Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Europoslanec J.Štětina, resp. M. Kincl (oba TOP 09) shodně: „Já to tak nenechám, já to poženu vejš!“

Hodnocení uživatelů:  / 3
NejhoršíNejlepší 

Jak informují Parlamentní Listy.cz, u Obvodního soudu pro Prahu 1 se odehrála soudní pře mezi komunistickou poslankyní Martou Semelovou a zastupitelem v Brně-Bohunicích za TOP 09 Michalem Kinclem. To samo o sobě není nic zas až tak něco mimořádného, protože se to od žalobace, pana Kincla čekávalo , více zde Avšak se znalostí okolností stojí za povšimnutí účast Jaromíra Štětiny europoslance za TOP 09 na tomto soudním projednávání, který se k žalobě M. Kincla na ochranu osobnosti rovněž připojil. Připojení se Štětiny k žalobě je mnohem zajímavější, jako projednávaná žaloba pana Kincla k výrokům paní Semelové, i když ani ta není bez zajímavostí. Proto je nutné (byť je možné se to dočíst přímo ve zdroji) zmínit meritum žaloby pana Kincla, ke kterému se Štětina připojil.

  • europoslanec-j-stetina-resp-m-kincl-oba-top-09-shodne-ja-to-tak-nenecham-ja-to-pozenu-vejs

Žalobce, tedy pan Kincl mimo jiné uvádí, že jej výroky Semelové jakožto občana šokovaly a že má strach a úzkost z možné restaurace zločinného totalitního komunistického režimu. A u soudu dnes k tomu navíc naznačoval, že by KSČM v budoucnu také mohla požadovat vystoupení z NATO či z EU, což prý nelze připustit. Ponechám stranou nějaké relevantní stanovisko, ale zmíním vyjádření europoslance Štětiny, jinak stranického kolegu Kincla jen s tím rozdílem, že Štětina je na postu, o kterém se panu Kinclovi, regionálnímu politikovi, může jenom zdát. Ovšem jeho přičinlivost nasvědčuje, že i on by rád podobného postu dosáhl. Kdož ví? Ale zpět k věci.  Do posledního písmene podporuji návrh žalobce“, prohlásil Štětina a dodal, že se cítí nejen slovy Semelové osobnostně ohrožen, ale již dlouhou dobu dostává od členů KSČM výhrůžné e-maily a tyto projevy sílí po každém projevu, který paní Semelová pronese. Navíc dostávám i výhrůžky smrtí a má prý z Haló novin pocit, že zase brzy přijde na řadu v ČR totalitní systém, a on by pak „šel do koncentráku“. Jak je u tlučhuby pana Štětiny běžné, žádný důkaz o svém tvrzení však nepředložil.

Jenže soudce Pavel Freibert byl jiného názoru: „Vaše žaloba se nepřipouští ,“ utřel soudce pana Štětinu a neuznal jej jako takzvaného vedlejšího účastníka řízení. „Neshledávám právní zájem pana Štětiny na výsledku řízení žalobce,“ vysvětlil soudce Freibert a Štětina byl nucen přisednout si k veřejnosti a průběh soudu sledovat už jen jako nestranný pozorovatel. Jenže nebyly by to ani Štětina, aby zase, jako vždy, nebyl drzý a názoru soudce neoponoval.  Já s rozsudkem samozřejmě spokojený nejsem a myslím si, že se otevřela jedna zásadní otázka, a to je nemravnost komunistic ké strany vymlouvat se na svobodu slova,“ komentoval vydaný rozsudek Obvodního soudu pro Prahu 1 europoslanec Štětina. Odtud ono z titulku článku „ Já to tak nenechám, já to poženu vejš“. On přece musí nějak zaměstnat soudce s cílem dát jim najevo, kdo je v Česku pánem!

Zrekapitulejme si tedy Štětinovy postoje a stanoviska, které jsou v lepším případě a slušně řečeno, naprosto neopodstatněné, v horším případě pak řečeno neslušně na přes „držku“. Drzost, provokace, pokrytectví, osočování a pomluvy pana Štětiny jsou do nebes volající. Tvrdit, že se otevřela jedna zásadní otázka a tou je (prý) nemravnost komunistické strany vymlouvat se na svobodu slova, < /font>je naprosto irelevantní a navýsost provokativní. Jednak proto, že je to nesmysl, protože na svobodou slova, které patří do Havla proslavených lidských práv, se dnes odvolává kde kdo a to i tehdy, kdy jde jednoznačně o trestný čin. A to jnom proto, že prý jde o svobodu slocva. Pan Štětina má takových výroků více než dost a není tajemství, že na něj (spolu se stranickým kolegou a bývalým nadřízeným K. Schwarzenbergem) bylo v této souvislosti podáno hned několik trestních oznámení (včetně mého), které však záhy skončily v nejspodnějším šuplíku první instance vyšetřovatelů. A nyní chce pan &Sc aron;tětina kárat či poukazovat na to, že je od KSČM nemravné, že se odvolávají, resp. vymlouvají na svobodu slova? Neznám mezi českými politiky nemravnějšího, pokrytečtějšího, provokativnějšího, falešnějšího a vlasti zrádnějšího politika, než je europoslanec Jaromír Štětina.

A pokud se týká ublíženého či dotčeného pana Kincla, pak i ten se s vyneseným rozhodnutím soudu nehodlá smířit.  Já avizuji, že mám jiný právní názor nežli soud a budu podávat odvolání. V tom jsem vytrvalý,“ řekl shodou okolností také p rávník M. Kincl. Takže nám, běžným občanů nezbývá, než se vážně zabývat myšlenkami a obavami, nakolik jsme ze strany KSČM, potažmo paní Semelovou a Haló novinami ohroženi možností restaurace zločinného totalitního komunistického režimu v ČR a navíc, že by snad KSČM někdy v budoucnu také mohla požadovat vystoupení z NATO či z EU! No ještě to tak, že? To by byla fakt pro Česko naprostá existenční katastrofa. Nebo se mýlím?

(Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/U-soudu-se-Semelovou-mel-solo-Jaromir-Stetina-Komuniste-mi-vyhrozuji-smrti-Az-se-vrati-jejich-totalita-skoncim-v-koncentraku-416024.)

Jiří B a ť a , 8. ledna 2016

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#4 rudla.kovanda@email.cz 2016-01-14 20:57
Pan Štětina je stejný fanatik jako bývávali katoličtí pochopové,kteří strašili všechny" neposlušné"k věčnému smažení se v pekle.Je to jen malý český ubožák,lízající zadní část ameriské .........
#3 ix99 2016-01-11 21:47
Štětina je "muž" který vždycky věděl kde je jeho místo.

http://screenshot.net/2o1kkar.jpg
#2 jirivoves@seznam.cz 2016-01-11 17:49
Z bývalých komunistů jsou dnes největší komunistobijci, aby náhodou někoho nenapadlo se na ně podívat co dělali,když byli rudí,jak ta záře nad Kladnem:
#1 jiri.pokorny@seznam.cz 2016-01-11 16:06
Jo "vejš" se Štětináčovi zachtělo... Půjdeš "vejš", půjdeš hodně vysoko !!!! Až tě pozvou na kravatový večírek, budeš mít post nejvyšší !

Facebook komentáře