Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Švédská válka o svobodu slova

Očividně se dnes ve Švédsku považuje za "hrdinství" udávat úřadům tak zvané "nenávistné řeči".

"Každý může kritizovat fašismus, nebo nacismus, ale proč ne islám? Proč je islám tak chráněný?" - Denny, 71letý důchodce, u soudu za "podněcování k nenávisti".

Místo toho, aby svoje omezené zdroje využilo na ochranu svých občanů před násilnými útoky, vede Švédsko legální válku proti svým důchodcům, kteří se odvážili protestovat proti násilí, před kterým je stát nedokáže ochránit.

Podle švédských mainstreamových médií zaznamenalo Švédsko v loňském roce značný nárůst případů trestního stíhání za "nenávistné projevy" na sociálních sítích.

Organizace, o které se předpokládá, že je za tento vzestup výrazně zodpovědná, se jmenuje "Näthatsgranskaren" ("Vyšetřovatel internetové nenávisti"), soukromá organizace založená v lednu 2017 bývalým policejním důstojníkem Tomasem Åbergem, který si předsevzal identifikovat a oznamovat švédským orgánům osoby, o kterých on a jeho organizace usoudili, že se dopouštějí nedovolených myšlenek a "podněcují nenávist" vůči cizincům.

  • svedska-valka-o-svobodu-slova

Åbergova organizace udala v roce 2017 státním orgánům ne méně než 750 švédských občanů za "nenávist na internetu". Podle deníku Aftonbladet bylo 14 % hlášených případů trestně stíháno a asi 7 % - 77 případů - vedlo skutečně k odsouzení. Většina lidí identifikovaných a udaných touto organizací byli lidé středního věku a starší dámy. "Průměrný věk byl kolem 55 let," uvedl Åberg, "mladé ženy se v tom téměř vůbec nevyskytují."

Facebook komentáře