Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Imigranti se stanou jen příjemci z našeho systému

Hodnocení uživatelů:  / 8
NejhoršíNejlepší 

Již delší dobu postupně sbírám víčka z PET lahví, abych pomohl vážně nemocným dětem. Mnohdy také přispívám na charitu třeba tím, že posílám dárcovské SMS nebo věnuji svoje staré oblečení Diakonii, aby nepřišlo jen tak nazmar.

Z každého takového činu mám vždy dobrý pocit, neboť jsem pomohl někomu, kdo to opravdu potřebuje.

 

Diametrálně odlišný pocit mám z vynaložených peněz, z mých daní, na uprchlíky. Hordy imigrantů k nám často utíkají pouze z ekonomického hlediska, tedy kvůli penězům. Aniž bych chtěl být zlým prorokem, tak jsem přesvědčen o tom, že takto vynaložené finanční prostředky se nám zřejmě nikdy nevrátí.

  • imigranti-se-stanou-jen-prijemci-z-naseho-systemu

 

Pokud někdo argumentuje faktem, že jsou vzdělaní, pracovití a vytvoří tady hodnoty, tak oponuji tím, že stejné hodnoty mohou vytvořit ve svých zemích, které o ně tímto způsobem přijdou. Není to škoda? Proč je tedy nepřijmou státy, které jsou zodpovědné za totální rozvrat jejich zemí? Měli by přece bojovat, a ne pořád utíkat za »lepším«.

Imigranti se tak stanou jen příjemci z našeho systému, třebaže téměř denně jsme svědky nemožnosti soužití rozdílných kultur v jednom státě, ať už jde o vyznávání jiné víry nebo nadobro rozdílného pohledu na svět. Přitom je spousta muslimských zemí, kde mají podobné zvyky, které je samozřejmě ve velkém měřítku nepřijímají.

Značně mě pobuřuje skutečnost, že v dnešní době nejsou takřka na nic peníze, ať už jde o často zmiňované Klokánky, penzi pro důchodce, jídlo pro bezdomovce, podpora pro mladé rodiny s dětmi atd. A to nehledě na stoupající ceny potravin a léků do astronomických výšin. Avšak finance na hordy muslimských uprchlíků se pokaždé najdou. Takže náš stát, který se nepostará ani o své vlastní občany, se tak bude starat o ty cizí.

Ing. Pavel Janeček, zastupitel města Náchoda

www.janecekpavel.cz

Facebook komentáře