ČR

Hodnocení uživatelů:  / 52
NejhoršíNejlepší 

Prvý přímo volený prezident ČR a nejvyšší představitel Mongolska – prezident Cachjagín Elbegdordž, který na pozvání Miloše Zemana poctil náš stát oficiální návštěvou, si podle zveřejněných informací z Hradu, prý vzájemně „padli do oka".

  • mezinarodni-prestiz-cr

Je to jistě dobře, protože oficiální návštěva nejvyššího představitele Mongolské republiky, po odchodu Václava Havla z čela našeho státu, patří a patrně dlouho bude patřit k nejvýznamnějším mezinárodním úspěchům, kterých polistopadová ČR, pod moudrým vedením svých posledních dvou nejvyšších státních představitelů dosáhla.

„Sláva" okolo právě uplynulé státní návštěvy, mi jako již bohužel pamětníkovi, poněkud připomíná jásot médií v režii KSČ, při „významných státních návštěvách" uskutečňovných za prezidentování soudruha Gustáva Husáka.

Máme se realisticky smířit s tím, že po odchodu z Hradu, jistě i v lecčem chybujícího Václava Havla, jeho nástupci na nejvyšším státnickém postu – Václav Klaus a nyní Miloš Zeman, již nebyli a nikdy nebudou cílem oficiálních, natož neoficiálních návštěv, představitelů respektovaných států?

Ve včerejším mediální vystoupení ke končící oficiální návštěvě váženého Cachjagina Elbegdordže, se „šarmem", se kterým se kromě oficiálních vystoupení našeho nejvyššího státního reprezentanta z Pražského Hradu a jak se vloni ukázalo také z Lán, lze setkávat u „občerstvených návštěvníků" restauračních zařízeních IV. cenových skupin a pokleslejších, Miloš Zeman označil za „největší lákadlo ČR" pro zahraniční hosty „krásná česká děvčata".

Nevím, zda Miloš Zeman dospěl k názoru, že pro morální a ekonomický rozvoj český stát potřebuje lákat k návštěvám ze zahraničí právě ctitele a podnikatele v pornobusinessu a příbuzných oborech /míněn je trojlístek podnikatelsky nejlukrativnějších aktivit, čili „sex, alkohol a drogy"/, či zda zmíněné veřejné vystoupení našeho nejvyššího státního představitele opět ovlivnila „náhlá viróza", která po vyspání na čas pomine a hlava státu na svá vyřčená moudra zapomene?

Se situací, ohledně nejvyšší státní reprezentace mé rodné vlasti, ve které prožívám „podzim své pozemské pouti", mne smiřuje skutečnost, že ani Václava Klause, ani Miloše Zemana, jsem si za své prezidenty nepřál a druhého jmenovaného jsem proto nikdy nevolil.

Své rozjímání končím povzdechem „Je to opravdu síla!", co oba bývalí kolegové z Husákova ekonomického výzkumáku, řízeného zesnulým dobrákem a mimořádně slušným člověkem, byť komunistou, Valtrem Komárkem, české i mezinárodní veřejnosti z Pražského Hradu, za naše peníze předvádějí!

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře