Facebook Twitter RSS
Czech English French German Russian Spanish

ads

Hloupé, hloupější...pitomé. Takové jsou články pana Čulíka v Britských listech. Tady je jeden z nich.

Hodnocení uživatelů:  / 14
NejhoršíNejlepší 

 

  • hloupe-hloupejsi-pitome-takove-jsou-clanky-pana-culika-v-britskych-listech-tady-je-jeden-z-nich

 

Vůbec nepřekvapuje, že vánoční projev prezidenta Miloše Zemana zapůsobil na některé pravičáky či oportunisty velmi negativně. Jedním z nich (což není rovněž překvapením) je i pan dr. Čulík z Britských listů. Nebyl by to ani on, aby se skepticky a neeticky nevyjádřil a nepostěžoval si, jak nám M. Zeman ve světě škodí. "Sláva" Miloše Zemana se šíří do světa. Je to však špatná zpráva pro Českou republiku, plačtivě konstatuje pan Čulík ve svém zapčklém článku, zde http://www.blisty.cz/art/80431.html.

Jak „prý“ vyplývá z informací iDnes, prezidentův projev byl „prý“ s mimořádným zájmem sledován světovými médii (které konkrétně, pan Čulík nezmiňuje) jak píše pan Čulík, jsou jimi považovány Zemanův projev za šílený, neboť také „prý“ se hned tak nevidí, že by prezident nějaké jiné země šířil takové lži a pitomosti. Takové (je-li vůbec pravdivé) konstatování muselo panu Čulíkovi hodně spravit náladu a zvýšit sebevědomí, protože to je kýžená voda na jeho zemanovský mlýn.

Jestliže jsem v titulku uvedl Hloupé, hloupější...pitomé jsou články pana Čulíka, musím konstatovat, že se to v plné míře týká i jeho samotného. Opravňuje mne k tomu jednak jeho nactiutrhání prezidentovy osobnosti výroky, jako např. že prezidentův projev považuje za šílený, potažmo že šíří lži a pitomosti. Takže si mohu dovolit vyjádřit svůj podobný osobní názor i o panu Čulíkovi. Nebo také ; proto, že pan Čulík, jako vzdělaný člověk, rádoby intelektuál, píše takové zhovadilosti, které by snad nenapadly ani žáka základní školy, cituji: „ Jaký je postoj listu, (nedělní vydání, článek v anglickém deníku Guardian , http://www.theguardian.com/world/2015/dec/27/czech-preside nt-migrants-should-be-fighting-isis-not-invading-europe ) k Zemanovým výrokům, které deník uvádí bez komentáře jen doplňuje, že 70 procent Čechů uprchlíky nechce, přestože skoro žádní na území ČR nejsou, je zřejmé z toho, že Guardian vedle článku o Zemanově projevu umístil informaci o své rekordně úspěšné sbírce pro uprchlíky , v jejímž rámci se za čtyři týdny vybralo více než 70 milionů Kč.“ Jak se lze z Čulíkových BL dočíst, pozadu prý nezůstali ani "Borat", tedy komik Sacha Baron Cohen a herečka Isla Fisher, kteří se rozhodli věnovat 25 milionů Kč na syrské uprchlíky. (Proč ne, já je mít, dám určitě také, jenom na jiné účely, než na imigranty, pozn. autora).

Kdo chce psa bíti, vždy si hůl (klacek) najde“ říká jedno české přísloví. Pan Čulík hůl nemusí hledat, ten ji má vždy při ruce a mlátí hlava nehlava. Podle něj to, že 70 procent občanů ČR uprchlíky nechce, přestože skoro žádní na území ČR nejsou, má tyto občany za úplné blbce, protože zřejmě dělají úplně zbytečně dusno. Pan Čulík staví názor 70 procent občanů ČR hluboko pod úroveň svého myšlení, čímž chce poukázat na jejich pokleslost, malomyslnost, zbabělost, nenávist a xenofobii. Jako důkaz o sprá ;vném postoji občanů k imigraci pak dává do protikladu zmíněnou úspěšnou sbírku pro uprchlíky, kdy se pro ně vybralo více jak 70 milionů Kč. „Osvícený“ (pouliční lampou) pan Čulík ale neříká, že tyto peníze (je-li to vůbec pravda, protože v citovaném článku o tom není slovem zmínka), byly zřejmě vybrány ve Velké Británii, která má podstatně více obyvatel, ale co hlavně, s českými naprosto nesouměřitelné příjmy a výdělky (potažmo důchody, soc. dávky a pod.)

Názor či stanovisko pana Čulíka, že 70 procent občanů ČR, kteří nechtějí na své území uprchlíky lze srovnávat s případem, kdy se světem, resp. Evropou šíří např. nebezpečná ptačí chřipka, prasečí mor či jiné podobné, životu nebezpečné přenosné infekční, lidskému zdraví a životu nebezpečné nemoci. Podle „ moudrého“pana Čulíka však, protože ta která životu nebezpečná nákaza do Česka ještě nedorazila, považuje obavy občanů z možného příchodu těchto nákaz do ČR a případného onemocnění či možného úmrtí za předčasné, zbytečné a zcela neopodstatněné a případné přijímání opatření proti těmto nákazám je zcela neopodstatněné. Jak by také ne, kdyby totiž k takové situaci došlo a v Česku se podobná nákaza projevila, on si bude hřát svou „zádel“ někde v Anglii!

Pokud jde o vánoční projev prezidenta Zemana jako takový, panu Čulíkovi více záleží na tom, co říkají západní masmédia či někteří západní antizemanovští politici, než co říká prezident a jaký je na to ohlas našich politiků a občanů. Pravda, pravicoví politici asi nebudou z rozhovoru zrovna plesat nadšením, ale obecně nelze říct, že by projev Miloše Zemana na české občany a politiky zapůsobil negativně, s nějakými výraznými nesouhlasy či protesty. Nicméně, pan dr. Čulík to vidí jinak a tak sobě vlastním, typickým a nijak nepřekvap ujícím způsobem vyjadřuje svůj postoj k vlasti, která je mu cizí, k lidem, které nemá pro jejich názory a postoje rád, způsobem, které mu přinášejí tolik žádaný zisk. Proto také tak intenzivně pěje píseň těch, kteří mu rádi za jeho zpěv zaplatí (i provoz BL).

Těchto několik vět k osobě pana Čulíka zdaleka nevystihuje jeho antizemanovské názory a postoje a pokud je ze strany čtenářů zájem o další „zvratky“ a „blikance“ tohoto „uvědomělého“ českého, prozápadně píšícího novináře, mohu jej odkázat na přeplněnou žumpu lží a nepravd v BL, resp. zde: http://www.blisty.cz/art/80415.html a mnoha dalších. V této souvislosti si dovolím touto cestou panu Čulíkovi vzkázat:

Čulíku, ty devótní pisálku, co si to dovoluješ, tykat panu prezidentovi!“ (Viz titulek „ Miloši, proč lžeš?“, Britské listy, http://www.blisty.cz/art/80415. html.)

Jiří B a ť a , 1. ledna 2016

 

podporte-width

 

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#1 danpoisel@seznam.cz 2016-01-02 19:30
Tak svého času byly BL opravdu hodně čteny. Kvalitou článků i výběrem témat převyšovala ostatní média. Po přečtení na konci článku vyvstávaly další otázky.

Dnes stojí v podtitulku webu: "Skutečnost je vždy složitější", což obzvláště o článcích na BL dnes platí do posledního písmene. Rusofobní články z pera pana Dolejšího k žádnému kritickému myšlení nevybízí. Zprávy naprosto nevyrovnané, nepodnětné, nekritické. Dolejší ukazuje prstem na Rusko... Už dva roky čekám na nim avízovanou okupaci Pobaltí, Švédska, Finska, východní Evropy...Boj s IS na území Sýrie, kam byla RF oficiálně pozvána, je dle Dolejšího jen součástí jeho agresivní snahy o obnovu zašlé slávy carského Ruska a světovou expanzi.

BL opravdu už nemá co nabídnout.

Facebook komentáře