Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Strach pojmenovat terorismus pravým jménem?

Hodnocení uživatelů:  / 2
NejhoršíNejlepší 

Poslední teroristický útok v Holandsku opět ukázal bezradnost při komentování těchto zločinů. Několik desítek hodin média papouškovala spekulace o “zločinu z vášně” a vášně se přelily i do diskusí pod články.

  • strach-pojmenovat-terorismus-pravym-jmenem

Turek žijící v Holandsku a který má za sebou pestrou trestnou činnost zastřelil v městské hromadné dopravě Utrechtu tři osoby a další zranil. Ve zprávách o tomto činu se objevily dvě verze o motivaci . Tou jednou byl terorismus a tou druhou (rovnocennou) verzí měl být “zločin z vášně”. A právě tato spekulace se stala pobídkou k posměšným komentářům čtenářů. V zájmu objektivity lze konstatovat, že se k této možnosti klonilo také několik čtenářů.

Další zprávy pak “zločin z vášně” ukázaly jako nepravděpodobný. Policie zjistila, že pachatel své oběti neznal. Policie ho několik hodin po činu zatkla. Přesto považuji celou zavádějící verzi o zločinu z vášně za ,eufemisticky řečeno, nešťastnou , lépe chybnou. Oficiální média typu veřejnoprávních totiž ztrácejí prestiž a důvěryhodnost. Snaha nepůsobit paniku tak končí tím, že si velká většina čtenářů a posluchačů z takových formulací utahuje. Pokud se někdo zamyslí nad důvody popularity desinformačnich webů,, jednou z příčin je i způsob jak “falešná” korektnost nahrává i o řád větším nesmyslům.

Autor: Jan Bartoň

Zdroj: https://janbarton.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=705463

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře