Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Vám je které tričko bližší, Zaorálku?

Tak nepokrytě otevřenou podporu západoevropské či spíše americké politice, jakou se prezentuje ministr zahraničí vlády ČR pan Zaorálek, se od českého politka hned tak neslyší, snad jen s výjimkou Karla Schwarzenberga.

V této souvislosti se nabízí velmi vážná otázka, zdaZaorálkem vyslovené názory na Rusko je vládou schválený politický trend, nebo si pan Zaorálek hraje na svém písečku, resp. proklamuje soukromé názory v cizím zájmu? Z jeho slov, do značné míry emotivního vystoupení před studenty v ukrajinském Užhorodu

(http://zpravy.aktualne.cz/domaci/sankce-funguji-rusko-podle-zaoralka-miri-do pekel/r~9342335e601611e4b0c4002590604f2e/) ,

se nenajde jedno jediné slovo, které by vyznělo jako upřímné přání pro vyřešení evropsko-ruské krize, které by podpořilo Rusko v úsilí o překonání sankcí a dalších opatření, které proti němu uplatňují země EU na nátlak USA.

  • vam-je-ktere-tricko-blizsi-zaoralku

Pan Zaorálek je vlastně navýsost (nebo na oko?) spokojený s účinky opatření ve smyslu sankcí, které by podle něj měly  přimět Moskvu ke změně kurzu, neboť se prý sankce ukázaly účinné a silné. (Řada politiků a nejen v Česku však tvrdí, že sankce nespnily očekávání a jen dost výrazně poškozují ekonomik států, na sankcích zainteresovaných). Rusko podle Zaorálka čelí vážnému zpomalení své ekonomiky, je značně odříznuto od  finančního trhu a (údajně) chápe, kam povede další pokračování. Tlak na Rusko podle něj funguje a jde o to, aby v něm bylo pokračováno.

Český ministr zahraničí je přesvědčen, že v Rusku se najdou lidé, kteří si uvědomí, že tato cesta (pokračování v dosavadní ruské politice) vede do pekel," dodal.  Zda ke stejnému názoru dojdou i někteří čeští politici, je nasnadě! Ministr tím chtěl zřejmě povzbudit mladé lidi k tomu, aby podpořili stávající prozápadní politiku vlády a státních orgánů, jako by od tamtud měla přijít spása a záchrana Ukrajiny. Nejspíše studenti panu Zaorálkovi uvěřili, protože ani jiné informace nedostávají. Je mi jich upřímně líto, protože neví, jak strašně je pan Zaorálek obelhává a utěšuje falešnými slovy naděje.

     Je neskutečně falešné, lživé a pokrytecké jeho tvrzení, že to co se stalo na Ukrajině, ohrožuje pořádek ve světě. Je pan Zaorálek natolik unešen rétorikou americké administrativy, že ztrácí soudnost a logické uvažování, když si před cizím publikem vytahuje triko tak silnými, ale hlavně lživými řečmi? Nebo je přesvědčen, že lidé nemají paměť, aby si nepamatovali, kdo ve světě nejen ohrožuje, ale také reálně deformuje zmíněný pořádek ve světě? Copak není známo, že kdekoli se ve světě vyskytl mezinárodní konflikt, jeho účastníky, ne-li přímo iniciátory byly USA a ne Rusko? Chce pan Zaorálek změnit otáčení zeměkoule tvrzením, že je to Rusko, které ohrožuje pořádek a mír ve světě?

Pan ministr Zaorálek lže, jak když česká média tisknou (ono to přijde na stejno) když tvrdí, , že USA ani Evropa nechtěly k řešení použít sílu  i kvůli vzpomínkám na rozpoutání první světové války před 100 lety, kdy se z regionálního konfliktu na Balkáně rozjel vlak, který už nešlo zastavit. Proto Západ prý sáhl po  ekonomických sankcích! Nejsou tato slova spíše slova útěchy jako východisko z nouze, když vlastně Rusko obsazením Krymu vzalo vítr z plachet Američanům, kteří si chtěli z Krymu vytvořit silnou základnu pro US army a NATO? Je přece nad slunce jasné, že USA ani Evropa nemohli na základě ukrajinských, potažmo krymských událostí vyhlásit Rusku válku!
    

Spojené státy americké mají zcela jinou strategii, jak zničit Rusko. Bohužel, jsme do této strategie vtaženi i my s celou Evropou, ale to je na samostný článek.  A pan Zaorálek to dobře ví, proto lže a fabuluje o údajném citlivém  „lidském“ přístupu,  proč USA  či Evropa (EU) nepoužily sílu. Na druhé straně však nestoudně osočuje Rusko z ohrožení pořádku ve světě! I to je však součást americké strategie, takže není čemu se divit snad jen to, že o tom mluví zrovna pan Zaorálek.

Český ministr si s požitkem zahrál na mravokárce když před studenty varovně konstatoval, že v Evropě nebude stabilita, dokud sami Ukrajinci nedokážou vyřešit krizi na východě Ukrajiny. Upozornil, že EU nepřijme do svých řad zemi, kde je možné rozkrást stamiliony ze státní  pokladny! Zde se nabízí paradoxní otázka a sice jak je možné, že se Český republika stala členem EU, když měla stejné osudové parametry jako Ukrajina. Nebo  snad u nás nebyly rozkradeny stamiliony, lépe miliardy ze státní pokladny, resp. ze státního majetku? Klaus a spol by mohli vyprávět!  Evropská veřejnost by totiž nedovolila politikům přijmout zemi, kde veřejné peníze končí v kapsách oligarchů (kde asi skončili miliardy z veřejných peněz v  Česku?) "Jako občané Ukrajiny musíte udělat vše pro to, aby vám nevládli lidé, kteří dělají politiku jen kvůli obohacení (...)," mudroval před studenty přechytralý pan Zaorálek. A zase: to říká ten pravý, to už je fakt provokace!

Nelze než konstatovat, že ministr Zaorálek se zase jednou pořádně odkopal a perlil nejen nesmysly, ale vedl řeči, které by v hospodských podmínkách byly na „přes držku“. Jenomže pan Zaorálek je politik, „ trpí“ poslaneckou imunitou, je ministr, místopředseda ČSSD a bůhví co ještě. To jej ale v žádném případě neospravedlňuje k tomu, aby plácal provokační a lživé řeči zvláště, pronáší-li je na mezinárodním fóru před mladými posluchači, kteří se nacházejí v situaci, kdy snad ani sami neví, čí jsou a komu mají tleskat! Co nevědí oni, však ví pan Zaorálek!

PETICE ZA ODVOLÁNÍ L.ZAORÁLKA Z FUNKCE MINISTRA ZAHRANIČÍ ZDE: http://www.czechfreepress.cz/vase-free-zona/petice-za-odvolani-ministra-zahranici-l-zaoralka.html

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře