Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Lidl si tvrdě zahrává a jedná z pozice nejsilnějšího potravinářského řetězce v EU – opět maže kříže

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

Německý obchodní řetězec Lidl vyvolal hněv v severní Itálii za údajné vyretušovaných kříže z fotografie kostela v reklamním materiálu. Jen před měsícem se stal podobný incident s obalem některých produktů Lidlu. Informovala o tom dnes tisková agentura DPA

Německá společnost odstranila kříž z fotografie historického kostela ve městě Dolceacqua v italském regionu Ligurie, která visela v obchodě v nedalekém městě Camporosso.

Starosta města Dolceacqua se stěžoval na chybějící kříž a Lidl ve středu odpověděl, že snímek vzali z fotografické databáze.

  • lidl-si-tvrde-zahrava-a-jedna-z-pozice-nejsilnejsiho-potravinarskeho-retezce-v-eu-opet-maze-krize

„Snímky naší vesnice se musí používat tak, aby korespondovaly s realitou,“ uvedl Gazzola a dodal: „Když nechcete ukazovat kříže, tak použijte fotku našeho hradu.“ Gazzola Lidl požádal, ať fotografii LIDL vrátí do původní podoby. Prý zvažuje, že proti řetězci podnikne právní kroky.

Lild se obyvatelům města omluvil. „Neuvědomili jsme si, že na fotografii, kterou jsme koupili, chybí kříž,“ uvedl Lidl v prohlášení. „Tato záležitost není promyšlenou marketingovou strategií , ale spíše důsledek nedbalosti, za kterou se obyvatelům města Dolceacqua omlouváme,“ dodal obchodní řetězec.
Problematickou fotografii Lidl odstranil a omluvil se i starostovi města, napsala společnost v prohlášení.Lidl byl již minulý měsíc několika evropskými zeměmi kritizován za vyretušovaných kříže z kostela na řeckém ostrově Santorini, který byl vyobrazen na obalu potravin během „řeckého týdne“ tohoto řetězce (více ZDE ).
 
Společnost tehdy uvedla, že je to součást její obchodní politiky, v jejímž rámci se snaží zůstat politicky a nábožensky neutrální.
 

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře