Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Proč vlastně nemůžeme jako naši předci vypalovat starou trávu?!

Který „chytrolín“ vymyslel, že se tím škodí přírodě? Tráva byla a na mnoha místech planety stále je vypalována po celá dlouhá tisíciletí! Vypalováním staré trávy se dává prostor nové zeleni a zároveň se tím vyhubí mnoho parazitů škodících domácím i divokým zvířatům! Dokud se vypalovala pravidelně tráva, nebylo nikdy takové množství klíšťat jako dnes!



Řeči některých „ekologů“ o tom, že vypalováním trávy „vraždíme“ broučínky a ubližujeme zvířátkům, jsou přinejmenším schizofrenní! Bez vypalování trávy totiž dochází nakonec k přemnožení některých, většinou parazitických hmyzích druhů a ti potom škodí jinému hmyzu a zvěři! Vypalování trávy je prostředkem jak tomu zabránit!

  • proc-vlastne-nemuzeme-jako-nasi-predci-vypalovat-starou-travu

 

Páni „ekologové“ totiž zapomínají, že tím, že lidé vypalují na jaře starou trávu, pouze simulují postup samotné matky přírody! Dokud totiž nestála lidská města a hasičské zbrojnice a všude okolo byly pouze samé louky a lesy, tak díky bouřím a bleskům zažívala příroda takové obrovské luční a lesní požáry, že se s nějakým korigovaným místním vypalováním trávy nedají vůbec srovnávat!

 

Příroda prostě ví sama nejlépe co je pro ni dobré a pokud jsme my lidé, změnili podmínky a dokonce i klima, měli bychom se snažit aspoň simulovat to, na co dříve stačila příroda sama!

 

Pak se možná nebudeme muset bát si jako dříve lehnout s dětmi na louku, aniž bychom sebe a své domácí miláčky museli postříkat tunou chemických splašek, na kterých vydělávají korporace, které zřejmě platí výše zmiňované „chytrolíny“ za to, že vymýšlí takové nesmysly!

 

Ladislav Kašuka.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře