Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Islámský terorismus a radikalismus v České republice

Hodnocení uživatelů:  / 6
NejhoršíNejlepší 

Pokud se někdo domnívá, že Česká republika nemá žádnou zkušenost s islámským terorismem či islámským radikalismem, hluboce se mýlí. V následujícím textu se pokusíme popsat případy, které se dostaly alespoň částečně na veřejnost. Kolik případů bylo utajeno, aby nedošlo k panice civilního obyvatelstva a nárůstu tzv. islamofobie, případně pravicového extremismu není známo.

U některých případů může být poněkud sporné, zda se jednalo vysloveně o terorismus nebo jenom o „běžnou kriminalitu“, přesto je zcela evidentní, že Islám jako takový je spojen s vyšší mírou bezpečnostního rizika než je běžné. Posuďte sami:

  • islamsky-terorismus-a-radikalismus-v-ceske-republice
  • oo
  • OOO
  • OOOOO
  • oooooo
  • kk
  • kkk

 

2003 – BIS ve spolupráci s PČR zabránili útoku na budovu rádia Svobodná Evropa v Praze. Útoku bylo zabráněno poměrně odvážným až ekvilibristickým kouskem. Bylo odvoláno stávající osazenstvo ambasády a v okamžiku střídání s náhradníky se podařilo nově příchozí, kteří se ještě pořádně nerozkoukali přesvědčit aby souhlasili s uskutečněním domovní prohlídky, na kterou normálně PČR nemá právní nárok. Bylo zabaveno množství nelegálně držených zbraní, konkrétně šlo o šest samopalů, jedenáct pistolí, jeden kus RPG 7 a 2.000 ks nábojů.

V témže roce došlo k pokusu o únos letadel Českých aerolinií. Letadla měla být následně použita k sebevražednému útoku na Londýn. BIS ve spolupráci s PČR řadou preventivních opatření tomuto pokusu zabránila. Za myšlenkou únosu stál Chálid Šáh Muhammad. K útoku měli být použiti evropští muslimové a také několik konvertitů.

2005 – V pražské mešitě na Černém mostě probíhá radikální kázání Mohammeda At-Tashiho, původem z Jemenu. Tento vyzýval k útokům na židovské civilisty a také k vraždám cizoložných žen. Jeho kázání bylo tajně natočeno a nahrávka následně použita v dokumentu České televize. Po zveřejnění dokumentu s názvem „Já, muslim“ se kazatel vrátil zpět do Jemenu. Potom co se situace uklidnila se opět vrátil do ČR i s dalšími členy své rodiny a v současné době působí jako lékař v nemocnici v Českých Budějovicích na endoskopickém oddělení. On i jeho rodina se prezentují jako „umírnění muslimové“.

2008 – Český konvertita k Islámu Lukáš Větrovec pózuje se zbraněmi v brněnské mešitě. Prý šlo pouze o airsoftové zbraně. Fotografie se objevili na veřejnosti až v roce 2012. Pan Větrovec rovněž vedl protižidovské kázání, které musel vysvětlovat orgánům činným v trestním řízení.

2012 – Českou republiku navštívil radikální islámský kazatel Haitham Al-Haddad, který přicestoval z Velké Británie. Tento muž vyzývá k útokům proti židům, prosazuje zavedení práva šaría a rovněž vybízí muslimy celého světa, aby se připravili na džihád proti nevěřícím.

Vzniká facebooková skupina Sharia4Czech, která prosazuje zavedení práva šaría na území ČR.

2013 – BIS zaznamenala napodobování některých tendencí známých z muslimských komunit v západní Evropě, například dalšího postupného prosazování islámského práva v ČR. Společenské podmínky v naší zemi nebyly v roce 2013 pro aplikaci dílčích částí islámského práva šaría v prostředí české muslimské komunity vhodné. Proto se někteří čeští muslimové a jejich sympatizanti snažili zlepšit obraz islámu a islámských hodnot v očích české veřejnosti.

2014 – Došlo k výbuchu na palestinské ambasádě v Praze. Při výbuchu zemřel velvyslanec Džammál Muhammad Džammál. Nelegálně držená výbušnina Semtex byla zamaskována do podoby knihy. V trezoru byla také uložena ještě další výbušnina, dvanáct kusů střelných zbraní a blíže neurčené množství munice. K výbuchu došlo pravděpodobně neodbornou manipulací. Kauza byla policí odložena, nikdo nebyl obviněn.

Na povrch vyplula kauza knihy „Základy tauhídu. Islámský koncept boha“ a s ní související zásah Policie ČR v pražských mešitách. Uvedená kniha je výrazně antisemitsky zaměřená, povzbuzuje k užívání násilí proti nevěřícím a rovněž nabádá k zavedení práva šaría. Kniha také říká, že islámská vláda má být nastolena v sekulárních zemích, kde muslimové mají většinu a pokud to není možné, doporučuje se muslimům proti takovým vládám bojovat a nenávidět je. Podle autora se každý člověk rodí jako muslim, je-li však pokřtěn či přistoupí na křesťanskou víru, rovná se to jeho zmrzačení. Autor dále tvrdí, že násilím vynucený pohlavní styk na manželce není znásilněním.

S touto kauzou souvisí ještě jedna událost. Muslimové si po razii v mešitách stěžovali na policejní zásah a dávali tak najevo, že nerespektují naše zákony a zásah orgánů činných v trestním řízení. Mimo jiné kritizovali vstup policistů v obuvi do interiéru mešity. Příslušník PČR by dle nich měl respektovat jejich náboženské zvyky (přestože nejsme muslimskou zemí) a při vstupu se vyzout. Přestože je u nás muslimů jenom naprosté minimum, jasně tak všem dávali najevo svoji nadřazenost.

2015 – Islámský stát zařadil Českou republiku do tzv. „koalice ďáblů“. Jde o skupinu států, které ISIS považuje za nepřátelské a povede proti nim boj v podobě teroristických útoků.

2016 – první český občan se pokusil přidat k Islámskému státu. Na cestě do Sýrie byl zadržen v Turecku a předán českým orgánům. Další podrobnosti neznámé.

V tomto roce také americký velvyslanec Andrew Schapiro navštívil brněnskou mešitu, aby tak vyjádřil podporu a solidaritu USA s muslimskou komunitou v České republice. Vláda USA podporuje muslimy a muslimskou imigraci po celém světě a vůbec se nestydí to dělat zcela otevřeně. Připomeňme si, že vláda USA stojí za vznikem celé řady muslimských teroristických organizací jako je např. Al Qaeda a Islámský stát.

Skutečně platí, jak jsme neustále ujišťováni z bezpečnostních a vládních kruhů, že nám nehrozí žádné nebezpečí???

http://www.alternativnizpravy.cz/wp-content/uploads/2016/07/oo-1-300x224.jpg 300w" sizes="(max-width: 630px) 100vw, 630px">  http://www.alternativnizpravy.cz/wp-content/uploads/2016/07/oooooo-300x172.jpg 300w, http://www.alternativnizpravy.cz/wp-content/uploads/2016/07/oooooo-768x440.jpg 768w" sizes="(max-width: 978px) 100vw, 978px">http://www.alternativnizpravy.cz/wp-content/uploads/2016/07/kk-300x225.jpg 300w" sizes="(max-width: 580px) 100vw, 580px"> http://www.alternativnizpravy.cz/wp-content/uploads/2016/07/kkk-300x225.jpg 300w" sizes="(max-width: 580px) 100vw, 580px">

Zdroj: Výroční zprávy Bezpečnostní informační služby České republiky

http://www.alternativnizpravy.cz/islamsky-terorismus-a-radikalismus-v-ceske-republice/

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře