Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Ojrojakeš

Hodnocení uživatelů:  / 2
NejhoršíNejlepší 

Tak už je to venku, předsedou evropské komise se po alkoholikovi Junckerovi stala současná německá ministryně obrany Uršulka von der Leyen. Původně se mluvilo o špicenkandidátovi Timmermansovi z Holandska. Nebudu znovu popisovat všechny peripetie této volby, jen je krátce a stručně shrnu.

  • ojrojakes

Timmermans byl kandidát o kterém se mluvilo už delší dobu a jeho hlavní kvalifikace byla v tom, že byl socialista, neměl rád V4 a vůbec východní země, chtěl přerozdělovat uprchlíky a země, které je nepřijmou, měly být vyloučeny ze schengenu. Proti jeho kandidatuře byly východní země a Itálie. Náš Babiš si dokonce troufnul jít tak daleko, že ještě před volbou dal rozhovor, kde na plnou hubu řekl, že je to nepřijatelný kandidát. Pak se kasal, jak právě náš hlas pomohl v jeho nezvolení, ale to on dělá při jakémkoliv úspěchu, který by se u nás dal voličům předložit jako pozitivum. 

Mí oblíbení blogeři Timmermanse vykreslovali jako reinkarnaci zeleného Lenina. Přerozdělování všeho, 58 pohlaví, preference homosexuálů, masívní dovážení uprchlíků, zavírání jaderných elektráren, zákaz uhlí, Gréta na Nobelovu cenu, nulová sebereflexe. Já bych osobně dodal, že ten chlap vypadal i poměrně schopně až všeho schopně. Na výsluní se prodral ve velké konkurenci sobě rovných, musel znát hodně křivolakých zákulisních cestiček moci, zkrátka a dobře po povrchním Junckerovi by to byl slušný žralok.

Timmermans nakonec neprošel. Angela Merkelová ale předvedla své schopnosti zákulisního vyjednávání a najednou, kde se vzala, tu se vzala, předsedkyní komise se stane Uršulka, která do ojrovoleb nijak nekandidovala a v Bruseli nebyla. Její jediná kvalifikace byla v tom, že je s Merkelovou kamarádka, nikdy ji neohrozila avždycky jí byla neochvějně věrná až za hrob.

Jako ministryně obrany proslula svým nákupem uniforem pro těhotné vojačky a totálním zneschopněním Bundesvéru, kterému nefunguje většina tanků, většina letadel, většina lodí a když to takhle dopadlo, zřejmě mu nebude fungovat ani většina lidí. Dnešní Bundesvér by dostal nakládačku i od Poláků. Kdyby dneska došlo na novou Gliwici, nejspíš by nějaký polský Pilduski šturmoval na Berlín a ne naopak.
Z českého hlediska to pokládám za výbornou volbu. Německo bez vojenské moci, to je český sen a ten se už vyplnil.  Teď budou mít Uršulu v evropské komisi. Oproti nebezpečnému Timmermansovi je ona tak andělsky blbá, že si můžeme být předem jistí, jak jí to tam půjde. Je úplně jedno, jaké má Uršulka názory (případně jaké názory bude od Angely papouškovat. Ona je tak kolosálně neschopná, že je stejně nebude schopná ani prosadit, ani zařídit. Jediné, co se jí podaří beze zbytku je paralýza další evropské instituce.

A ty perly, co budou kanout z jejích úst. Myslím, že si vzpomeneme na Jakeše a jeho projev z Hrádku a zjistíme, jak olbřímí duch v tomto podprůměrném komunistickém papalášovi dřímal.

Evropa nepotřebuje žádného Putina ani trolly ani Trumpa ani nikoho podobného. Evropa si bohatě vystačí sama. Žádný světový diktátor, ba ani Číňan nedokáže udělat tolik škody, kolik jí zvládne tato dáma.

Kdyby se udělala celoevropská volba předsedy EK, tak by ze součtu hlasů prostého lidu nikdy taková katastrofa nevzešla. Vždycky když tohle vidím, tak nevěřím na žádné loutkovodiče v pozadí. Jak by mohli ti Bilderbergové, římské kluby, Kellnerové a další superboháči dopustit, aby jejich zájmy hájilo něco takhle neuvěřitelně tupého.

zdroj: https://www.vidlakovykydy.cz/clanky/ojrojakes

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře