Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Nový zákon proti pouličnímu obtěžování vyděsil francouzské feministky. Prý útočí na imigranty.

Hodnocení uživatelů:  / 3
NejhoršíNejlepší 

Skupina feministek z akademického prostředí vystoupila proti plánu kriminalizovat ve Francii pouliční obtěžování, protože by prý nové zákony mohly ocejchovat muže neevropského původu.

„Je dobře známo, že etničtí mladí muži z dělnické třídy již policejním násilím a útlakem trpí víc, než jiní lidé,“ prohlašují akademici v dopise, který poslali ministryni pro rovnost Marlène Schiappa. Ta přípravu zákona mající pouliční obtěžování snížit oznámila.

„Stačilo by pachatele proškolit, aby své chování změnili,“ píše 15 akademiků. „Vytvoření nového zákona jen posílí útlak a kontrolu mužů ze znevýhodněných skupin.“

  • novy-zakon-proti-poulicnimu-obtezovani-vydesil-francouzske-feministky-pry-utoci-na-imigranty
  • novy-zakon-proti-poulicnimu-obtezovani-vydesil-francouzske-feministky-pry-utoci-na-imigranty
  • novy-zakon-proti-poulicnimu-obtezovani-vydesil-francouzske-feministky-pry-utoci-na-imigranty

V dopise, který zveřejnil deník Libération si akademici také stěžují na plány omezit kriminalizaci harašení na ulici, když prý žena může být obtěžována doma i v práci. Případy harašení v lepších čtvrtích a kancelářích velkých korporací prý zůstanou ve stínu, a kriminalizovány budou jen ty pouliční. Ale upřímně, je sexuální obtěžování v lepších čtvrtích a velkých korporacích problém?

Ministryně pro rovnost k novému zákonu v září řekla: „Jste žena jedoucí v metru. Já jsem muž. Sleduji vás. Vystoupíte z vlaku. Já také. Nastoupíte do jiného. Já s vámi. Zeptám se vás na telefonní číslo. Zeptám se znovu. Zeptám se potřetí. Cítíte se být utlačovaná. To je pouliční obtěžování.“

V některých částech Paříže jde přitom o obrovský problém. V imigrantských čtvrtích Seine-Saint-Denis a Essonne studie ukázala, že 100 procent žen alespoň jednou za život čelilo sexuálnímu obtěžování nebo násilí.

Ženy v některých ulicích nemohou projít, aniž by je imigranti verbálně neobtěžovali. Proslulou se stala čtvrť Chapelle-Pajol, kde gangy migrantů útočí doslova na každou ženu, která se snaží projít.

 

+ BONUS -------------

Desítky tisíc Poláků se modlilo na hranicích země za Polsko


Možná až 150 tisíc Poláků se dnes sešlo na hranicích země ke společné modlitbě.

Polští katolíci byli vyzváni, aby se sešli na předem určených místech na státní hranici k masivní modlitbě s růžencem za spásu Polska a světa. Náboženští představitelé řekli, že setkání je čistě náboženské, ale některé hlasy tvrdí, že jde i o výraz vzdoru proti muslimským imigrantům. Oslava se váže k výročí porážky muslimské flotily v bitvě u Lepanta.

Na hranice byli svezeni lidé z více než 300 kostelů. Stáli v řadách, někteří na plážích Baltského moře, někteří na polích a ve městech.

„Sešli jsme se na hranicích Polska k modlitbě za Poláky a celý svět,“ řekla jedna z žen.
„Chceme, aby naše katolická víra pokračovala, aby byli naše děti v bezpečí.“

V Gdyni se k modlitbě sešlo 300 lidí.

„Nejdříve jsem se chtěl modlit na pláži sám, ale pak se ukázalo, že přijde mnoho dalších lidí z okolních farností,“ řekl polský novinář Mateusz Maranowski.

Halina Kotarska řekla, že se modlí za přežití křesťanství v Evropě.

„Islám chce Evropu zničit,“ řekla agentuře AP. „Chtějí nás dostat od křesťanství.“

zdroj:https://stredoevropan.cz/2017/10/07/desitky-tisic-polaku-se-modlilo-na-hranicich-zeme-za-polsko/

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#1 damirr@volny.cz 2017-10-08 13:02
Tak je to správné. Sice jsem ateista, ale muslimská víra je jen pro primitivní verbež, která se do Evropy cpe násilím a tomu je třeba zabránit když to bude nutné i zbraněmi a tu pakáž postřílet a hlavně ty jejich imáské vůdce. Islám do Evropy nepatří a je záhodno jej zakázat.

Facebook komentáře