Facebook Twitter RSS
Czech English French German Russian Spanish

ads

Rozpolcení lidé, kteří neví, kdo ve skutečnosti jsou, aneb: i staří lvi se občas střílejí.

Hodnocení uživatelů:  / 8
NejhoršíNejlepší 

Není se čemu divit, když někteří „zajímaví“ lidé konají nebo činí jak činí. Jsou to totiž tzv. rozdvojené (rozpolcené) osobnosti, tedy něci jako „ani ryba, ani rak“, něco mezi „já a on“ apod. Nedávno jsem v jednom ze svých článků zmínil, jak se nechal pan Šafr, šéfredaktor Svobodného fóra slyšet, že se cítí být tak napůl Němcem. Dnes se nám ve svém novoročním předsevzetí europoslanec Jaromír Štětina přiznává, že kromě Štětiny je i Guy Montagem. O Karlu Schwarzenbergovi víme, že je napůl Němec a napůl Čech, i když už z titulu aristokratického původu je více Němec než Čech. Ministr pro věci zbytečné, ale dobře placený Jiří Dienstbier je rodilý Američan, sice mlátí českou slámu, ale zrní odevzdává nejspíš rodné zemi. Jistě by se našla v politice ještě celá řada podobných „mloků“, resp. „ani ryb, ani raků“, což ve svém důsledku také vypovídá o situaci a směřování naší politiky.

  • rozpolceni-lide-kteri-nevi-kdo-ve-skutecnosti-jsou-aneb-i-stari-lvi-se-obcas-strileji

Pozastavil bych se ještě u člověka s výjimečným talentem na změnu a zařazení své identity ve společnosti, na převlékání kabátů, na ideologický potenciál a politický kontrabant v jeho přebohatém životě, to jest europoslance Ing. Jaromíra Štětiny. Jestliže jsem zmínil, že někteří lidé si buďto nejsou zcela jisti svou identitou, nebo se dokonce cítí v roli dvojité identity, pak pan Štětina v rámci svých několik a identit je také rekordmanem, resp. (s Karlem Schwarzenbergem) spoludržitelem rekordu v politické angažovanosti, podbízení se, převlečkabátismu, vlezdopredelectví, falešného patriocismu a v neposlední řadě i multikulturárně smýšlejícího vyznavače vizí A. Merkelové.

Pro pochopení, co je tím myšleno je třeba říct, že pan Štětina se vyjádřil, že by se mu líbilo, kdyby třetina Čechů byla bílá, třetina černá a třetina žlutá. Zřejmě by postupoval způsobem, že by na úkor dvou třetin černých a žlutých vytlačil z rodné země dvě třetiny bílých, tedy rodných Čechů, které by nahradily hordy černých a žlutých. Česká (zda-li) vlajka by pak zřejmě změnila barvy z modro-červeno-bílé na černo-žluto-bílou a sám pan Štětina by mohl kandidovat na multi-kulti prezidenta. Ještě dodávám, že by asi měl být hnědý, aby jim mohl (v jisté podobnosti s osobou nechvalně známou) vládnout a určovat, kdo je pro ně přítelem, kdo nepřítelem, komu možno věřit, komu ne, prostě ovládat jejich myšlení skrze jeho pozoruhodné multikultipsychopatické vize.

Pan Jaromír Štětina je typický obraz rozdvojené (často i víceronásobně) či rozpolcené osobnosti a s lítostí, ale s naprostou jistotou lze konstatovat, že zřejmě neví, čí je nebo kdo je. Jediné co ví přesně je, komu slouží a kdo jej platí. To všechno navzdory tomu, že v rámci novoročního předsevzetí říká:

 Nezapomenout, že papír vzplane při 451 stupních, nedopustit, aby moje vlastní paměť shořela ve výhni lži, zvítězit nad vlastními pochybnostmi a cizí falší, uchovat v obecném povědomí to, co jsem mohl prožít na rozdíl od těch mladších. To je úděl nás, starých lvů. To zní z jeho úst hóódně zajímavě, ale hlavně falešně a pokrytecky a proto není od věci mu připomenout, že nejen koni, ale i lvi (a staří zvlášť), se také čas od času střílejí...

Zdroj:http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Jaromir-Stetina-Libilo-by-se-mi-kdyby-tretina-Cechu-byla-bila-tretina-cerna-a-tretina-zluta-415733.

Jiří B a ť a , 5. ledna 2016  

 

podporte-width

 

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#1 jiri.pokorny@seznam.cz 2016-01-08 08:35
Štětináč se považuje za "starého lva" ? Je to jen zasranej potkan, krysa a především ZMRD ! A jeho obavy o život jsou oprávěné a především zasloužené. Protože odporné individuum jeho kalibru bude bezesporu v případě, že u nás dojde k masakru a revoluci utraceno, jak prašivý pes !

Facebook komentáře