Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Prohlášení organizací OBSE a Human Rights Watch o Ukrajině. Nedodržují příměří a používají kazetové bomby...

Moc bych se divil, kdyby se tato zpráva dostala na titulní stránky našich mainstreamových médií, stejně jako zpráva nad kterou vyjádřilo velké znepokojení Německo.

  • prohlaseni-organizaci-obse-a-human-rights-watch-o-ukrajine-nedodrzuji-primeri-a-pouzivaji-kazetove-bomby

Budou přijaty sankce proti Ukrajině? Bude někdo zodpovědný souzen? Pochybuji, to spíše my daňový poplatníci budeme dotovat Ukrajinu. Ukrajinský vůdce pan Petro Porošenko se „dožadoval", aby EU Ukrajinu vykoupilo z dluhů.

O co tedy jde. Vezměme to po pořádku

Jde o prohlášení Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě OBSE, která jasně konstatuje skutečnost, že příměří na Ukrajině porušují hlavně vládní síly.

Příměří na Ukrajině porušují ve většině případů vládní síly, praví se v referátu mise OBSE z 20. října, který byl uveřejněn ve středu na webových stránkách této organizace.

K tomuto závěru dospěli pozorovatelé OBSE po setkání s představiteli Společného centra pro kontrolu a koordinaci, do něhož patří ruští a ukrajinští vojenští příslušníci, a také zástupci samozvané Doněcké a Luhanské lidové republiky.

Pokud to ještě někomu nestačí, pak je zde zpráva organizace Human Rights Watch (HRW) , která vznáší obvinění proti ukrajinské vládě a dokládá používání zakázané kazetové munice ukrajinskými silovými složkami.

Německá vláda považuje obvinění, která jsou obsažena ve zprávě organizace Human Rights Watch (HRW) za „vážná."
Podle slov MZV Německa Steffena Seiberga, pokud na Ukrajině skutečně byly použity bomby takového typu, tak to Německo tím nejostřejším způsobem odsoudí.

Jedna věc je dle mého názoru někoho nebo něco slovně odsoudit, ale jiná věc je někoho zodpovědného pohnat před mezinárodní soud do Hagu.

Co se týká kazetové munice

Kazetová munice obsahuje stovky malých náloží, které se rozptýlí po větším území jako samostatná výbušná zařízení. Submunice, která hned nevybuchne, fakticky zaminuje rozsáhlou plochu. Oběťmi se často stávají civilisté. K zákazu této munice se už připojilo 114 zemí světa, včetně Česka, nikoliv však Ukrajina.

Uplatnění této munice v městských oblastech podle HRW porušuje válečná pravidla. Organizace během týdenního vyšetřování zdokumentovala široké uplatňování kazetové munice v bojích mezi vládními silami a proruskými povstalci ve více než deseti městech a vsích.

„Ačkoliv nebylo možné nevyvratitelně určit, kdo nese odpovědnost za množství útoků, důkazy svědčí o tom, že se vládní jednotky v Doněcku dopustily několika útoků kazetovou municí ," stojí ve zprávě HRW.

„Je šokující, že zbraně, které většina zemí zakázala, se na východní Ukrajině tak rozsáhle používají.
Ruská média tvrdí, že vládní jednotky v bojích s povstalci prý používají i fosforové bomby.

Prohlášení organizací OBSE a Human Rights Watch o Ukrajině tudíž hovoří jasně. Nedodržují příměří a používají kazetové bomby.
Budou přijaty sankce proti Ukrajině? Samozřejmě nebudou...Bude někdo pohnán před mezinárodní soud?
Donbas je doslova vymazáván z povrchu zemského. Civilisté umírají po desítkách. To je "příměří" podle fašistů.

Fotografie zmasakrovaných lidí z Donbasu můžete najít na tomto odkazu. Fotografie nejsou vhodné pro citlivější povahy.
Odkaz zde: http://antifashist.com/item/istreblenie-donbassa-peremirie-po-fashistski-18.html

Navíc podle Igora Strelkova se Kyjev rozhodl risknout rychlý úder na Doněck i přes úmluvu o příměří.

Strelkov tvrdí, že k němu přicházejí svědectví o přípravách útoku ozbrojených sil Ukrajiny i band takzvané „národní gardy" na Doněck. V posledních dnech protivník prudce aktivizoval činnost svých zpravodajských skupin a také dělostřelecké údery po pozicích opolčení, civilním sídlištím a průmyslovým podnikům.

Masívně se používají těžké raketové systémy, těžké dělostřelectvo a také taktické rakety „Točka-U". Oběti civilního obyvatelstva v období tzv. „příměří" převyšují analogické období v průběhu bojů před měsícem.

Zdroj:
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Podle-HRW-pouziva-ukrajinska-armada-a-nejspise-i-povstalci-zakazanou-kazetovou-munici-342573

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Podle-HRW-pouziva-ukrajinska-armada-a-nejspise-i-povstalci-zakazanou-kazetovou-munici-342573

http://zpravy.idnes.cz/kazetova-munice-ukrajina-separatiste-armada-human-rights-watch-ps7-/zahranicni.aspx?c=A141021_161650_zahranicni_vez

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře