Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Vzkaz M. Němcové: Nesuď člověka za jeho činy, pokud jsi nebyl(a) na jeho místě!

Hodnocení uživatelů:  / 9
NejhoršíNejlepší 

Politikou zhrzená politička Miroslava Němcová (ODS) se často a ráda odkopává zvláště, má-li k tomu takové „podmínky“, jako v případě rozhovoru s paní Danielou Drtinovou z DVTV. Ze strany paní Drtinové popichování a přihrávky „na smeč“, kdy paní Němcové je protihráč M. Zeman chápu, je to její práce, je i za takové metody „výslechu“ (rozuměj rozhovoru) placena, resp. se tím živí. Ne tak u paní Němcové, ta se snaží nejen udržet se na současném standardu politické angažovanosti, když z toho lepšího už sešlo, ale ač na oko „skromná“ o tom nechce veřejně mluvit, dělá si mnohem vyšší ambice – být prezidentkou. Už jednou to zkusila a shořela jako papírový čert. Pokud by snad k tomu mělo dojít, pak potěš nás pánbůh, jak v něj nevěřím, ale to už by bylo lepší, kdyby národ postihl svrab a neštovice. Není divu, že se tak příšerně a záštiplně vymezuje proti M. Zemanovi, který ji nedává spát nejen svou současnou existencí, ale ve snu ji straší možnosti, že bude znovu kandidovat na další prezidentské období a které, nedej bože, třeba vyhraje!

  • vzkaz-m-nemcove-nesud-cloveka-za-jeho-ciny-pokud-jsi-nebyl-a-na-jeho-miste

 

V rozhovoru s paní Drtinovou popustila uzdu své vyhraněnosti, nevraživosti, nenávisti, pomluvám a dehonestaci osoby Miloše Zemana, coby prezidenta ČR. Jakkoliv je smutné a nechutné poslouchat ten její mohutný vodopád odporu, kritiky, pomluv, zášti a závisti, docela s paní Němcovou soucítím a chápu ji. Musí to totiž pro ni být hotová muka a nervy drásající vidět, poslouchat a respektovat vše, co prezident Zeman dělá, protože co dělá, to je podle ní špatné, dokonce prý sadistické, i když zatím to ještě není to pravé sado-maso. Samozřejmě, že pro jednání Miloše Zemana, kromě vzácných výjimek, nemá ani pochopení, ale ani slov a pokud ano, pak jsou to slova plná nesouhlasu, odsouzení, kritiky, osočování atd., atd. Jen telegraficky, resp. ve zkratce se pokusím zmínit některé pasáže z rozhovoru s paní Danielou Drtinovou (http://video.aktualne.cz/dvtv/nemcova-zeman-dava-spolecnosti-sadisticke-rany-v-mediich), ze kterých je patrné, jaké tendence jimi paní Němcová sleduje.

Předně zdůraznila, že pozorně sleduje kroky M. Zemana a je jí velmi proti srsti, že Zeman má tak vysokou frekvenci (a úspěšnost) v cestování po České republice a zvláště ji zaráží, jakou popularity u občanů navštívených měst a obcí má. Tuto aktivitu neopomněla provokativně parafrázovat s Masarykovým „tatíčkovstvím“, což je prý ovšem jen klam, neboť Zeman občany nespojuje, ale rozděluje. To prý nebylo ani za Havla nebo Klause. Nikoliv náhodně měla na toto téma vypočítavá Daniela Drtinová přichystanou červeno-zelenou karetní „demonstraci“, kterou přítomní (předem nabonzovaní vesměs studenti) měli hlasováním vyjádřit názor, zda prezident Zeman národ spojuje (zelená karta) nebo rozděluje (červená karta). Ne, nemusíte hádat, celou plochu přísedících zalily červené karty znamenající, že M. Zeman národ rozděluje a paní Němcovou hřálo sebeuspokojení, že jí dalo publikum zapravdu. D. Drtinová však měla přichystánu další karetní demonstraci. To v momentě, kdy paní Drtinová chtěla po M. Němcové odpověď, zda by ještě chtěla znovu kandidovat na funkci prezidenta. Pole očekávání paní Němcová s přímou odpovědí dělala drahoty, až z ní nakonec vypadlo, že tu možnost nemůže ani potvrdit, ani vyloučit. V tu chvíli nastoupila s kartami D. Drtinová, aby přítomní kartami vyjádřili, zda by souhlasili, aby M. Němcová kandidovala na prezidenta(ku). Tentokrát se posluchači či přísedící studenti vyjádřili ne jednoznačně, ale možno říci půl na půl, nicméně paní Drtinová to pojala tak, že přesto je hodně lidí, kteří by M. Němcové dali hlasy. Zajímavé je, že když někdo chce něco dokázat či prokázat, zneužije k tomu ty nejméně zkušené a hlavně naivní studenty s vymytými mozky, případně jiné hlupce, notabene, když se jim ještě něco podstrčí (tzv. Shapirova škola).

Toto konstatování souvisí i přesvědčením M. Němcové, že z názorů občanů, se kterými se setkává, případně občanů, kteří v pouličních demonstracích červenými kartami vyjádřili nesouhlas s některými kroky prezidenta Zemana lze vyvodit, že občané se Zemanem nesouhlasí, že národ rozeštvává, rozděluje a sadisticky s ním manipuluje. To je ovšem ten zásadní omyl, který si paní Němcová není schopna uvědomit, neboť za

a) její setkání a rozhovory jsou vesměs realizovány s těmi občany, kteří jsou buďto členy ODS, nebo stejné „krevní skupiny“ jako ona sama. To pak nemůže pochyb, že souhlasí s jejími názory na M. Zemana, za

b) její setkávání s občany není, ve srovnání se setkáváním M. Zemana, zdaleka tak intenzivní, obsahově plodné, zajímavé a pro občany přínosné, protože M. Zeman si občany nevybírá, hovoří otevřeně o jejich všeobecných problémech, čímž dává najevo, že o nich ví a že se jimi zabývá. Jinými slovy osloví je tak, že občany zaujmou jeho názory, o kterých vláda a ostatní politici zcela záměrně nemluví.

Možná, že je to z jeho strany i tzv. populismus, nicméně tak to již v politice chodí a paní Němcová nedělá nic jiného, tedy dělá totéž jen s tím rozdílem, že ona zřejmě může, prezident Zeman nikoli. Ty výtky na adresu prezidenta je čiré pokrytectví. Paní Němcová umí při setkáních s jejími občany jen nesouhlasit, kritizovat, vykřikovat a žvanit o škodlivosti Miloše Zemana ve funkci prezidenta, který národ rozděluje, ve světě dělá ČR ostudu a nikdo si jej prý neváží, tedy kromě Ruska a Číny! To však mohou poslouchat a jí přikyvovat jen její, na stejnou frekvenci naladění, věrní občané, případně D. Drtinovou nabonzovaní studenti.

Takže paní Němcová ať se snaží sebevíc, jen těžko „ukecá“ velkou část občanů, kteří M. Zemana vnímají jinak, než jej (ne)vnímá ona sama. Na (nereálnou) možnost ucházet se o prezidentskou kandidaturu by měla rychle zapomenout, protože je předem určena k totálnímu neúspěchu, neřku-li debaklu. Ona totiž k vlastní škodě ještě nepochopila, co znamená být prezidentem lidovým, sloužící pokud možno celému národu a ne jak si ona představuje jen těm, kteří před ní budou panáčkovat, případně padat na kolena nebo dokonce na zádel. Protože tuto skutečnost není schopna logicky absorbovat a akceptovat, nezbývá než jí vřele doporučit slogan z titulku: Nesuď člověka za jeho činy, pokud jsi nebyl(a) na jeho místě! (citát z Talmudu). A jen dodávám: ani to, paní Němcová, nezkoušejte, být na jeho místě!

Jiří B a ť a , 21. března 2016

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#1 damirr@volny.cz 2016-03-23 17:42
Drtinová už dávno měla z TV vypadnout. Je to arogantní redaktorka a taková nemá v TV co dělat. A o Němcové je škoda slov, ta patří už jen na smetiště dějin. Pro obě tyto ženy bych se vyjádřil daleko ostřeji, ale to bych sáhl hluboko do zásoby sprostých slov, které čeština má.

Facebook komentáře