Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Hartlova oblbovačka

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

 

S pověstnou troškou do mlýna s orodováním za uvadající ODS přišel v Parlamentních listech ZDE: http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Lide-jsou-jako-ovce-Znamy-vyzkumnik-vazne-o-dnesku-i-lasce-k-totalite-267096

sociolog a hlavně ředitel „veledůležité“ agentury pro výzkum veřejného mínění STEM Jan Hartl. Ač je prý role analytiků stát v pozadí a nikoli vytrubovat dohady a subjektivní interpretace, a ONI o to usilují, troufnu si tvrdit, že nic není vzdálenější pravdě.

  • hartlova-oblbovacka

Tak především pan Hartl není tak nestranný jak vypadá a jak presentuje svou STEM. On i jeho firma roky patří mezi ty, kdo polistopadovou dobu z pozadí vychvalují. Není divu, na svém postoji k novému režimu dost vydělal už od začátku.

Existuje foto z pravidelného setkávání ve vile Amálie s tehdejšími „pátečníky“ pres.Havla, kde je i „nestranný“ pan Hartl. Bylo snad tehdy málo „nestranného“ velebení vlády z úst pana Hartla? Vždyť byl ve stejné grupě s Havlem, která veřejnost roky oblbovala svobodou, aniž řekla, že až se vše zprivatizuje, lidé budou chudí, nebudou mít žádné akcie podniků, žádné úspory, že vše bude patřit cizině a některým domácím boháčům. Že jediným kapitálem, který lidem zůstane, budou byty ze socialistické výstavby. Prosperitu měla zajistit Hartlem i STEM vychvalovaná údajně standardní privatizace. K smíchu, když Havlovy ministři prodávali majetek podniků za účetní tedy ceny za hubičku. Ani dnes pan Hartl nevidí katastrofální chyby, které pravice za 22 let doposud předvedla a nyní své výsledky maskuje škrty a vyššími daněmi?

To, že jsou lidé jako ovce je docela přesné. Jenže, kdo z těch lidí ty ovce nadělal? Byl to především Hartlův guru Havel, který voličům sliboval lepší hospodáře než byli komunisté, prosperitu, majetek z privatizace, svobodu. Dnes mají svobodu snad jen v tom, že mohou svobodně umřít jak doma , tak v nemocnici, pokud nemají peníze na léky, stravu či operaci. Proč Hartl nehodnotí dnešní vládu pančovaného alkoholu, Skaret, a dalších skandálů? Proč nehodnotí premiéra? Protože to mu nenáleží? Hlavně, že rozebírá vše, co „bylo za komunistů zadarmo“ a jak lidé nostalgicky vzpomínají. To jsou prázdná slova. Co bylo špatné na tom, že byly „ZLATÉ ČASY“ - dotované základní potraviny, a další vymoženosti ve zdravotnictví a sociální politice, pane Hartle? Víte, že to bylo právě proto, že prospěch z majetku-kapitálu měli legitimně daňoví poplatníci? Jenže vy jste papouškoval moudra straky Klause , že to bylo „špatné, netržní, socialistické“. To bylo proto, že z majetku státu měli výhody všichni lidé, ne jen tuneláři, miliardáři a ministři jako dnes. O právním státě a lžidemokracii raději ani nemluvit. To není džungle, ale žumpa. Veřejnost je „bezmocná“ roky právě díky Hartlovi a jeho STEM, která o Havlově či Klausově pseudodemokracii nebo stranách ve svých dotaznících nikdy nepochybovala . Nikdy nepochybovala o politice ODS , US, KDU, či nedávno TOP 09. Přitom to byla vždy smečka politiků a ekonomických diletantů podporovaná úplatnými médii MFD počínaje a ČT konče.

Prý si dlouhodobé vývojové časové řady, kam patří třeba preference, popularita politiků, hodnocení institucí, spokojenosti v různých oblastech, vytváří sama STEM ze svých zdrojů, nemají na to žádného objednatele ani sponzora a jsou v tomto ohledu údajně nezávislí. Stojí to prý spoustu úsilí a peněz, přesto to „pro dobro země“ činí již mnoho let. Jen slepému bylo nejasné, že někdo dobře platí, když byly např. preference TOP09 minimální, a přesto K. Schwarzenberga do osobnostních průzkumů zařadili a pomohli mu probojovat se až do finále prezidentské volby.

V každém případě nejen výzkumem STEM, ale i rozhovory pro média nadále oblbuje Hartl veřejnost. Má svou mediální tlačenku politiků a to je kapitál nad kapitály.

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře