Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Ve Zlíně se stále tuneluje

Hodnocení uživatelů:  / 8
NejhoršíNejlepší 

Ivo Bubeník

Co se tuneluje? No přeci zisky Vak Zlín. Je to již více než měsíc, co Olomoucký vrchní soud potvrdil, že způsob ovládnutí provozu vodovodů a kanalizací na Zlínsku Veolií v roce 2004 neproběhl v souladu se zákonem. Potvrdil tak původní rozsudek, který zrušil platnost valné hromady, jež před 12 lety umožnila prý výhodný vstup Veolie do zlínských vodovodů a získávat profit. MUDr. Adámek dnešní primátor jenž v posledních volbách sliboval velmi diskutovanou kauzu „voda“ tedy smlouvu s Veolií „narovnat“, však i po tomto verdiktu soudu již podruhé vyčkává, doufá, že veřejnost nic neví a ti co ví, zapomenou. Otázka nemravné smlouvy však stále žije.

  • ve-zline-se-stale-tuneluje

 

Mluvčí radnice odvedl pozornost od soudního verdiktu i celé kauzy tím, že prý reportáž ČT v roce 2015 na téma vodárenství na Zlínsku byla neobjektivní. Další reportáž ČT z 12.1. 2017 na totéž téma byla mluvčím radnice torpédována přerušením z důvodu „křivdy“ ČT vůči MMZ. Ostré konstatování reportéra ČT na adresu MMZ již mimo natáčení, mluvčí radnice využil na webové stránce Magazínu Zlín a kauzu dál zamlžil. Padaly výmluvy typu, že je cena vody přeci zmrazená, zdražována jen o inflaci atd. To všechno byly jen informace odvádějící od meritu podrazu. Totéž lze konstatovat i o rozhlasovém pořadu z Brna 1.2. (http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3793881). Protiargumentem mlžení Zlína je nejdůležitější fakt soudem uznaného nezákonného ovládnutí provozu vodovodů a kanalizací na Zlínsku Veolií v roce 2004!!!!! A dále, že uzavřená smlouva (na 30 let) poškodila dosud Zlín a jeho občany nejméně o 500 milionů korun.

Z kličkování o vypovězení smlouvy a obtížném návratu majetku Vak pod správu města, jeví se primátor Adámek, že není o moc lepší než strůjce smlouvy z roku 2004 Martin Janečka. Veřejnost jen 12 let hledí a neví proč je voda drahá ani o co se jedná, když radnice v novém složení dál mlží a překrucuje. Zatajuje jak prodělek města – nejméně 500 milionů Kč i pravou příčinu drahé vody. Přitom jsou u nás města, kde platí necelých 50 Kč!

Je otázkou proč radní i zastupitelé města Zlína dál hájí prodělečnou smlouvu. Neměli by ji zrušit? Jinak si o nich můžeme domýšlet leccos..

Člověk žasne nad charakterovými vlastnostmi vedení města a zda jim stojí za to, odmítat soudní rozhodnutí, podporovat mecenáše z VEOLIE a lhát nejméně 80 tisícům obyvatel Zlína.

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře