Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Jakým právem kritizuje demonstrativní střelbu na prezidenta Miroslav Kalousek?

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

 

V reakci na střelbu ze softballové pistole na prezidenta, uskutečněnou mladým komunistickým výtržníkem v Chrastavě ve státní svátek, v pátek 28. 9. 2012, se čeští politici shodují v tom, že jde o zavrženíhodný čin. Oprávněně je také kritizována absolutní neschopnost ochranky hlavy českého státu.

  • jakym-pravem-kritizuje-demonstrativni-strelbu-na-prezidenta-miroslav-kalousek

Nejhorší premiér v dějinách českého státu - Petr Nečas, se snaží vytěžit z události politické body účelovými slovy - „Je to politováníhodná událost, která by se neměla stávat. Každý má v demokratické společnosti právo vyjádřit svůj nesouhlas s politikou, ale tento protest nesmí přesáhnout rozumnou míru. Já sám ochranku nepoužívám, a ani tento incident toto moje rozhodnutí nezmění…../citace/". 

Když odhlédneme od ne zcela pravdivého vychloubání premiéra, že se údajně nemstí svým názorovým odpůrcům a že sám ochranku nepoužívá, je od ctitele polopravd, lží a klamných triků z hlediska veřejnosti jinak ale celkem přijatelné, že nejapný fyzický atak pomateného mladého komunisty na hlavu státu označuje za "politováníhodnou událost, která by se neměla stávat".

Jakým právem se ale k primitivní fyzické agresi na názorového protivníka kriticky vyjadřuje ministr financí Miroslav Kalousek, který sám takovým způsobem vůči svým oponentům jedná a ještě se tím chlubí? Mám na mysli mravně bezprecedentně pokleslé fyzické napadení neznámého mladíka na chodníku v podloubí Malostranského náměstí, kterého se ministr Kalousek dopustil v září 2010 jenom proto, že poškozený před tím na něj, respektive na vládní limuzínu ve které byl státník dopoledne převážen z bytu do práce, vykřikl slova o "zlodějích" a "rozkrádání" - pochopitelně míněno státního majetku.

Ministr Kalousek tehdy svému řidiči zavelel zastavit a přistoupil k neznámému spoluobčanovi, kterého za dohledu svého profesionálního osobního strážce začal zbaběle tlouci do obličeje. Existuje o tom video natočené neznámým pohotovým svědkem, které koluje na internetu.

Ministr financí se pak svým bezprecedentně hanebným činem následně v médiích ještě pyšnil zavrženíhodnými výroky o tom, že šlo o "výchovné profackování", které napadený mladík údajně "potřeboval, protože tak nekonali jeho rodiče". Člen české vlády tehdy veřejnost seznámil ještě s dalšími podobně pokleslými výplody svého ducha.

K dovršení morálního marasmu nejvyšší české politické "elity" tehdejší Kalouskovu trapnost dokonce osobně schválil i nyní napadený prezident Klaus, který tehdy ministrovu nedůvodnou primitivní agresi vůči občanovi, nemyslitelnou v civilizovaných státech od člena vlády, veřejně schválil a podpořil.

V souvislosti s tím, že se nyní sám stal cílem "výchovného útoku" softballovou pistolí, je dnes panu prezidentovi možno připomenout známou moudrost - "Kdo seje vítr, sklízí bouři".

K ministru financí je však na místě principiálně konstatovat, že nemá nejmenší morální právo demonstrativní fyzický útok na prezidenta Klause vůbec komentovat. Kdyby Miroslavu Kalouskovi nechybělo dobré vychování, soudnost a sebereflexe - měl by se nyní zastydět a zpytovat svědomí, že právě on sám se na naší nejvyšší politické scéně ustanovil představitelem a propagátorem fyzického napadání názorových odpůrců.

 

Video: Atentát na Klause (prozatím jen varovný)

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře