Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Prezident ČR Miloš Zeman měl zase pravdu, potvrzují to názory nového prezidenta Ukrajiny

Hodnocení uživatelů:  / 6
NejhoršíNejlepší 

Nový prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj potvrdil, že bude jednat s Ruskem o zastavení palby a ukončení války v Donbasu s tím, že současné vlastnictví Krymu přímo nezpochybnil. Řešení míru v Donbasu bude, ale velmi obtížné.

  • prezident-cr-milos-zeman-mel-zase-pravdu-potvrzuji-to-nazory-noveho-prezidenta-ukrajiny

 

Slabá a ponižující volební prohra Petro Porošenka

ve výši 24,5 procent hlasů, potvrzuje neúspěšný vývoj Ukrajiny po násilném Kyjevském Majdanu, který nepřinesl Ukrajincům mnohem více, než další zdražování a větší bídu.

Porošenkova válka v Donbasu

si vyžádala zcela zbytečných 13 000 obětí Ukrajinců a neúměrné náklady na nákup zbrojní techniky, které zvýšily už tak vysoké zadlužení Ukrajiny. Volby zároveň potvrdily, že většina Ukrajinců už žádnou válku na Donbasu nechce.

Nový prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj

získal silných 73,1 procent hlasů. Přesto bude mít obtížnou pozici zejména za předpokladu, že se mu nepodaří zajistit si v blízkých parlamentních volbách většinu v parlamentu. Čeká ho tvrdý boj se zaslepenými nacionalisty, oligarchy i silnou intelektuální vrstvou, která podporuje Porošenka.

Není pochyb, že se Porošenkova klika

pokusí nového prezidenta, co nejdříve odvolat. Důvody se vždy najdou, zejména když za účelem zcelení Ukrajiny, bude muset prezident Ukrajiny nabídnout Donbasu širokou autonomii. Hrdinku Ukrajiny Nadiju Savčenkovou, která rovněž chtěla kandidovat proti Porošenkovi, uklidili včas do vazby s obviněním z velezrady, už před volbami.

Prezident ČR Miloš Zeman

popřál Volodymyru Zelenskyjemu ke zvolení prezidentem Ukrajiny s tím, že ho pozval na návštěvu do Prahy. Ostatně zkušenosti prezidenta ČR Miloše Zemana mají z části i obdobný rozsah a mohly by být pro nového prezidenta Ukrajiny inspirující. Skutečnost, že Miloš Zeman je přítelem prezidenta Ruska Vladimíra Putina, může být rovněž k prospěchu.

Popřejme prezidentu Ukrajiny Volodymyru Zelenskyjemu a celé Ukrajině,

„Hodně štěstí!“

Zdroj: https://jiricumpelik.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=710431

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře