Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Vyzývám vládu k jednání s Facebookem o omezení cenzury, nejsme Německo!

Hodnocení uživatelů:  / 4
NejhoršíNejlepší 

A aby v tomto smyslu oslovila i vlády zjm. Slovenska, Polska a Maďarska! Jestli si paní Merkelová vymohla od Facebooku zpřísnění cenzury multikulturního střihu, měla by se týkat jen její vlasti, nikoli té naší!

  • vyzyvam-vladu-k-jednani-s-facebookem-o-omezeni-cenzury-nejsme-nemecko

Narazil jsem na Facebooku na toto – cituji tu nejpodstatnější pasáž:

„Volby se blíží. Byli zablokováni Artur Fišer (IVČRN), Hynek Charous (Rodiče proti indoktrinaci školáků), Jordanka Jirásková (Vraťte děti rodičům, Czexit), Eva Hrindová (Naštvané matky) i Klára Samková (Éra žen). Martin Konvička už svůj osobní profil ani neobnovuje. Facebook koná nejen při nahlašovacích kampaních, ale také cíleně, na přímé politické zadání vůči lidem, kteří sdílejí "myšlenky odporující zájmům státu".“

Tohle už je do nebe volající politická cenzura. A že si soukromá firma může svobodně určovat pravidla? Také ne vždycky, viz antidiskriminační či protikuřácký zákon..., ale dejme tomu. Jenže tady k něčemu takovému byl Facebook donucen politickým vydíráním Angelou Merkelovou, která pohrozila, že nebudou-li smazány „nenávistné“ (krycí název pro „politicky nepohodlné“) příspěvky do 24 hodin, hrozí astronomické pokuty!

Bohužel, v případě Německa s tím nic nenaděláme, zvlášť když si svou „Mutti Merkel“ čerstvě znovu zvolili. Co je ale nepřijatelné, že ono „utahování šroubů“ začal Facebook uplatňovat i u nás a v dalších zemích EU, kde si něco takového většina lidí nepřeje. A nikdo to neřeší, dokonce ani Poláci a Maďaři!

Cožpak si máme nechat líbit, aby ani ne představitelé celé EU, ale spolková kancléřka jedné země, vyjednávala s Facebookem za všechny unijní země, ačkoli k tomu od nich nemá žádné pověření? Já si to tedy nechat líbit nechci a vyzývám občany této země, kteří to vidí podobně, aby jen neplakali, že zase zablokovali někoho z jejich přátel, ale aby se spojili a aktivně tlačili na naše představitele, protože je třeba šéfovi Facebooku Marku Zuckerbergovi ukázat, že Evropa není žádným německým protektorátem!

Autor: Adam Mikulášek

Zdroj: https://adammikulasek.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=627023

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#1 epshark@seznam.cz 2017-10-06 11:09
Skončíme jako na západě? Cenzura běží v Evropě na plné obrátky. Nejhůř je na tom Švédsko, tam vám hrozí vězení za to, že upozorníte, že migranti močí a kálí na ulici. V Británii skončíte ve vězení za nenávistný tweet. V Německu za to, že přirovnáváte islám k nacizmu. Snad takhle nedopadneme v Česku.

http://www.epshark.cz/clanek/118/novodoba-totalita-na-zapade

Facebook komentáře