Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Jaký čistící prostředek pro Nečasovou - Nagyovou

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Manželka expremiéra Nečase podala odpor proti trestu, který jí byl uložen v kauze Vojenského zpravodajství. Lapidárně řečeno, chce se prý očistit u soudu, což je ovšem možné také chápat tak, že není asi tak čistá, jak by chtěla být. Chce-li se očistit znamená, že je od něčeho upatlána, umazána, zkrátka pošpiněna. Dle mého soudu té špíny na její personě je nemálo, nicméně chce-li se očistit, budiž ji vyhověno

  • jaky-cistici-prostredek-pro

Máme-li si však rozsudek paní Nečasové vysvětlit tak, že byla ušpiněna (pošpiněna) rozsudkem soudkyně Králové, pak si asi dělá z vážených představitelů soudu a justice srandu. Přece není možné, aby v dnešní demokratické společnosti soudci vynášeli špinavé (nespravedlivé) rozsudky a tím pošpinili čest a pověst člověka, aniž by byli přesvědčeni o jeho vině či nevině. To by si jistě vůči VIP osobnostem, jako je paní Nečasová, nedovolil žádný čestný a spravedlivý soudce, kteří neznají jiný než čestný, spravedlivý, nestranný a už vůbec ne něčím (např. korupcí) ovlivněný rozsudek. To by si fakt nedovolili.

Je to od paní Nečasové velmi neseriozní a troufalé, když dává najevo, že by byla nebo mohla být nespravedlivě potrestána a tím pošpiněna. Zvlášť když víme, s jakou pečlivostí, odpovědností a neskonalou spravedlností naše soudy posuzují případ od případu, aby snad nevědomky neudělali nějakou „botu“. Vzpomeňme třeba relevantního a zcela bezpochyby spravedlivého rozsudku pana Smetany, řidiče MHD, který šel za katr, když hrubě zneuctil některé portréty přimalováním tykadel našim milovaným politikům, zvláště pana super exministra vnitra Íčka! V tomto případě byl trest snad až příliš mírný, protože postrádá tolik potřebné odstrašující prvky pro případné podobné neodpovědné jednání.

Nicméně, chce-li se paní Nečasová očistit, nechť je jí vyhověno. Mám však obavy, že neexistuje prostředek, kterým by ze sebe smyla onu pomyslnou špínu. Ono totiž nejde o špínu na povrchu těla, ale o špínu charakteru a morálky uvnitř tělesné schránky paní Nečasové-Nagyové. Jedno staré přísloví říká, že čím více se do hovna šťourá, tím více smrdí. Nedivil bych se, že při pokusu o své očištění dojde více ke šťourání a tím k většímu smradu z onoho hovna, kterým je paní expremiérová potřísněna.

Není žádným tajemstvím, že nespokojenost dali najevo i žalobci z Olomouce. Nemyslím, že jsou nespokojeni ze stejných důvodů jako paní Nečasová, tedy potřebou ji očistit, ale naopak, i když budou dělat totéž, co ona. Tedy svým způsobem se rovněž šťourat v onom pomyslném hovně mnohem intenzivněji než dosud, protože se domnívají, že té pomyslné špíny, jak vidí Nečasová rozsudek soudkyně Králové, je podle nich zcela nedostačující.

Postoj a postup Jany Nečasové je celkem pochopitelný. Třeba už proto, že její manžel expremiér Petr Nečas od samého počátku provalení kauzy dával na adresu vrchních státních zástupců dost nevybíravými způsoby najevo, co si o stíhání nejen pozdější manželky, ale i tří exposlanců myslí. Pan Nečas, alias do jisté doby „pan Čistý“ je vůbec nadmíru domýšlivý člověk když si myslí, resp. je přesvědčen, že jeho vládnutí nebylo zas až tak špatné (v tom jej podporují někteří věrní z ODS) a také, že celá trapná kauza s exposlanci, stejně jako

stíhání jeho nynější manželky byla provokace, nebo politická objednávka se snahou jej zlikvidovat. Že se zlikvidoval sám za pomoci své tehdy ještě konkubíny, si však nepřipouští. Více skromnosti, sebekritiky a politického pokání by mu jistě prospělo. Všechno a všechny kromě přátel z ODS (a svých advokátů) považuje za zrádce a nepřátele, kteří jej chtěli zničit. Proč asi a měli-li k tomu důvody, nad tím pan Načas jaksi nepřemýšlí, k jeho škodě, možno dodat.

Nezbývá, než obecně konstatovat: kdo chce kam, pomožme mu tam! Pro Petra Nečase je už částečně splněno, zbývá ještě jeho manželka. Nevím, zda si tolik věří, nebo je tak naivní, ale je to v podstatě její věc a její risk. Nadále totiž platí výše zmíněné přísloví o tom šťourání do … no však víte do čeho! A hlavně, není důvod ani paní Nečasovou, ani Nečase litovat, to tedy ani náhodou, spíše naopak. O to se snad Olomoučtí postarají, držím jim palce!

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře