Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

"Budování státu" podle Nečase a Kalouska

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Po téměř třiadvaceti letech údajného budování kapitalizmu a demokracie v Kotlině České máme nejhorší vládu, kterou si lze představit a metanolovou aféru, ve které umřelo již 23 občanů po požití legitimně zakoupeného alkoholu v oficiální prodejní síti.

  • budovani-statu-podle-necase-a-kalouska

Stát je nebezpečný i pro občany neholdující alkoholu - pro ještě nenarozené, studující, důchodce, zdravotně postižené, svobodné matky s nezaopatřenými dětmi, pracující i pro nezaměstnané. Škodí všem, kteří nejsou ve vysokých vládních a politických postech a nekradou.

Za současnou situaci je zodpovědný především současný prezident. Ekonomiku státu Václav Klaus založil na privatizací státního majetku postavené na spolupráci s Viktorem Koženým a husákovskými prominentními darebáky, na opoziční smlouvě s Milošem Zemanem a na propagací nepochopené a zvulgarizované klasické ekonomické teorie o "neviditelné ruce trhu". Václav Klaus také stále tvrdí, že když se stát do něčeho začne plést, je to prý jen horší. Že by právě proto vedením státu pověřil nekompetentní vládu Petra Nečase a v ní jako ministra klíčového rezortů financí diletanta - inženýra chemie Kalouska? Nečasova vláda opravdu důsledně naplňuje Klausovu tezi o neužitečnosti státu pro jeho rozvoj a blaho občanů.

Stávající vláda stát řídí nesystémově a pokud o vytvoření nějakého systému usiluje, pak o systém patologicky špatný - vytváří systém spočívající v prosazování Kalouskových scestných reforem, obsahujících jediné - neustálé zdražování cen veškerého zboží a služeb při současném zvyšování daní. Tím ministr financí Kalousek dociluje dvojí systémový efekt - současně vyprazdňuje kapsy občanům a zároveň ochuzuje státní pokladnu, protože jeho "modernizační reformy" brzdí rozvoj státní ekonomiky. Nečasova vláda nesystémově zasahuje vždy když vypukne nějaká krize. Od roku 2010, kdy vláda vznikla, bylo takových situací "více než dost". V řešení "nahodilostí" Nečas a jeho vládní tým využívají lhaní, plané sliby a zastrašování, ve spojení s podvody a hloupostmi, které souhrnně nazývají "rozpočtovou zodpovědností", "modernizačními reformami" a "bojem s korupcí". Inženýr chemie, jako ministr klíčového rezortu financí je "odborníkem" na vytváření pravidel a legislativy umožňující předražování státních zakázek a následně tím vyvoleným politikům a jejich spojencům umožňovat efektivní beztrestné osobní obohacování na úkor poctivých občanů - daňových poplatníků. Přiznal to v rámci svých pokleslých mediálních útoků na bezúhonného policejního prezidenta Lessyho - který již byl Kalouskovým kolegou - ministrem vnitra Kubicem odstraněn z funkce, aby už dále "státu neškodil" - policie pod jeho vedením totiž začala vykazovat skutečné úspěchy v boji proti korupci.

Od Nečasovy vlády, ve které inženýr chemie Kalousek řídí rezort financí a rozhoduje o legislativě a obsazení nejvyšších postů v policii, si lze "koupit práva“ pro beztrestné porušování zásad demokracie a podnikání. Například strana zvaná LIDEM, kterou založila místopředsedkyně vlády Karolina Peake - Kvačková. Tato politická strana, účelově založená pro udržení lukrativního vládního postu zakladatelky, je v Kotlině stranou parlamentní a dokonce vládní i když v době voleb do parlamentu, ze kterých následně vláda vznikla, ještě vůbec neexistovala. Premiér stranu LIDEM nejen trpí, ale z osobního zájmu uvítal, protože udržela i jeho a celý kabinet poté, co z vlády odešla koaliční strana Věci veřejné /VV/. Prezident Klaus nad takovým amorálním nedemokratickým vládním paskvilem drží ruku a z pozice Hradu ho zaštiťuje. Politické strany v Kotlině fungují především jako převodové páky mocných podnikatelských skupin a jako výtahy k politické kariéře amorálním kreaturám patologicky toužících po moci, jako je zmíněná Nečasova místopředsedkyně vlády, ale i mnozí další.

Vládnutí v Kotlině není regulováno Ústavou a kvalitními zákony. Vládní činitelé mají strach z nezávislé policie a justice. Výsledkem je stát, který máme. Stát, ve kterém v současnosti po desítkách umírají občané po požití legitimně zakoupeného alkoholu a kde dochází k likvidaci zdravotního a sociálního systému a pracovních míst - naposledy propouštěním zaměstnanců v oboru výroby, distribuce a prodeje alkoholických nápojů. Ministr Kalousek - který metanolovou tragédií zavinil kontraproduktivním navyšováním daní při současné absenci dohledu nad výrobou a distribucí lihovin, za které jako šéf rezortu financí rovněž odpovídá, ve vládě neochvějně zůstává, protože je "pilířem vlády" a "pravou rukou" premiéra Nečase. Dlouholetá produkce a prodej levného pančovaného alkoholu je symbolem současného českého státu.

V Kotlině se nejen obchoduje s pančovaným alkoholem, ale dosahují se světové rekordy v korupci na státní úrovni a v kradení automobilů a konzumaci drog. V Česku je také nebezpečné vyjet autem na silnice, protože stát nezajišťuje dodržování předpisů a nedává peníze na technickou údržbu komunikací a dopravního systému. Na českých univerzitách se mohou falšovat diplomy, což zavedli a ve velkém využívají politici a státní představitelé - např. "celoživotní poslanec" a "ústavně - právní odborník" Marek Benda a mnozí další.

Ohromnou potíž představuje jen zaregistrovat auto do státem "modernizovaného" registru. Vláda a jmenovitě ministr Kalousek podporují systém podvodných kasin a heren, pochybné noční kluby provozující sex, alkohol a drogy, sběrny kovového odpadu a bazary, ve kterých se obchoduje s kradeným zbožím. Proti systémové manipulaci veřejných zakázek a korupci se podle ministra Kalouska nesmí zasahovat, protože platí rezortní legislativa, která to umožňuje a kterou on osobně vypracoval za dvě desítky let působení ve funkci náměstka ministrů obrany. V Kotlině vláda funguje zcela jasně v neprospěch demokracie a poctivých občanů. Dokonce chce na úkor lidu a proti jeho vůli bezúplatně obdarovat Vatikán cca 25% územím českého státu a majetkem v hodnotě až cca 160 miliard korun. Miroslav Kalousek při obhajobě posledního "vládního úsporného balíčku" občanům a jejich dětem předestřel budoucnost. Veřejně oznámil - "Česko se musí připravit na zlé časy, protože časy zlaté jsme prožrali …./citace/". Žít v ČR je pro poctivé občany obětí a riziková záležitost. Až Nečasova vláda spolu s prezidentem Klausem "zmizí v propadlišti dějin" bude dobré, aby nová vláda, postavená na poctivých občanech a odbornících, začala opravdu budovat demokracii a fungující tržní ekonomiku.

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře