Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Další trapná aféra našich nejvyšších státních představitelů

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Petr Nečas se osobním a zároveň soukromým dopisem omluvil Václavu Klausovi za výrok, který pronesl na adresu odpůrců primitivního plošného zvyšování DPH, který zněl - "To už je na hranici politické a ekonomické debility". Zmíněnou primitivní vulgárností vůči občanům se český nejvyšší představitel "státnicky blýskl" 18. srpna 2012 v rozhovoru pro Lidové noviny.

  • dalsi-trapna-afera-nasich-nejvyssich-statnich-predstavitelu

Premiér existenci soukromého dopisu hlavě státu potvrdil 9. září 2012, ve známém nedělním pořadu České televize "Otázky Václava Moravce".

Moderátor Moravec premiérovi sdělil, že získal informaci o obsahu jeho privátního důvěrného dopisu zaslaného prezidentovi od dvou na sobě nezávislých zdrojů. Faktem je, že o obsahu dopisu v jiných médiích rovněž besedovali také rebelující poslanci ODS vedení Petrem Tluchořem.

Viditelně otřesený Nečas k tomu Václavu Moravcovi řekl - "Mne překvapuje, že tato informace je uvolněna, lidsky mne to zasahuje, protože něco jiného je soukromá záležitost, kdy si lidé něco soukromě sdělují. Nic víc k tomu nemám co říct". Byl evidentně překvapen, že obsah jeho dopisu nezůstal utajený mezi jím a adresátem - Václavem Klausem.

Protože šlo o vysloveně soukromý dopis, dokonce prý psaný ručně, jsou z indiskrece prakticky podezřelí pouze Petr Nečas a Václav Klaus. Logicky lze pokládat za vyloučené, že by rebelující poslance o obsahu dopisu informoval jeho autor - Petr Nečas.

Premiér na dotaz, zda může vyloučit, že obsah jeho dopisu vynesl někdo z jeho okolí, novinářům sdělil - "Obsah dopisu z mého okolí nikdo neznal. Nikdo kromě mne ten dopis neviděl. Jen prezident Václav Klaus a pak zřejmě i další".

Na stejnou otázku zaslanou na Hrad odpovídali mluvčí prezidenta. Radim Ochvat pravil - "Je to naprosto nemožné a vyloučené. Nic takového se ze strany Kanceláře prezidenta republiky ani prezidenta nestalo. Pan prezident dostal dopis zalepený a nedal ho nikomu ze svých rukou.“

Také Klausův tajemník Ladislav Jakl zásadně odmítl, že by informace o dopise unikla z Hradu. Jako "rocker" a prezidentem i jinak "uznávaný umělec" se vyjádřil poetičtěji, než jeho spolupracovník, avšak stejně jednoznačně - "Informace neutíkají, nemají nožičky. Někdo je donáší. Na Hradě nikdo takový není, to bych ho zazdil do hladomorny", napsal Právu.

Ať už dopis unikl odkudkoliv - je zřejmé, že důvěra mezi Nečasem a Klausem neexistuje. Nikoliv proto, že se prezident netají kritikou dalšího "vládního balíčku", jak je v České kotlině eufemisticky nazýváno další Kalouskovo primitivní okrádaní občanů neužitečným plošným zvyšováním daní a že si hlava státu od premiéra vyžádala garanci, že církevní restituce neprolomí hranici "Vítězného února 1948" a tím nepřímo Klaus podpořil masovou kritiku katastrofální Nečasovy vlády, ale proto, že mezi našimi nejvyššími státníky nastal vztah vyjádřený lidovou moudrostí - "Zloděj křičí - chyťte zloděje!"

Podle našeho současného "pravicového", čili údajně "konzervativního" premiéra, avšak fakticky již vícekrát usvědčeného lháře - viz například Nečasovy předchozí veřejné výroky, či nesplněné sliby o nezvyšování daní, které občanům "garantoval" ve volebním programu ODS a oznámené "odstoupení vlády" - po odchodu Věcí veřejných z vládní koalice apod.,  v nedělním televizním pořadu před TV kamerami opět "prášil", jak se již stalo jeho známou praktikou vůči veřejnosti.

Patologický vzájemný vztah s prezidentem Václavem Klausem premiér Petr Nečas do TV kamer bagatelizoval. Neváhal tvrdit například - "Máme mezi sebou běžný dialog na úrovni premiéra a prezidenta. S tím či oním mým krokem pan prezident nesouhlasí, stejně jako já občas nesouhlasím s tím či oním krokem pana prezidenta".

Je nepochybné, že další trapnou aféru našich nejvyšších státních představitelů je vhodné hodnotit se zřetelem na legitimní oprávněné zájmy poctivých občanů a jejich potomků. Z uvedeného hlediska je objektivně nanejvýš žádoucí, aby média dále neřešila, který z obou jmenovaných je tentokrát větším podvodníkem a lhářem, ale aby si Václav Klaus s Petrem Nečasem svorně podali ruce, přestali občany živit pseudoaférami a bez pocty neprodleně opustili politickou scénu a už nikdy se na ní nevraceli.

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře