Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Monsignor Tomáš Halík si může vzít uprchlíky k sobě domů

Redakce německých novin Hamburger Morgenpost byla vypálena, protože otiskla satirické kresby proroka Mohameda z francouzského týdeníku Charlie Hebdo, jehož žurnalisty nemilosrdně pozabíjeli extremisté v Paříži. Byli jsme tedy svědky dalšího útoku na svobodu slova, tentokrát v Německu. Dále třeba v Bruselu byla evakuována redakce deníku Le Soir kvůli anonymnímu telefonátu s pohrůžkou pumového atentátu.

Po krvavých útocích v Paříži si neodpustím citovat výzvu církve veřejnosti, která se objevila v několika českých denících a podle mého názoru je zcela chybně uvedena. S trochou nadsázky by tohle určitě kdysi podepsal i Giordano Bruno, kterého římská inkvizice upálila.
  • monsignor-tomas-halik-si-muze-vzit-uprchliky-k-sobe-domu

»Je stále třeba trvat na základních principech otevřené společnosti. Především pak na svobodě projevu, na lidských právech, ale také na vzájemném respektu náboženství a kultur i na hledání cest společného soužití.« V Otázkách Václava Moravce to řekl prezident České křesťanské akademie, uznávaný teolog Tomáš Halík, který poslední dobou raději není vidět a moc se nevyjadřuje. Dále řekl, že Evropa má morální povinnost přijmout uprchlíky z Blízkého východu a Afriky i přes možná rizika. Česko by mělo co nejdříve jako symbolický krok přijmout zraněné syrské děti.

Já osobně nemohu obhajovat imigraci a dívat se na ni z výše uvedeného úhlu pohledu. Rozdíl v kultuře, mentalitě a problémy s asimilací jsou mezi jednotlivými národy natolik obrovské, že je těžké je jakkoliv překonat. Hodně jsem cestoval a v několika státech žil. Mými spolubydlícími byli muslimové, křesťané, buddhisté, hinduisté i bezvěrci. Někteří z nich byli dobří, někteří tolik ne, respektive hodně odlišní. Člověk by měl prostě žít tam, kde se narodil a vyrostl.

V první řadě by Tomáš Halík měl dát šanci žít důstojně našim důchodcům, nemocným a invalidům. Všichni zastánci jeho názorů, kteří podporovali rozvrácení Sýrie, by si měli vzít uprchlíky k sobě domů, samozřejmě včetně pana monsignora.

Pavel JANEČEK, zastupitel města Náchoda

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře