Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

„Original Play“ může být pouze "špička ledovce"

Hodnocení uživatelů:  / 2
NejhoršíNejlepší 

Olomouc, dne 13.11.2019

Vážení přátelé spolku Tradiční rodina z.s.,

Německem a Rakouskem otřásl v minulých dnech skandál s tvrdým obviněním sexuálního zneužívání dětí v mateřských školách. Hlavním aktérem je zde nadace „Original Play“, přes kterou se do školních zařízení dostávají k dětem cizí dospělí lidé. Ti si potom s dětmi "hrají" - lezou po sobě, mazlí se, perou se. A to bez jakékoliv kontroly totožnosti nebo předložení Výpisu z rejstříku trestů.

  • original-play-muze-byt-pouze-spicka-ledovce
Několik rodičů dětí, které vypověděly, že byly při těchto hrách sexuálně zneužity, podalo trestní oznámení. Reportáže přinesly překvapivě německá a rakouská veřejnoprávní televizní stanice ARD, RBB a ORF.
 
Nadace „Original Play“ působí přes neziskovou organizaci i v českých školních zařízeních. Již jsme obdrželi informace od Ministerstva školství, další informace nadále shromažďujeme a se závěry Vás budeme samozřejmě informovat. Hry „Original Play“ spadají do inovativního způsobu vzdělávání, který je v ČR prozatím čistě dobrovolnou záležitostí.
 
To se ovšem změní ve chvíli, kdy bude ratifikovaná Istanbulské úmluva, která v rámci „změn postojů a mentality společnosti“ takovouto inovativní výuku nařizuje nejen ve školních, ale i v mimoškolních dětských zařízení. Jaká rizika to sebou přináší ukazuje právě zmíněný skandál. Pomoc nám můžete pomoci i Vy - objednejte si letáky a stáhněte si Rozbor Istanbulské úmluvy od JUDr. PhDr. Tomáš Břicháčka , Ph.D.- seznamte s nimi další občany ve Vašem okolí.
 
Nyní připravujeme překlad další reportáže týkající se skandálu kolem „Original Play“, oslovujeme naše poslance a poslankyně a chceme dosáhnout toho, aby byly i u nás prošetřeny její aktivity.
 
Nadále pokračujeme v kampaních namířených proti ratifikaci Istanbulské úmluvy a schválení novely zákona 89/2012 Sb. nazývaného též jako Manželství pro všechny. Právě dokončujeme informační brožuru, kterou chceme oslovit širokou veřejnost. V sobotu 09.11. jsme se aktivně podíleli na jedné z prvních veřejných besed týkajících se těchto témat, kde byla účast nad naše očekávání.
 
Po zpracování bude videozáznam zveřejněn na našem YouTube kanále, kde najdete i reportáž německé veřejnoprávní televize ARD.
 
Ivana Schneiderová
 
 
 
Reportáž ARD shlédnout zde
 

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře