Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Děti a šikana

Hodnocení uživatelů:  / 2
NejhoršíNejlepší 

Experti se v současné době shodují na faktu, že až dvě třetiny případů deprese dospělých pramení z šikanování, fyzického týrání, lhaní, výhružek a pomluv z mládí.

Podle studií je patrné, že děti týrané ve svých asi třinácti letech mají více než dvojnásobný sklon k depresi, když dospějí, v porovnání s těmi, které nikdy těmito vážnými potížemi sužovány nebyly.

 

Je vskutku velmi obtížné empiricky prokázat spojitost mezi týráním v mládí a následnou depresí v dospělosti, přesto však znalci prohlašují, že tato relace doopravdy existuje. Rošťáci, kteří jsou obětí výše uvedeného stylu jednání, pak do budoucnosti trpí vážnými mentálními problémy.

  • deti-a-sikana

 

Je třeba si zavčas uvědomit dlouhodobou hrozbu špatného jednání s dětmi a udělat mu přítrž už v okamžiku, kdy vůbec začne, než bude pozdě. Velmi významná je hlavně angažovanost rodičů a škol, kde by měli všichni proti šikaně vehementně bojovat. Vždyť děti jsou to nejdůležitější, co mají.

Pokud jsou »dospělci« nadmíru zaplaveni pocity smutku (občas je to normální) a už nemohou vykonávat každodenní činnosti, tak je třeba rychle konat, protože to už není pouze smutek, ale deprese, která může mít obrovské negativní následky, a to včetně sebevraždy.

Ing. Pavel Janeček, zastupitel města Náchoda (KSČM)

www.janecekpavel.cz

Facebook komentáře