Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Občanské sdružení Přátelé Srbů na Kosovu protestuje proti nenávistnému výroku Madeleine Albrightové

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Občanské sdružení Přátelé Srbů na Kosovu protestuje proti výrokům paní Madeleine Albrightové, bývalé ministryně zahraničních věcí USA, která během autogramiády své knihy v pražském knihkupectví Luxor dne 23.10. 2012 nazvala přítomné aktivisty „Disgusting Serbs“ (tento výrok je zřetelně slyšet v místě 1:02 videodokumentace incidentu:

  • obcanskeho-sdruzeni-pratele-srbu-na-kosovu-protestuje-proti-nenavistnemu-vyroku-madeleine-albrightove

Domníváme se, že paní Albrightová, která vystupuje z pozice známé a dříve politicky činné osobnosti, šíří těmito nešťastnými výrazy etnickou nenávist. Budeme proto v této věci podnikat příslušné právní kroky.

Označením protestujících, kteří jí přišli slušnou formou kriticky připomenout její angažmá v balkánském konfliktu a rozhodli se veřejně demonstrovat svůj nesouhlas se způsobem, jímž osobně profituje z privatizace kosovského Telecomu, za „odporné Srby“ se paní Albrightová podle našeho názoru dopustila hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob podle § 355 trestního zákoníku. V následujících dnech proto podáme na paní Albrightovou trestní oznámení.

Jakékoliv šíření etnické nenávisti z úst bývalé vysoce postavené političky, která se výrazně angažovala ve věci intervence NATO v balkánském konfliktu, vnímáme jako výraz cynismu a neúcty ke všem jeho obětem. Pevně doufáme, že se paní Albrightová za své výroky veřejně omluví.
Přátelé Srbů na Kosovu o. s.

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře