Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Příprava na teroristické útoky v Řecku

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

Bývalý řecký premiér Antonis Samaras řekl: Tito ilegální imigranti"přicházejí do Evropy hledat 'příležitosti', ale nepřijímají žádné povinnosti otevřené demokracie. Obvykle se zabývají všemi druhy pašování drog, obchodováním s lidmi a dokonce i džihádem. To nemůžeme tolerovat."

François Heisbourg, předseda Rady IISS v londýnském Mezinárodním institutu strategických studií, to vysvětlil takto: "Džihádisté jsou ideologové. Svět vidí jako bitvu mezi věřícími a nevěřícími, a proto se jejich plány týkají nás všech."

Ustupování radikálním muslimům prostřednictvím politiky otevřených hranic - a vzdání se národní identity ve prospěch multikulturalismu - nemá zamýšlený účinek, spíše naopak. Imigrantům byl umožněn neomezený vstup, a spíše než k jejich integraci a liberalizaci vedoucí k přátelským vazbám s většinovými muslimskými zeměmi, to vedlo k jejich další a hlubší radikalizaci.

  • priprava-na-teroristicke-utoky-v-recku

Na nedávné konferenci v Římě, kterou uspořádal think-tank Evropská síť pro myšlenky (EIN), bývalý řecký premiér a současný poslanec řeckého parlamentu Antonis Samaras prohlásil:

"Evropské demokracie ve Středomoří jsou ohroženy tím, že budou smeteny přívalovými vlnami nekontrolované imigrace. To nemůžeme dovolit. Naše společnosti to nevydrží. Evropská unie to sama nemůže ustát... [Více než] milión 'cizinců' prošel v roce 2015 přes Řecko a skončil v různých zemích Evropské unie, zejména v severní a střední Evropě. Někteří z nich byli skuteční uprchlíci ze Sýrie a Iráku, většinou to však byli ilegální imigranti z jiných zemí světa. Dnes se odhaduje, že skuteční uprchlíci tvoří maximálně 20 % z celkového počtu imigrantů, kteří stále přicházejí. Zbytek jsou ilegální imigranti."

Tito ilegální imigranti, řekl, "přicházejí do Evropy hledat 'příležitosti', ale nepřijímají žádné povinnosti otevřené demokracie."

"Obvykle se zabývají všemi druhy pašování drog, obchodováním s lidmi a dokonce i džihádem. To nemůžeme tolerovat. Svoboda a otevřenost našich společností také vyžaduje odpovědnost a samozřejmě plné respektování našich zákonů. 'Vyžírkové' by mohli náš demokratický systém zničit."

Během měsíce září, kdy se konference konala, připluly na řecké ostrovy další 4 000 ilegálních imigrantů a uprchlíků, což zahltilo místní komunity, které nejsou dostatečně vybaveny na to, aby je přijímaly. Přesto je jejich administrativní přijímání jen jednou z obtíží, kterým řecké úřady čelí.

Stejně velkým, ne-li větším problémem je obava, že mezi těmito masami lidí, které proudí do země, mohou být teroristé vydávající se za žadatele o azyl.


Tato infiltrace teroristů je nepochybně jedním z důvodů policejního cvičení, které proběhlo v říjnu v Aténách. Této akce nazvané "Tyfonas (Tajfun) II" se zúčastnily řecké speciální elitní jednotky a jednotky pořádkové policie, které nacvičovaly reakci na teroristické útoky v městských oblastech, například najetí vozidla do davu, střelbu, útoky nožem nebo pumové útoky.Podle zpráv z řeckého tisku mají řecké úřady důvodné podezření, že se to děje. Od začátku migrační krize v roce 2015, kdy se ukázalo, že teroristé vyškolení u ISIS pronikají do Evropy ze Sýrie, Iráku a odjinud, monitoruje řecká policie přibližně 80 provizorních mešit, které vyrostly jako houby po dešti v Aténách a jejich okolí. Kromě toho, že žádná z těchto modliteben není legální, tak jsou některé z nich dokonce přidružené k Muslimskému bratrstvu. První oficiální mešita v Aténách od konce osmanské nadvlády před 150 lety je ve výstavbě a očekává se, že bude otevřena až v nadcházejících měsících.

Nicméně v rozhovoru s Hellenic Broadcasting Corporation (ERT) po teroristickém útoku ve Španělsku, kde bylo 17. srpna 2017 zabito 14 lidí a dalších 120 bylo zraněno, řecký ministr vnitra Nikos Toskas z koalice Radikální levice (Syriza) odmítl představu, že by se Řecko mohlo stát cílem ISIS. Řecko v rozhovoru označil za "pilíř stability v Evropě a ve Středomoří" a řekl, že terorismus může být poražen pouze zajištěním míru na Blízkém východě.

Toskas i jeho kolegové, členové řecké politické elity a inteligence, dělají ve vztahu k islámskému imperialismu stejnou chybu jako jejich evropské protějšky. Teroristické útoky napříč západní Evropou ukázaly, že ustupování radikálním muslimům prostřednictvím politiky otevřených hranic - a vzdání se národní identity ve prospěch multikulturalismu - nemá zamýšlený účinek, spíše naopak. Imigrantům byl umožněn neomezený vstup, a spíše než k jejich integraci a liberalizaci vedoucí k přátelským vazbám s většinovými muslimskými zeměmi, to vedlo k jejich další a hlubší radikalizaci.

Manos Karagiannis, profesor King's College v Londýně a Makedonské univerzity, v nedávném rozhovoru uvedl, že Řecko by se mělo vzdát iluzí, že ho jeho dobré vztahy s arabským světem ochrání před džihádistickými útoky. Řekl: "Neměli bychom se nechat ukolébat falešným pocitem bezpečí. Islámský stát si již nevybírá své cíle na základě zahraniční politiky té či oné země."

François Heisbourg, předseda Rady IISS v londýnském Mezinárodním institutu strategických studií, to vysvětlil takto: "Džihádisté jsou ideologové. Svět vidí jako bitvu mezi věřícími a nevěřícími, a proto se jejich plány týkají nás všech."

Maria Polizoidou je reportérka, novinářka a konzultantka pro mezinárodní a zahraniční záležitosti žijící v Řecku. Je absolventkou postgraduálního studijního oboru "Geopolitika a bezpečnostní otázky v islámském komplexu Turecka a Středního východu" na Aténské univerzitě.

zdroj:https://cs.gatestoneinstitute.org/11873/recko-terorismus 

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#1 amilov07@gmail.com 2018-02-09 23:42
Oooo, svata debilita. Najprv si pustim tigra do dvora, aby som potom rozmyslal, co urobim, ked je uz rozbehnuty, ceri tesaky a chysta sa ku skoku. Je jasne, ze vsetci zainteresovani zapredani politici EU (vratane grekov) velmi dobre vedeli (a vedia), ake bude mat priliv migrantov nasledky, ale stale sa tvaria prekvapene a miesto radikalnych krokov, len dristaju a teoretizuju, co by asi bolo spravne. Tu uz len k*kot moze verit, ze to nie je cielena strategia na likvidaciu europy a jej obcanov. Odist okamzite zo skostnatenej EU a spustit "zeleznu oponu" 2.0 Zapad, nech sa aj poserie z imigrantov.

Facebook komentáře