Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Sankce nás tvrdě zasahují, poděkujme vládě !

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Míra nezaměstnanosti se stále drží na úrovni kolem sedmi procent, nicméně v brzké době můžeme očekávat zvýšení v důsledku masívního propouštění zaměstnanců, kteří mohou poděkovat naši deviantské vládě, která pustila ruský trh k vodě.

www.janecekpavel.cz

  • sankce-nas-tvrde-zasahuji-podekujme-vlade

V minulých několika letech byla v Unii nezaměstnanost vysoká. V červnu se nezaměstnanost v ČR oproti květnu snížila o jednu desetinu na 6,2 % a meziročně pak o 0,6 %. První ránu už dostala Madeta, jejíž kamiony byly z ruských hranic vráceny, tím pádem budou propuštěni další zaměstnanci. Firma za povolení vývozu do Ruska zaplatila řádově miliony korun a snažila se dostat ve vyšších objemech na ruský trh už asi pět let. Sankcemi úspěch definitivně skončil. TPK Hodonín, Pribina a Povltavské mlékárny jsou na řadě jako další, vzhledem k nižšímu exportu je to ale poškodí méně. 


Rusko je také čtvrtý největší odběratel chmele. Sankce dopadnou i na zemědělce, nebude už potřeba tolik mléka. Dále budou poškozeni čeští ovocnáři, protože nebudou mít zboží kde udat, a v EU vznikne přetlak, který stlačí ceny. Firma Hamé bude chtít kompenzaci potenciálních škod, které jí vzniknou snížením dodávek do Ruska. Očekává ztráty přesahující 100 mil Kč. První brněnská strojírna vypočítává ztráty také na stovky milionů a začíná propouštět. 

Odvetné sankce jako zákaz vývozu zbraní by potopil státní opravy vrtulníků LOM Praha. České firmy by ani nemohly v Rusku soutěžit o veřejné zakázky, přitom Metrostav chce soutěžit o zakázku na prodloužení moskevského metra o 73 stanic. Vývoz obráběcích strojů do Ruska se v posledním roce zvýšil asi o třicet procent. Asi 20 % našeho strojírenského vývozu jde do Ruska. Konsorcium českých železničních se firem chtělo presentovat ruským státním železnicím. Hlavně, že jsme potrestali Rusko, spíše sami sebe, nevratně.

Ing. Pavel Janeček, kandidát do Zastupitelstva města Náchoda za KSČM

 

Facebook komentáře