Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Věnujme se volbám

Hodnocení uživatelů:  / 5
NejhoršíNejlepší 

Objev Balaštíkové, která kandiduje na hejtmanku za ANO ve Zlínském kraji: Chápu, jaký je rozdíl mezi řízením firmy a kraje

Ivo Bubeník

Když sleduji témata na CFP, dovolím si všem dopisovatelům a blogerům navrhnout, věnujme se volbám a některým tiskem prosazovaných kandidátů. Copak nevidíte jak BABIŠnoviny pomlouvají současné vedení kraje bez věcných argumentů? A klidně nechají v novinách lhát některé i prý osvědčené politiky. Tak třeba známý pyrotechnik Čunek s dvěma občankami je brán div ne jako zázračný expert snad na vše, a přitom v zastupitelstvu ZK jen řečnil a pak schválil to, co navrhla sociální demokracie. Jeho kazatelské řeči snad může vážně brát jen školák, nebo neznalý penzista. Celé roky jsem neslyšel, že by se v zastupitelstvu rázně a kvalifikovaně ohradil, snad proti komunistům.

To, co se děje ve světě nebo co je vyloženě už vzdálená historie není na pořadu dne. K tomu se můžeme vrátit po volbách, ve kterých snad voliči na základě našich komentářů pošlou kandidáty z KDU-ČSL nebo z firmy ANO tam, kam patří. Vždyť jinak lidé pochopitelně ty sliby „sežerou“ jako ryba návnadu nebo BAbišovy sliby. A pak budou hořekovat, kam se poděly finance z kraje, které nyní jdou vyváženě do všech oblastí od zdravotnictví, přes sociální služby, dopravní infrastrukturu, kulturu, sport až po financování zájmových skupin jako jsou například dobrovolní hasiči. Po případném vítězství lidovců senátora Čunka pak zřejmě dostane více církev , která je díky restitucím nyní nejbohatší zájmovou skupinou u nás.

  • venujme-se-volbam

 

Považte tu demagogii, když jsou dokonce rozdávány omalovánky pro děti s logem KDU-ČSL.

Druhá hvězda babišnovin je zjevně už protřelá politička Balaštíková. Sleduji politickou scénu celkem pravidelně, ale o téhle dámě od koní jsem nic neslyšel až do současné doby. V nedávném rozhovoru řekla například tuto perličku: Chápu, jaký je rozdíl mezi řízením firmy a kraje. Tato poslankyně, která byla nebo ještě je ředitelkou hřebčína v Napajedlích, předtím pracovala v leasingové společnosti, nyní vše chápe a chce dělat hejtmanku Zlínského kraje? Po celé tři roky se o její práci v poslanecké sněmovně lidé v regionu nic nedozvěděli.

Nedávno v deníku ministra financí veřejnost nekorektně informovala, například o tom, že v holešovské zóně je spousta nedostatků, které kraj neřešil. Opak je pravdou. Na vině stávající situace je legislativa, kterou využívají ekologičtí aktivisté, a kterou mohla paní Balaštíková v poslanecké sněmovně změnit, kdyby něco dělala. Hovořit o situaci v krajské nemocnic T. Bati bez patřičných znalostí, je lajdáctví. Ale ne ze strany kraje, jak situaci hodnotí p. Balaštíková, ale z její strany.

Závěrem rozhovoru, který vyšel v MF Dnes pochválila svého šéfa a mecenáše Babiše, který prý zlepšil výběr daní. Že ovšem z republiky odtéká ročně 400 až 500 miliard v dividendách zahraničních firem, její guru ještě nepochopil!

V archivu jsem si našel volební rozhovory, které opěvovaly Koženého, Bakalu, Kalouska, či hejtmana Lukáše, který nyní hodil svoji ODS přes palubu a na Zlínsku pomáhá hernímu magnátovi Valentovi. Copak dnes mohou být media objektivní, když jejich vlastník sedí na MF a může zaplatit cokoliv a kohokoliv? Peněz má dostatek. Tuhle výhodu dosud žádná strana ani „slavné OF“ na začátku polistopadové zlodějny neměly. Tehdy to byli všude jen postkomunističtí přitakávači, kteří papouškovali moudra VH či VK.

Proto by měli blogeři objektivně zhodnotit kandidáty do kraje na základě jich dosavadní práce. NIKDO jiný to neudělá, to mi věřte. A čekat na konec volebního období, až sami poznáme, kde skončily sliby vítězů krajských voleb 2016, je trestuhodné. Musíme přeci vidět, co současné vedení kraje pro lidi udělalo, kde muselo couvnout, když nemohlo díky zákonům, prosazených ODS, STAN či lidovci nic udělat. O peníze do kraje mohlo jen žebrat, když ve vládě seděli křesťané Nečas a Kalousek a ti měli především své „ priority“ a kamarády na odpouštění daní jako Gazdíka a spol.

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře