Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Člověk z nadačního fondu českých průmyslníků finančně podporoval Hlídacího psa a Hnutí ANO

Hodnocení uživatelů:  / 2
NejhoršíNejlepší 

Podívejme se, kdo stojí v pozadí tajemné organizace jménem: Nadační fond českých průmyslníků. A odkud se berou miliony korun, které tímto fondem protékaly či stále ještě protékají.

Související: https://hlidacipes.org/podporte-hlidacipes-org-karel-janecek-znasobi-vas-dar/

  • clovek-z-nadacniho-fondu-ceskych-prumyslniku-financne-podporoval-hlidaciho-psa-a-hnuti-ano
  • article_photo

 

Z dostupných zdrojů víme, že Nadační fond českých průmyslníků (NFČP) vznikl v roce 2014. (zdroj)

Datum zápisu do obchodního rejstříku, vedeném městským soudem v Praze je 15.10.2014.

Předsedou správní rady Nadačního fondu českých průmyslníků je od samého začátku pan Ing. Jaroslav Veverka. Dále pak členové správní rady pan Ing. Milan Šimonovský a pan Jiří Šlosr. Všichni tři působí v tomto fondu od jeho založení.

Zajímavá je oficiální adresa tohoto fondu. V současnosti ho najdeme na adrese, která je na hony vzdálená zahrádkářské kolonii, tak jak tomu bylo v případě Ústavu nezávislé žurnalistiky. Konkrétně v samotném srdci Prahy, v ulici Na příkopě 393/11. Ve stejné budově sídlí dalších 63 různých firem a společností. (zdroj)

Původní adresa Nadačního fondu českých průmyslníků, byla ovšem někde jinde. Konkrétně na adrese: Václavské náměstí 802/56. Na stejné adrese donedávna sídlila i společnost NOEN Holding, kde byl členem dozorčí rady (od 7.1.2014) již dříve zmiňovaný inženýr Jaroslav Veverka. (zdroj)

Za dobu působení pana Veverky ve statutárním orgánu společnosti NOEN Holding došlo ke dvěma sponzorským darům. Oba dary byly určeny pro Hnutí ANO. V obou případech se jednalo o částku 250.000 v rozmezí dvou měsíců. (1) (2)

Vraťme se ale zpět k fondu českých průmyslníků. Ve výpisu z obchodního rejstříku najdeme následující větu: ,,Za nadační fond jedná samostatně předseda správní rady nebo společně předseda a člen správní rady."

Nadační fond českých průmyslníků v roce 2017 Ústavu nezávislé žurnalistiky daroval celkem 2,050.000 korun. (zdroj)

Pokud tedy vezmeme v potaz, že je to právě lobbista Veverka (případně s jedním z členů správní rady) kdo jednal a rozhodl o tomto sponzorském daru, je přinejmenším zvláštní změna názorového kurzu, kdy na straně jedné, dvakrát finančně podpořil Hnutí ANO a za rok na to, finančně podpoří Hlídacího psa (prostřednictvím ústavu nezávislé žurnalistiky), toho Hlídacího psa, který díky tomuto štědrému daru mohl vydat publikaci Babiš, Vůdce pro 21. století. (Americký sen po československu. Jak se zrodil oligarcha Babiš) (zdroj)

Dalším význačným sponzorem Hnutí ANO byl Milan Šimonovský (*1957) Člen dozorčí rady v SK Sigma Olomouc, a.s. a člen dozorčí rady v SIGMA GROUP a.s. Tato firma si nechala otisknout reklamu, ve které mimo jiné uvádí: ,,Díky těmto kvalitám a dlouhodobým kontaktům se společnosti SIGMA GROUP a.s. podařilo proniknout k ruským zákazníkům a navázat spolupráci s ruskými jadernými strukturami."(zdroj)

(Hlídač státu)

Strana Práv Občanů ZEMANOVCI obdržela dar ve výši 100.000 kč od SPL Holding a.s. během členství pana Šimonovského ve statutárním orgánu. (zdroj)

Poslední z trojice správní rady Nadačního fondu českých průmyslníků je kandidát za ODS do komunálních voleb ve Světlé nad sázavou v roce 2018, pan Jiří Šlosr. (zdroj)

Nabízí se otázka, odkud jsou ony miliony určené na provoz Hlídacího psa? A proč mají lidé, kteří dříve podporovali Hnutí ANO zájem na tom, aby tak velký příspěvek dostal právě Hlídací pes?

Výroční zprávu Nadačního fondu českých průmyslníků nebylo možné, přes veškerou vynaloženou snahu, dohledat.

A co na skutečnosti ohledně neprůhledného dárcovství říká ředitel ústavu nezávislé žurnalistiky, pan Ondřej Neumann?

,,Příjemný den, pane Semecký.

Nevím, kde jste tuto informaci vyčetl. Asi máte na mysli podporu od Nadačního fondu českých průmyslníků. Pan Veverka nám dar v této výši rozhodně nedal.

Od koho peníze jsou: od NFČP, to je snad logické. Fond nás podporoval průběžně na základě smlouvy. Bohužel tato podpora je již delší dobu minulostí.

Odkud bral NFČP peníze - předpokládám, že od donátorů. Doporučuji zapátrat v dokumentech NFČP.

Pro mě bylo klíčové, že NFČP jasně deklaroval, že nebude nijak zasahovat do redakčních věcí. A to dodržel. Bez toho bychom ostatně od něj peníze ani nevzali. Stejně jako od nikoho jiného, kdo by nám snad chtěl mluvit do novinářské práce...

S pozdravem

Ondřej Neumann

Ústav nezávislé žurnalistiky."

Autor: Miroslav Semecký

Zdroj: https://semecky.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=731862

 

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře