Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Zdravotní problémy na vzestupu

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

Z aktuální studie, sponzorované nadací Billa a Melindy Gatesových, se dočítám, že všichni mají často více než jeden zdravotní problém, což mě ani nepřekvapuje, ale…

Přes dvě miliardy obyvatel světa má více než pět zdravotních potíží. Lidé v rozvinutých zemích, kteří překročili hranici osmdesáti let, trpí počtem zdravotních potíží od pěti do devíti a čtvrtina jich má dokonce deset a více. A jak jste na tom vy? Kam byste se zařadili?

 

Množství lidí žijících s handicapem vzrostl, bohužel, z přibližně 540 milionů v roce 1990 na asi 765 milionů o třináct let později a v současnosti tato cifra ustavičně narůstá. Hlavní příčiny všech potíží jsou jmenovitě bolesti v kříži, krku, deprese, migréna, cukrovka a úzkost.

  • zdravotni-problemy-na-vzestupu

 

Často si říkám, zdali tento stav, který se týká každého z nás, není alarmující, a čím dál tím více jsem přesvědčen, že ano. Jakkoli se všechno úsilí ve zdravotnictví zaměřuje na snížení počtu úmrtí, tak je důležité mít v neposlední řadě na paměti onu vysokou daň, kterou lidé platí kvůli svým zdravotním problémům.

Důvody ztráty zdraví jednotlivce, kterým lze předejít, jsou pohybové vady, mentální poruchy a poruchy chování atp. Ty stále ještě nedostaly pozornost, jakou by si dnes bezesporu zasloužily a já se ptám proč.

Vzhledem k výše uvedeným faktům to bude vyžadovat opravdovou změnu v prioritách zdravotnictví.

Ing. Pavel Janeček, zastupitel města Náchoda, www.janecekpavel.cz 

Facebook komentáře