Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Ukrajinským vůdcům na vlastních lidech nezáleží? Zřejmě ne!

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Nevděk světem vládne, nebo také: Já po něm chlebem, on po mně kamenem! Ovšem to zdaleka nevystihuje zbabělost, bezohlednost, nelidskost, nenávist, lhostejnost, bezcitnost, opovržení a pomstychtivost ukrajinských předáků, včetně prezidenta Porošenka vůči vlastním lidem, kteří nesouhlasili s vládou, v níž jsou zastoupeni nacionalisté, fašisté a prozápadně orientovaní oligarchové.

Tito lidí v sobě nenašli kousek pochopení pro civilní a nevinné obyvatele Luhanska a Doněcka, kteří již řadu dní, týdnů a měsíců trpí, strádají a bojují o holé životy v důsledku války, kterou nacionalistické a profašistické síly Ukrajiny vyvolali vůči vlastním, převážně rusky hovořícím obyvatelům, nicméně pořád Ukrajincům!

  • ukrajinskym-vudcum-na-vlastnich-lidech-nezalezi-zrejme-ne

Tak nějak je možno si vysvětlit jejich postoj k poskytnuté humanitární pomoci z Ruska, kterou aniž by k tomu měli důvod, označili za snahu pod záminkou humanitární pomoci, propašovat pro tzv. separatisty zbraně a střelivo. Koloně ruských nákladních aut s humanitární pomocí bránili ve vjezdu na území strádajících obyvatel a to pod různými záminkami. Lze pochopit, že každá i dobročinná akce má své pravidla tedy, že konvoj s humanitární pomocí má mít svou legitimitu, možná doprovod mezinárodního Červeného kříže, povolení ke vstupu na cizí území atd., atd., nicméně šlo o potřebnou a akutní pomoc lidem, kteří jsou postiženi válečnými událostmi, lidé bez vlastního přístřeší, bez vlastních osobních věcí, bez řádné hygieny, s nedostatkem jídla a pití, rodiny s dětmi, starými lidmi, ranění, nemocní atd.

Jakkoliv lze, za normálních či mírových podmínek, uznat ze strany ukrajinských úřadů právo na řádný a legitimní proces přijetí takové pomoci, dochází z jejich strany nejen k záměrným obstrukcím, ale i k neopodstatněnému podezřívání z kontrabandu, kdy údajně místo věcí humanitárního charakteru je prý snaha Ruska propašovat na území Ukrajiny zbraně a vojenský materiál. Ukrajinské činitele ani za mák nezajímá, že jejich občané nutně a neodkladně potřebují pomoc. Oni zatvrzele trvají na všech, za normálních okolností běžných procedurách pro celní a jiné odbavení zboží při přechodu hranic. Že lidé v Luhansku a Doněcku strádají, trpí a možná (nebo zcela jistě) i umírají v důsledku válečných událostí, které je připravili o přístřeší, rodinný život, zdraví ale i životy, nikoho netrápí a nezajímá. Zřejmě to přijde ukrajinským úřadům jako vhodná pomsta za to, že se tito lidé postavili proti „vrchnosti“, že se nechtěli podrobit prozápadní vládě, v níž jsou fašisté, nacionalisté a různí dobrodruzi. Sám Porošenko zastává názor, že je třeba s lidmi z těchto oblastí zatočit a skoncovat jednou provždy. Bezcitně, bezohledně, nelidsky a cynicky vydává pokyny k potlačení bojů v Luhansku i Doněcku zvláště když je přesvědčen, že tamní obyvatele prý podporuje Rusko!

Zda podporuje či nepodporuje je otázka a je složité to zjistit a potvrdit. Faktem však zůstává, že Rusko, na rozdíl od domácí, tedy ukrajinské vlády si uvědomuje, v jaké tíživé situaci se obyvatelé v těchto bojujících oblastech nacházejí. Vyslání internacionální humanitární pomoci v hodnotě několika desítek milionů rublů je důkaz dobré vůle, že s těmito lidmi cítí, chápou jejich situaci a potřeby, kterou jim jejich vláda není schopna (a ochotna) zajistit! Navzdory problémům, které s kolonou aut s humanitární pomocí vznikly, při citlivém, lidském posouzení a snaze o pochopení situace obyvatel v Luhansku a Doněcku ukrajinskými úřady, mohla být kolona již dávno odbavena. Včetně všech náležitostí, které si ukrajinská strana vymiňovala.

Mohla, ale nebyla. Jednoduše proto, že ukrajinská vláda neviděla či neuznávala aktuálnost a potřebu problémy urychleně řešit, humanitární akci bagatelizovala, podezírala realizátory akce z podlostí, zkrátka necítila potřebu problémy strádajících obyvatel řešit. Nestrádají totiž oni, ale lidé blízcí separatistům a proto není potřeba nějaké ohleduplnosti, natož humanitární pomoci, notabene přichází-li z Ruska! I tak se dá s Ruskem bojovat, Sice nefér, podpásově, ale jak se říká: účel světí prostředky!

Jaká je současná situace s humanitární pomocí, není jasné. Na jedné straně kolona aut se měla konečně vydat k postiženým, což bylo z ukrajinské strany včetně Porošenka chápáno jako jasná a drzá invaze Ruska na Ukrajinu, na druhé straně jsou zprávy, že kolona byla vrácena zpět k hranicím! Kolik lidí bude muset ještě trpět a možná zemřít, než se k nim humanitární pomoc dostane? Zbytečná otázka, copak to někoho zajímá? Znovu tedy připomínám, že nevděk světem vládne, na Ukrajině obzvlášť! Aby toho později nelitovali!

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře