Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Schapiro, ruce pryč od Jana Palacha, to se USA netýká!

Hodnocení uživatelů:  / 12
NejhoršíNejlepší 

Soudce a kat v hávu mesiáše?
Kde bere velvyslanec Schapiro drzost zase se montovat do další české scény a jak je možné, že mu mnozí pochlebují, místo aby ho vyrazili?

Jan Palach se neupálil proti okupaci vojsk Varšavské armády, ale jeho apel zněl, že se upaluje, aby národ probudil, nemlčel, prostě aby se národ probudil z letargie!

  • schapiro-ruce-pryc-od-jana-palacha-to-se-usa-netyka

Nikdy nezaznělo s USA na věčné časy a nikdy jinak, stejně tak jako bylo rozděleno: 21. srpna se protestovalo proti okupaci Varšavských vojsk, zatímco Palachův týden byl jednoznačně pro mnohé probouzením a demonstracemi za svobodu slova a demokracii! A důvod je i jasný:

Dopis Jana Palacha

Vzhledem k tomu, že se naše národy ocitly na okraji beznaděje, rozhodli jsme se vyjádřit svůj protest a probudit lidi této země následujícím způsobem.

Naše skupina se skládá z dobrovolníků, kteří jsou odhodláni se dát pro naši věc upálit. Já jsem měl tu čest vylosovat si jednotku a tak jsem získal právo napsat první dopisy a nastoupit coby první pochodeň.

Naše požadavky jsou:

  • Okamžité zrušení cenzury

  • Zákaz rozšiřování "Zpráv"

Jestliže naše požadavky nebudou splněny do pěti dnů, tj. do 21. ledna 1969, a nevstoupí-li lid s dostatečnou podporou (tj. časově neomezenou stávkou), vzplanou další pochodně.

Pochodeň č. 1

PS. Vzpomeňte na srpen. V mezinárodní politice se uvolnil prostor pro ČSSR, využijme jej.

 

Zdroj: Palach memorial pages

 Dnes nám opět svobodu slova berou!

A ti, co nám ji berou, obsazují symboly české svobody a demokracie?

Co si to dovoluje Schapiro přisvojovat si významné dějiny českých občanů a proč tam s ním došel dokonce kardinál Duka? (To není proti kardinálovi, ten tam patří, ale ta divná společnost kolem!) A co s tím má dokonce společného jakýsi izraelský velvyslanec? V době, kdy se opět připravují cenzury na facebook, kdy jsou opět "zaručené zprávy" cezené přes čtk a jakési Petry Procházkové, Palaty, Romancovovy, ale i pochybné partičky z Bruselu, nám soudci a kati v jedné osobě kázají, co máme dělat? Vrátila se nám totalita?

Je zajímavé, že se v této akci zaháčkoval i jakýsi Američan David Schapiro s básní Pohřeb Jana Palacha, ač jsou zde desítky básníků a spisovatelů, kteří měli s upálením přímou souvislost. Bohužel, nebyli z USA...

Nebylo těch umučených a zabitých dost, že stále někam USA vyvážejí to, co už nikdo nechce, ale za zbraně přesto musí platit?  My Češi víme, co je svoboda a demokracie, tak proč nám stále někdo vnucuje tu jejich prapodivnou, které se musíme podřídit?

zdroj:http://www.paratdnes.cz/2016/01/Schapiro-ruce-pryc-od-Jana-Palacha-to-se-USA-netyka.html

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře