Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Španělé demonstrovali na podporu soudce Garzóna

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • garzon-baltazar-sodce
Tisíce lidí o víkendu v ulicích španělských měst demonstrovaly podporu soudci Baltasaru Garzónovi, kterého pravice obvinila z překračování pravomocí.

Účastníci masových protestů v Madridu, Valencii, Las Palmas a desítkách dalších měst nesli transparenty s nápisy „Fašisti, táhněte ze soudů!", „Spravedlnost pro všechny!" nebo „Více soudců, jako je Garzón!" a k tomu portréty lidí, kteří byli zabiti nebo zmizeli za diktatury Franceska Franka.

Garzón čelí obvinění, že v roce 2008 inicioval vyšetřování osudů lidí, kteří za Frankova režimu zmizeli, v rozporu se zákonem o amnestii z roku 1977. Ten vrahům z Frankovy éry zaručuje beztrestnost. Kromě toho se objevila podezření, že Garzón údajně bral úplatky ve formě finančních odměn za přednášky v USA.

Baltasar Garzón se proslavil žalobou na Usámu bin Ládina, pokusem o extradikci chilského diktátora Augusta Pinocheta, snahou postavit před soud italského premiéra Silvia Berlusconiho nebo kauzou proti představitelům Bushovy administrativy odpovědným za mučení na Guantánamu.

 

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře