Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

5 důvodů, proč používat konopný olej

Hodnocení uživatelů:  / 8
NejhoršíNejlepší 

Konopný olej je výborným zdrojem vysoce kvalitních živin. Navíc má dlouhou historii použití ve východních kulturách jako víceúčelový přírodní lék. Proč byste ho měli používat i vy?

 1. Konopný olej – to pravé pro Vaše srdce

Konopný olej má ideální poměr omega-6 k omega-3 mastným kyselinám (3: 1). Tento poměr podporuje zdravé fungování srdce a podporuje i ostatní kardiovaskulární funkce. [1] Tyto živiny hrají roli v mnoha biologických procesech a mohou pomoci zabránit řadě degenerativních onemocnění. [2]

2. Konopný olej – pro zdravou kůži, vlasy a nehty

Konopný olej je často používán jako zvlhčovač pro kůži, a to z dobrého důvodu. Studie ukázaly, že konopný olej může výrazně snížit vysušení pokožky a zmírnit její svědění a podráždění. [3] Kromě toho jeho antioxidační a protizánětlivé vlastnosti mohou chránit proti procesu stárnutí.[4]Výborně funguje i na tvrdou kůži na patách.

3. Konopný olej – vynikající výživa mozku

Konopný olej obsahuje esenciální mastné kyseliny (EMK), včetně kyseliny dokosahexaenové (DHA), která jsou nezbytná pro vývoj mozku. Tato se doporučuje především v těhotenství a pro ranný vývoj dítěte. DHA je velmi důležité pro zdraví mozku, stejně jako sítnici oka, a to zejména v prvním roce života. [5] Matky, které během těhotenství užívají konopný olej tak poskytují potřebné živiny pro správný vývoj mozku i očí vyvíjejícího se dítěte.

4. Konopný olej – doplní mastné kyseliny. Bez rtuti!

Jistě znáte z doby minulé povinné užívání rybího tuku. Jeho užívání je prospěšným způsobem, jak zvýšit přísun omega-3 mastných kyselin ve stravě. Je to látka, která je nezbytná pro vývoj mozku, imunitního systému a regulaci nálady. [6] [7] [8] Především těhotné ženy jistě chtějí zahrnout tyto živiny do své stravy. Je zde ale riziko. Díky znečištění dnes ryby obsahují mnohem více rtuti než kdysi. Rtuť může bránit vývojovým mechanismům nervového systému a mozku nenarozeného dítě. Konopný olej je jeho rostlinnou alternativou rybího tuku. [9]

5. Konopný olej podporuje funkci imunitního systému

Bylo prokázáno, že esenciální mastné kyseliny v konopném oleji podporují zdravou mikroflóru ve střevech a také celkovou obranyschopnost organismu. [10] Toho může každý z nás skvěle využít především v chladném počasí - v čase chřipkové sezóny. Právě tehdy jsou totiž viry na denním pořádku ve škole, práci a dalších i dalších místech, kde pravidelně přicházíme do kontaktu s větším počtem lidí.

 

 

Odkazy:

 1. Gavel NT, Edel AL, Bassett CM, Weber AM, Merchant M, Rodriguez-Leyva D, Pierce GN. The effect of dietary hempseed on atherogenesis and contractile function in aortae from hypercholesterolemic rabbits. Acta Physiologica Hungarica. 2011 September;98(3):273-83. doi: 10.1556/APhysiol.98.2011.3.4.
 2. A. P. Simopoulos. Evoluntionary aspects of diet, the omega-6/omega-3 ratio and genetic variation: nutritional implications for chronic diseases. Biomedicine & Pharmacotherapy. 28 July 2006. 60 (2006) 502-507.
 3. Callaway J, Schwab U, Harvima I, Halonen P, Mykkänen O, Hyvonen P, Jarvinen T. Efficacy of dietary hempseed oil in patients with atopic dermatitis. The Journal of Dermatological Treatment. 2005 April;16(2):87-94.
 4. Sapino S, Carlotti Me, Peira E, Gallarate M. Hemp-seed and olive oils: their stability against oxidation and use in O/W emulsions. Journal of Cosmetic Science. 2005 July-August;56(4):227-51.
 5. Connor WE, Neuringer M. The effects of n-3 fatty acid deficiency and repletion upon the fatty acid composition and function of the brain and retina. Progress in Clinical and Biological Research. 1988, 282:275-294.
 6. Bourre JM. Roles of unsaturated fatty acids (especially omega-3 fatty acids) in the brain at various ages and during ageing. The Journal of Nutrition Health and Aging. 2004;8(3):163-74.
 7. Ergas D, Eilat E, Mendlovic S, Sthoeger ZM. n-3 fatty acids and the immune system in autoimmunity. The Israel Medical Association Journal. 2002 January;4(1):34-8.
 8. Peet M, Stokes C. Omega-3 fatty acids in the treatment of psychiatric disorders. Drugs. 2005;65(8):1051-9.
 9. Emily Oken, Robert O. Wright, […], and Matthew W. Gillman. Maternal Fish Consumption, Hair Mercury, and Infant Cognition in a U.S. Cohort. Environmental Health Perspectives. October 2005; 113(10): 1376-1380.
 10. Fritsche K. Fatty acids as modulators of the immune response. Annual Review of Nutrition. 2006;26:45-73.

 Zdroj:
http://www.globalhealingcenter.com/natural-health/5-health-benefits-of-hemp-seed-oil/


 • 5-duvodu-proc-pouzivat-konopny-olej

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře