Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Novoroční projev Merkelové bude s arabskými titulky, Němci nové obyvatele poučují o Silvestru

Hodnocení uživatelů:  / 4
NejhoršíNejlepší 

Novoroční projev německé kancléřsky Angely Merkelové přinese německá veřejnoprávní televize ZDF s arabskými a anglickými titulky. Letošní vánoční projev německého prezidenta Gaucka již byl přeložen a otitulkován v arabštině a angličtině. Původně měly být obě řeči přeloženy do šesti jazyků, kterými hovoří noví obyvatelé Německa.

  • novorocni-projev-merkelove-bude-s-arabskymi-titulky-nemci-nove-obyvatele-poucuji-o-silvestru

 

Arabské titulkování Merkelové oznámila ve středu veřejnoprávní německá televize ZDF. Jak dnes ZDF dále uvedla, Merkelové projev s arabskými titulky bude k dispozici na internetu o silvestrovském večeru v 19,15 hodin na arabské stránce ZDF.

Aby byl projev Merkelové i Gaucka přeložen a otitulkován do arabštiny, žádala ministryně spolkové vlády pro migraci Aydan Özoguzová (SPD) proto, aby slovům německých politiků porozuměli žadatelé o azyl v Německu. Sociálnědemokratická ministryně původně prosazovala překlad projevu do šesti jazyků. Mělo jít o klíčové jazyky nově příchozích obyvatel do Německa z krizových a válečných oblastí.

Aydan Özoguzová den před Štědrým dnem navrhovala překlad do arabštiny pro Syřany, jazyka farsí pro Íránce, jazyka paštu pro Afgánce, tigrinva pro Eritrejce a také angličtinu a francouzštinu.„Bylo by dobré, aby uprchlíci mohli pochopit, jak se tradičně v této zemi chováme v určitých situacích – například oslovení lidí prostřednictvím projevu federální kancléřsky nebo a prezidenta na Vánoce a na Nový rok, řekla k tomu ministryně 23. prosince 2015.

Původní návrh se den na to uskutečnil v projevu Joachima Gaucka. Nyní bude do arabštiny překládána i Merkelová.

V souvislosti s oslavou Silvestra je mezi žadatele o azyl v Německu distribuována informace o ohňostrojích a v pohotovosti bude psychologická pomoc, neboť Němci se domnívají, že ohňostroje mohou žadatele o azyl, kteří prošli válečnou zkušeností, vyděsit a traumatizovat.

(ire)

30. 12. 2015

zdroj http://www.ceska-justice.cz/2015/12/novorocni-projev-merkelove-bude-s-arabskymi-titulky-nemci-nove-obyvatele-poucuji-o-silvestru/

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře