Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

M. Albrightová je kráva a osud trestních oznámení na ni.

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Je mi z toho až na nic když si uvědomím, jakouže to máme (nejen) politicky angažovanou „krajanku“ v USA, potažmo v OSN. Ano, mám na mysli paní Madelein Albrightovou, bývalou ministryni zahraničních věcí vlády USA. Stydím se, když se hlásí k českým kořenům a českému původu (pražská rodačka), protože její činy jsou hrozné a odsouzení hodné.

  • m-albrightova-je-krava-a-osud-trestnich-oznameni-na-ni

Že jsem ji nazval krávou? To ne já, já se jen opakuji, ale tak se o ní vyjádřil (zcela jistě nikoliv bezdůvodně) známý a uznávaný srbský režisér Emir Kusturica a já s jeho názorem, že je kráva, souhlasím. To je ovšem přirovnání a možná nazvání řekl bych až příliš kulantní či decentní ve srovnání s tím, co jako představitelka „demokratických“ a „mírumilovných“ USA ve světě napáchala. Její ruce jsou totiž potřísněny krví, ať už se jedná o události v Kosovu, irácké sankce nebo ty nejčerstvější, tedy na Ukrajině, kde plně schvaluje postup současné vlády a ukrajinské armády. O jejích dalších názorech týkajících se Ukrajiny (a ne jen Ukrajiny) v tomto případě sorry, nebudu komentovat.

U příležitosti její návštěvy jednoho pražského knihkupectví, kde se konala autogramiáda nové knihy zmíněné M. Albrightové, byl rovněž pokojným způsobem vyjádřen nesouhlas s její balkánskou politikou (v tu dobu zastávala funkci ministryně zahraničí ve vládě USA), včetně nechvalně známého „humanitárního bombardování“, jak akci označil její velký přítel malého vzrůstu Václav Havel. Paní bývalá ministryně M. Albrightová na tyto skutečnosti reagovala podrážděně a neadekvátně výkřiky „get out, get out“ a následovalo urážlivé „disgusting Serbs“ , což v českém překladu znamená „hnusní či odporní Srbové“! Toto vyjádření dalo podnět k podání několika trestních oznámení na Madelein Albrightovou.

Důvodem podání trestního oznámení bylo, že Albrightová ve zmíněném knihkupectví před přítomnými aktivisty, kteří jí přišli pokojně připomenout její politiku a činy během balkánského konfliktu, utrousila poznámku „disgusting Serbs“, což lze přeložit jako odporní či hnusní Srbové. Výrok je navíc zřetelně slyšet na přiložené videonahrávce. „Paní Albrightová se v balkánském konfliktu nechovala nestranně tak, jak by se diplomat nejsilnější velmoci na světě chovat měl. Bylo to vidět, kdy už jako velvyslankyně USA při OSN a potom jako ministryně zahraničí velmi silně zastupovala protisrbskou stranu. Zastávala se vyložených zločinců a teroristů, jako byli mudžahedíni, kteří do Bosny přišli z Afghánistánu, nebo teroristické UČK na Kosovu. Až tento její výrok v Praze ukazuje, že byla pravděpodobně protisrbsky zaměřená od začátku,“ shrnul místopředseda Přátel Srbů na Kosovu a režisér známého dokumentu Uloupené Kosovo Václav Dvořák.

Jak výše zmíněno, bylo na krá…janku podáno několik trestních oznámení. Právník, s nímž aktivisté podání trestních oznámení konzultovali, vyjádřil přesvědčení, že zmíněný výrok dle jeho soudu určitě naplňuje skutkovou podstatu trestného činu podle § 355 zákona č. 40/2009 Sb., trestního zákoníku. Za podobné trestné činy byli lidé normálně stíhaní. Je to vynikající příležitost pro státní správu, ministerstvo spravedlnosti a justici dokázat, že zákon platí pro všechny a každému se měří stejným metrem, tedy padni komu padni. Zda padne zasloužený ortel (včetně rozsudku) I na krá…janku Albrightovou, ukáže čas. Zatím je ve

justičních rybnících klid hodný stojatých vod. Bude skutečně zajímavé, jak se k tomuto případu postaví naši známí rektální alpinisté, alias řiťolezci (v čele se Schwarzenbergem či Vondrou). Zmíněný srbský režisér Kosturica totiž také vyslovil názor, že “Česká vláda nedělá rozhodnutí sama za sebe. Přijede americký ministr zahraničí a ten řekne, co má (vláda) dělat.” S tímto Kosturicovým názorem nelze než souhlasit. Obávám se proto, že to postihne i kauzy krá…janky Albrightové, protože když ne ve vládě či příslušných justičních orgánech, tak se vždy najdou lobbyisté, kteří v kauze zapracují a případ americké krá… Albrightové půjde do kytek. Kéž bych se mýlil!

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře