Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Ukrajina začala krást plyn, který proudí do Polska

Polská plynová společnost PGNiG oznámila výrazné snížení dodávaného ruského plynu. Podle zpráv společnosti, v pondělí obdržela o 20 procent méně plynu, než má ve smlouvě, v úterý to bylo o 24 procent méně, sdělil podnik podle agentury Reuters.

  • ukrajina-zacala-krast-plyn-ktery-proudi-do-polska

Ze své strany, mluvčí Gazpromu uvedl, že dodávky plynu do Polska omezeny nebyly – jejich objem je na úrovni předchozích dnů, což činí 23 milionů m3, uvedl zdroj “Chelindustry.ru”.

“Dodávky ve všech směrech se provádí na základě dostupných zdrojů pro export a pokračujícího čerpání do PZP v Ruské federaci. Zprávy o snížení objemu dodávek plynu firmou “Gazprom” na adresu polské společnosti PGNiG jsou nekorektní. V současné době, do Polska se dodává přesně stejné množství plynu, jako tomu bylo v předchozích dnech – 23 milionu m3 za den, ” – řekl zástupce Gazpromu.

Dříve se uvedlo, že Polsko informovalo o ukončení reverzních dodávek plynu na Ukrajinu. Potvrdil to i ředitel společnosti “Ukrtransgaz” Igor Prokopiv.

Evropský komisař Günther Oettinger přiznal možnost krádeže plynu na Ukrajině v zimě

Mimochodem, 28. srpna ve svém projevu na prvním kanálu německé veřejnoprávní televize, evropský komisař pro energetiku Günther Oettinger uvedl: “Během dlouhé a studené zimy, Ukrajina nebude dostávat plyn a nebude mít dostatek vlastního plynu, pak hrozí to, že bude plyn krást, existuje nebezpečí, že po cestě z východu na západ se bude plyn jednoduše ztrácet.”

ZDROJ: Pravda.ru

http://www.alternews.cz/ukrajina-zacala-krast-plyn-ktery-proudi-polska/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře