Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Inženýr chemie pro úspěšné řízení rezortu financí nemůže postrádat lékaře - neurochirurga, aneb Nahlédnutí do tajů české vládní scény

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

"Občanští demokraté by se měli přestat bát mluvit o novém šéfovi a měl by jím být po odchodu z Hradu opět Václav Klaus", říká bývalý šéf poslanců ODS Petr Tluchoř /1968/ - kritik stávajícího šéfa Petra Nečase /1964/ - "elegán" s tváří, která mi, bůhvíproč, vždy připomene zločince z někdejšího populárního filmu z šedesátých let - "Blbec z Xenemunde" /1962/, podle scénáře psychiatra a autora vynikajících povídek a románů žánru "sci-fi", psychiatra MUDr. Josefa Nesvadby /1926 - 2005/.

  • inzenyr-chemie-pro-uspesne-rizeni-rezortu-financi-nemuze-postradat-lekare-neurochirurga-aneb-nahlednuti-do-taju-ceske-vladni-sceny

Stávající předseda Petr Nečas podle Tluchoře "přehlíží kritické názory v ODS a jako premiér ve vládní koalici příliš ustupuje Miroslavu Kalouskovi /1960/", který odpovídá v české vládě za vedení rezortu financí a za "modernizační ekonomické reformy".

Je pravda, že chemik Kalousek "modernizační reformy" nevymýšlí nijak nápaditě - prakticky vždy přijde pouze s údajnou nezbytností dalšího plošného zvýšení cen a daní, které mu Nečas s "velkou slávou" jako "nezbytný reformní krok" schválí a občanům pohrozí tragickými následky v případě nedostatečného nadšení pro nové "utahování opasků".

"Drobnou chybičkou" Kalouskových ekonomických reforem je "pouze" trvalý pokles hospodářského růstu i v porovnáním se sousedními postsocialistickými státy postiženými stejnými "vnějšími faktory" - zejména globální krizí, avšak to šéfa rezortu financí a ani premiéra netrápí - nejsou žádní "škarohlídové", nýbrž "zdravě sebevědomí státníci", byť ne tak zcela kvalifikovaní odborníci v ekonomii.

Premiér Nečas se svým vládním kabinetem, za podpory Václava Klause, dokonce jako nejvyšší aktuální státní prioritu navrhují obdarovat církve majetkem až za 160 miliard korun, na úkor nejen současné generace českých občanů, ale i několika generací dosud nenarozených potomků, jejichž budoucnost tím zadluží. Inu - "pravicová vláda" za moudré supervize rovněž "pravicového" pana prezidenta, dělají pro "blaho občanů", co dokážou a co lze, byť cca 90% nevděčníků, kteří si je z daní vydržují, aktuálnost jejich ušlechtilé snahy o "nápravu křivd církvím" dosud zcela nepochopilo.

Zkušený pravicový straník Tluchoř je přesvědčen, že v ODS je řada kvalitních kandidátů, ale Václav Klaus /1941/ - který jako prezident vloni v dubnu celosvětově "zazářil" na prezidentském brífinku v Chile bezchybným předvedením kapsářského kousku se "zmizením vzácného protokolárního pera vyzdobeného pravými diamanty", by prý byl ze všech kandidátů na reprezentativní šéfování pravicové státostrany "zdaleka nejlepší".

Údajným důkazem "správnosti" Tluchořova favorizovaného kandidáta prý je, že tři z největších pravicových politiků 20. století - Reagan, Thatcherová a Churchill, byli zpočátku své politické prý také často vysmíváni. Náš "světem obdivovaný" nejvyšší státní představitel je sice za svůj zdařilý, kamerami zvěčněný kapsářský kousek, vysmíván od loňského jara - kdy rozhodně nebyl na počátku své kariéry, nýbrž spíš za zenitem - ale nebuďme detailisty k Tluchořovým státotvorným úvahám.

Jmenovaný bystrý straník s image filmového hrdiny má určitě pravdu ve svém tvrzení, že "právě Václav Klaus je symbolem doby, kdy ODS udávala směr a kdy strana modrého ptáka byla ideovým i faktickým lídrem politického pelotonu".

Sice neméně zdatně s "odkláněním" toků státních financí na tajná konta vládních činitelů do zahraničí se vždy vypořádávala rovněž "levicová" ČSSD, avšak i té k "úspěchům" vypomáhal nejen radou "pravičák" Václav Klaus, obdobně jako Viktoru Koženému při předchozí "úspěšné privatizaci" státního majetku, realizované "při zhasnutí".

Profesor Klaus vypomáhal k "úspěchům vlád ČSSD" díky "Opoziční smlouvě", kterou spolu s někdejším soudruhem Milošem Zemanem /1944/ - kolegou - "ekonomickým husákovským výzkumníkem", v roce 1998 "svorně  vyjednali a bratrsky uzavřeli".

Podle poslance Tluchoře by Klausovo opětovné vedení ODS byl "návrat ke kořenům". S tím, myslím, lze bez výhrad souhlasit. Pokud jde o "prospěch této zemi", který si od toho poslanec slibuje - myslím, že o tom by se dalo "úspěšně pochybovat". Ale žijeme v demokratickém státě - každý máme právo na svůj názor a Tluchoř je nesporně zkušený pravicový politik, jehož názory mají v české politice váhu.

V ODS v současnosti evidentně "všechno výtečně klape". Proto podle dalšího "vynikajícího straníka" - Přemysla Sobotky /1944/ - mj. kandidujícího na uvolněný prezidentský post po Václavu Klausovi, právě nastal čas se vypořádat s "přechylováním ženských příjmení".

Prezidentský kandidát Přemysl Sobotka se v tomto týdnu na serveru Novinky.cz národu svěřil s tím, že při sledování televizních přenosů z Olympiády si prý uvědomil, "že mu vadí přechylování u zahraničních sportovkyň". A že v Senátu jeho kolega, šéf klubu ODS Richard Svoboda, proto již chystá novelu zákona o matrikách, která by českým ženám zjednodušila možnost zvolit si variantu jejich příjmení. Patrně podle průkopnice na tomto poli a "svorníku" Nečasova vládního kabinetu - Karoliny Peake - Kvačkové /1975/, která je zakladatelkou nikým nevolené údajné "demokratické vládní strany" LIDEM.

Pan senátor Sobotka a kandidát na prezidenta nemá v ODS nic důležitějšího na práci než řešit přechylování, protože v křesle u televize bystře zjistil, že slečně Williamsové by více slušelo, kdybychom jí říkali "slečna Williams", bez českého "-ová" na konci. Jak "státnicky moudré" - tak prozíravé a neomylně vyhmátnout nejvýznamnější aktuální potřebu většiny občanů ČR?

Námitka, že by Přemysl Sobotka místo tématu "přechylování" měl spíš řešit téma "finanční odklánění", je nejspíš malicherná a pouhá "levičácká zlomyslnost". To by se snad nakonec pan senátor ještě měl zabývat také "levičáckými pomluvami" o údajných stranických mafiánských praktikách a podobnými hloupostmi, jako třeba vyšetření "odklonu financí" v rámci státní zakázky Promopro, ve které pod "zodpovědným dohledem" stávajícího ministra obrany - místopředsedy ODS Alexandra Vondry /1961/ figurovali další "pravicoví poctivci na slovo vzatí" - Sobotkovi zasloužilí spolustraníci -  Bém, Janoušek, Kocourek a jiní…

Závěrem k jedinému prezidentskému kandidátovi ODS se zde chci podělit o  detail, který mne v přehledu tuzemských zpráv v tomto týdnu zaujal. Prý "Sobotka je opravdu idiot a důkazem úpadku ODS, protože tato strana odsouhlasila přímou volbu prezidenta a přitom nemá pro veřejnost přijatelného kandidáta!", uvedl nejmenovaný prostořeký publicista. Myslím ale, že je to nejspíš jen další zlomyslná "levičácká pomluva" a nikoliv "trefa do černého", jak se pokusím vysvětlit dále.

Na Hrad by přece za ODS mohl kandidovat, kromě Přemysla Sobotky, také  "šikovný" Alexandr Vondra /1961/, který právě ve své předvolební kampani usiluje o znovuzvolení na Litoměřicku a Slánsku nápaditě po "pravičácku" tím, že  bez souhlasu režiséra a distributora promítá film z atraktivního fotbalového prostředí "Okresní přebor".

Vondrovo pojízdné kino zavítá do jedenácti obcí na Litoměřicku, Slánsku a Podřipsku i když režisér filmu Jan Prušinovský s tím nesouhlasí. K Vondrově předvolební kampani, patrně nepřející režisér - lakomec, novinářům sdělil - "Vůbec se mi to nelíbí a jsem z toho hodně rozladěný. Je to zneužívání mojí práce v politické kampani. Vlastně je to hrozná drzost. K panu Vondrovi nemám vyhraněný vztah, ale nejsem volič ODS. Distributor mi telefonicky sdělil, že prodali film k užívání agentuře, která tvrdila, že bude provozovat letní kino. Ta ho zřejmě poskytla k využití během kampaně. Buď o tom Bonton jako distributor věděl, a pak je to jeho průšvih. Nebo ne, a pak je to sviňárna ze strany agentury. Určitě to budu chtít vědět. Pokud se má něčí práce použít pro politické účely, měli by k tomu tvůrci dát svůj souhlas. A já bych ho Vondrovi nedal…./citace/".

K citované litánii lakomého režiséra se ptám váženého čtenáře - je vůbec možné, že nějaký český občan nechce dobrovolně podporovat oblíbeného "pravicového" ministra obrany, vděčným lidem přezdívaného láskyplným "Křivohubka", či "Křivohub"? Je zajímavé, že o tuto  přezdívku se ministr Vondra dělí s váženým spolustraníkem - poslancem Tluchořem, jehož vizemi o "come backu" Václava Klause do čela ODS toto seznamování s aktuální situací v české pravici začíná.

Od režiséra a spolumajitele úspěšného filmového snímku jde o lakomost a nepochopení "ryzí poctivosti" ministra Vondry, který před nastoupením na post šéfa rezortu obrany "proslul" právě organizováním náročných audovizuálních akcí. V době českého předsednictví EU v roce 2009, coby ministr pro evropské záležitosti, osobně "úspěšně zajistil" právě audiovizuální vybavení jednacího sálu v Bruselu, s velmi příjemným "odklonem" nezanedbatelné části vyplacených financí o pár stováčků v milionech "českých". Šlo o již slavnou smlouvu s firmou ProMoPro, která je dosud v šetření trestními orgány, aniž by to ovšem podle zvyklostí nejvyšší české politické scény trestně vyšetřovanému politikovi vadilo v zastávání reprezentativní ministerské funkce.

Díky úsilí Nečasovy vlády, oproti časům, kdy byl za premiéra Topolánka v letech 2009–2010 ministrem obrany Martin Barták /1967/, zapracovaný do odborné problematiky nákupů pro stát jako náměstek předchozí ministryně rezortu obrany Vlasty Parkanové /1951/, která se zodpovědně a s "láskou k národu" starala o bojeschopnost naší armády za KDU-ČSL, je dnes nešvar korupce na vládní úrovni již prakticky před "vymýcením".

Poctivec Martin Barták je od roku 2010 vyšetřován protikorupční policií kvůli pomluvě o podezřelé armádní zakázce na nákup nákladních terénních speciálů pro armádu od amerického vlastníka továrny TATRA v Kopřivnici -generálního ředitele Mr. Adamse, od kterého podle "zlých jazyků" prý požadoval "odklonění" 20 milionů za to, že právě tatrovky česká armáda bude chtít.

Tato "nejspíš pomluva" exministra obrany se jistě brzo vyřeší "úplným očištěním" Bartákovy neposkvrněné pověsti, obdobně jako se dá očekávat očištění jména exministryně Parkanové, která je "nespravedlivě podezírána" rovněž z předraženého nákupu pro armádu, v jejím případě pro změnu však nikoliv automobilů, nýbrž transportních letadel CASA.

O "nepostradatelnosti odborných služeb" exministra Bartáka - vzděláním doktora medicíny, pro nákupy pro armádu a jiné významné státní finanční operace, svědčí to, že si jej vybral do funkce svého náměstka současný ministr financí za TOP 09 - známý poctivec a "napravovatel pověsti české politické scény" - Miroslav Kalousek /1961/, který sám nemá příslušné odborné vzdělání v ekonomii, protože je inženýrem chemie.

Každému "normálně myslícímu občanu ČR" je přece jasné, že inženýr chemie ministr Kalousek k úspěšnému řízení rezortu financí nezbytně potřebuje kvalifikovaného odborníka - nejlépe z oblasti medicíny, jako je neurochirurg MUDr. Martin Barták. Nebo snad někomu takové personální obsazení nejvyšších funkcí nejdůležitějšího ministerstva nedává logický smysl?

Vážení spoluobčané - uvědomme si laskavě, že důležité není, zda něčemu ve státě, ve kterém žijeme a platíme stále vyšší daně, rozumíme, či nikoliv. Podstatné je, zda pro nás třeba nepochopitelné jevy dávají smysl námi voleným a placeným zástupcům - především premiéru Nečasovi a na něj dohlížejícímu panu prezidentovi. Stačí, když oni vědí, že jednají pro našeho blaho nejlépe jak dokážou a jak je myslitelné.

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře