Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Otevřený dopis Jiřině Šiklové.

Hodnocení uživatelů:  / 18
NejhoršíNejlepší 

Paní Šiklová,

předem se omlouvám, že Vás neoslovuji přivlastkem „vážená“, ale s ohledem na Vaše rádoby velmi pochybné politické angažmá, v němž se přimykáte ke skupině tzv. pražské kavárny, Vás při sebelepší vůli takto pojmenovat nemohu. Píši Vám však proto, že se mi do pošty dostal nevyžádáný email, resp. video s poetickým názvem a obsahem:

„ I šediny mohou být krásné!“

  • otevreny-dopis-jirine-siklove

Autor je údajně neznámý (pouze iniciály M.U.), ale ve videu je poznamenáno, že obsah je zpracován „s použitím myšlenek paní Jiřiny Šiklové“, tedy zřejmě Vás. Zda je to pravda nebo ne, těžko říct, mohu však jen konstatovat, že jsou to myšlenky zajímavé, příjemné, potěší a pohladí duši. Je to krásné povídání o stáří, do kteréžto kategorie , stejně jako Vy, patřím i já. Opravdu bych tedy chtěl znát pravdu, zda v této poezii na stáří jsou skutečně použity Vaše osobní myšlenky, nebo neznámý autor, nejspí ;še Váš příznivec nebo obdivovatel, Vám chtěl touto cestou projevit své sympatie.

Ať už tak či jinak říkám, že bez toho, co tím neznámý autor sledoval, jsou-li to skutečně Vaše myšlenky, pak gratuluji, tleskám a smekám před těmito krásnými slovy a myšlenkami. Nepochybně, pokud jsou to Vaše myšlenky, jste čerpala ze svého života a praxe socioložky, abyste svůj pohled na život stvárnila tímto milým poetickým pojednáním o konečném stadiu života právě pohledem na stáří.

Z uvedeného a opět poznamenávám, je-li to skutečně čerpáno z Vašich myšlenek musím konstatovat, že nevím, jaká jste socioložka (neměl jsem možnost studovat Vaši sociologickou praxi), vím však, že jste, podle obsahu onoho videa, vynikající a talentovaná spisovatelka na Vám zřejmě blízkou oblast a sice na poezii.

Na druhé straně v čem jste však naprosto, neřku-li až vrcholně neschopná, netaktní, neseriózní, hubatá a drzá, s Vaší dosavadní tvorbou a onou dosud nepotvrzenou poetikou videa „I šediny mohou být krásné“ se rozcházející a zcela nesouznějící, je Vaše ubohé angažmá v politice.

Paní Šiklová, jste -li to opravdu Vy, která jste vdechla myšlenky do zmíněného, duši oblažujícího videa, pak Vám chci fakt upřímně doporučit, v y s e r t e se (pardon) na politiku a ve zbytku svého plodného života se věnujte svému povolání, event. svému poetickému nadání a talentu a pište knihy, tvořte myšlenky, které se budou lidem líbit.

Abyste tomu rozuměla, Vaše (pochybné) politické angažmá, pokrytecké, řiťolezecké, pomlouvačné, lživé a urážlivé kecy, zvláště Vaše jedovaté sliny, které pliváte na prezidenta Zemana, čímž se zřejmě chcete zavděčit nebo vyjádřit loajalitu svým spolubojovníků,. resp„ soudruhům v boji“ z pražské kavárny, ty Vám popularitu mezi občany nezvýší. Mohu Vás však ujistit, paní Šiklová, že uznání za Vaše myšlenky, zapracované ve zmíněném videu, jsou či budou určitě jen ojedinělé (zda vůbec), zatímco odezvy a ohlasů na Va&sc aron;i současnou „politickou“ angažovanost je přehršel a nejsou ani trochu pozitivní či povzbudivé ( mezi ně patří i ty mé).

Ještě jednou Vám touto cestou upřímně děkuji za krásné myšlenky, kterými jste ve videu provázela krásné povídání o stáří, ale současně Vám radím, nechte špatnou politiku špatným politikům a zůstaňte tím, čím jste a dělejte to, co jak patrno, umíte. Znovu Vám upřímně (s prominutím) radím: v y s e r t e se na politiku, není to Vaše parketa, spíše cesta do ….., no i když tam musíme jednou všichni.

Hodně zdraví, tvůrčích sil a krásných myšlenek pro potěšení ducha spoluobčanů, ale prosím, bez politické angažovanosti v r. 2016 Vám přeje

Jiří B a ť a , důchodce z východní Moravy

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře