Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Mělo sluníčko virózu?

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Jiří Baťa vyslovil v titulu své úvahy na CFP otázku, zda byl president Václav Havel příkladným abstinentem. Učinil tak v reakci na rozhovor, který Parlamentním listům poskytl Jaroslav Hutka. Zpěvák v onom rozhovoru označil Václava Havla za „sluníčko“ a současného presidenta Miloše Zemana za „opilce“.

 Jenže právě Jaroslav Hutka by mohl pomoci objasnit dvacet čtyři let starou záhadu, která může, ale také nemusí s presidentskou konzumací alkoholu souviset.

  • melo-slunicko-virozu

Václav Havel navštívil v roce 1990 jako československý president mj. i nizozemské království. Z večeře uspořádané tehdejší královnou na hostovu počest se vzdálil dříve než Její Veličenstvo královna Beatrix. Byla to hrubá urážka královského majestátu a druhý den o tom psaly všechny nizozemské noviny. U události nebyly kamery, takže dodnes zůstává zahaleno tajemstvím, jaký důvod pana presidenta k této urážce hostitelů přiměl. Právě Jaroslav Hutka jako dlouholetý obyvatel Nizozemska by mohl k vysvětlení této záhady přispět, možná byl události osobně přítomen. Třeba by se mu podařilo rozptýlit zlovolné podezření, že „sluníčko“ bylo (opět) opilé.

Facebook komentáře