Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Sovětský svaz napadl Německo a začal II. světovou válku!

     Nelekejte se, není to pravda, tedy alespoň zatím. Jenom se chytám vyjádření ukrajinského premiéra Jaceňuka, který se nechal slyšet, že “Všichni si můžeme dobře vzpomenout na sovětskou invazi /vpád/ na Ukrajinu a do Německa“. Tím měl na mysli konec 2. světové války, kdy sovětská  Rudá armáda z východu přes Ukrajinu osvobodila Německo od nacionálněsocialistické Hitlerovy diktatury. A Jaceňuk, jako by toho bylo málo, v rozhovoru pro ARD ještě přidal další „perlu“: "Pan Putin chce měnit výsledky 2. světové války". Sice nijak  blíže nespecifikuje, jak a proč by to chtěl pan Putin dělat, ale jak se zdá, pan Jaceňuk se chce především u německých „přátel“ nejen zviditelnit,  ale úměrně s tím i ztrapnit. Jak vidět, daří se mu to dobře.

  • sovetsky-svaz-napadl-nemecko-a-zacal-ii-svetovou-valku
  • sovetsky-svaz-napadl-nemecko-a-zacal-ii-svetovou-valku

     Pokud pak Jaceňuk vyslovil tu neskutečnou pitomost o změně výsledků druhé  světové války ruským prezidentem Putinem je otázka, zda tím  nechtěl naznačit, že o tu změnu výsledků stojí především on sám a někteří jeho soukmenovci. Vždyť důvodů by pro tuto skutečně „mimořádně zajímavou studii“ našel bezpočet. Vymýšlet nesmysly, nepravdy, lhát a pomlouvat je daleko snažší, než se držet argumentů, faktů a skutečností.  Pro ospravedlnění všech dosud negativních a tragických  počinů, které ukrajinská vláda a prezident učinili, musí hledat všelijaké důvody, aby nějak ospravedlnila svou zradu v postoupení Ukrajiny zájmům západních politiků USA , NATO a EU. Je zcela evidentní, že ukrajinští představitelé nemají zájem na uklidnění, resp. ukončení bojů na východní Ukrajině ani nepřátelských postojů vůči Rusku.   Napětí mezi oběma státy nadále vyvolává ukrajinská strana pod záminkou, že Rusko stále ohrožuje celistvost a suverenitu Ukrajiny. Je pochopitelné, že i anexe Krymu v tom hraje svou roli, protože jeho význam je natolik geopoliticky a vojensky strategický, že není divu, že USA tlačí na Ukrajinu, aby o navrácení nadále usilovala. Bohužel, jejich snaha vynutit si zpětvzetí Krymu pod správu Ukrajiny je nesmyslná a předem prohraná. Putin v těchto věcech, stejně jako v jiných, nehodlá ustupovat.

     Hledání důvodů, jak obviňovat Rusko, resp. Putina z dalších ataků proti Ukrajině, bude zřejmě pokračovat bez toho, že stejně jak neměli, nemají a ani mít nebudou žádné relevantní důkazy, že by Rusko usilovalo o obsazení Ukrajiny, resp. o vyvolání války za tímto účelem. Do krámu se jim však hodí vše, co může prozápadně  orientované občany přesvědčit o nepřátelských úmyslech Ruska a tím podpořit jejich prozápadní aktivitu Ukrajiny. Je neštěstím, že tito obyčejní občané nemají nejmenší tušení, kam je Ukrajiny vlečena, resp. již zavlečena. I v tomto případě lze akceptovat názor prezidenta Zemana, že Jaceňuk je člověk, jehož cílem je válka. Jen málokdo však chápe, co by válkou Ukrajina získala. Totéž platí pro případ ´, že by válku vyvolalo Rusko.  Již dnes je totiž  Ukrajina, s nadsázkou řečeno,  v rozvalinách, naprosto nesoběstačná, na cizích dotacích a  pomoci závislá země. Pro vyvolání války by to znamenalo další finanční dotace, které Ukrajinu naprosto zničí, nebo za účelem války si Ukrajina pro válku s Ruskem vynutí  použití sil NATO. Ať už tak či jinak, Ukrajina v ten moment přestane existovat. A možná nejen Ukrajina, ale v tom lepším případě, celá střední Evropa.

     Proto není od věci se domnívat, že Jaceňuk pro ospravedlnění, resp. zdůvodnění svých militantních požadavků či nároků, pro získání podpory občanů pro podporu války s Ruskem, bude schopen obvinit bývalý Sovětský svaz (SSSR) z agrese a vyvolání II. SV, napadení Německa, čímž jako by de facto vyvolal samotnou druhou světovou válku s Německem. Ano, čte se to jako bláznivá fikce, jako nějaké sci-fi nebo utopie, ale z dosavadních zkušeností představitelů Ukrajiny pánů Porošenka, Jaceňuka a dalších nelze vyloučit , že by kdy byli schopni vyjít i s touto za vlasy přitaženou verzí.  A svět by byl vzhůru nohama, všechno špatné by bylo dobré a naopak, to dobré je třeba posuzovat jako špatné a zlé. Pokud pánové Jaceňuk a Porošenko mají tyto cíle, pak by bylo jediné východisko zavčasu je postavit před Mezinárodní tribunál jako válečné zločince. 

     Samozřejmě, že toto všechno je jen jistá fikce, úvaha, nicméně není možné ji zcela vyloučit. Pan Jaceňuk totiž už svým vzezřením nemůže nikoho přesvědčit o tom, že je nějaký lidumil. Chápu, že za svůj „ksicht“ nemůže, ale za své jednání je zcela určitě zodpovědný. Peníze, sláva a moc, to vše je u něj zřejmě „až na prvním místě“, nicméně osudy lidí, které jsou v jeho, potažmo jejich rukou by mu nebo jim  neměli být lhostejné. Jak patrno, jsou!

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře