Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Nová švédská vládní cenzura

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

Podle zprávy je vložení slova "uprchlíci" do uvozovek, stejně jako "děti bez doprovodu", údajně vyjádřením "nenávisti". (Mnoho, pokud ne většina, migrantů klasifikovaných jako "děti bez doprovodu", se ukázalo být dospělými muži).

Vládní agentury dělají v zájmu "demokratické společnosti", vše, co je v jejich silách, aby ochránily "integritu" možných džihádistů – v zájmu té demokratické společnosti, kterou chtějí tito džihádisté rozvracet a ničit – a používají vládní platformy k očerňování médií, stojících mimo hlavní proud, i kvůli záležitostem tak nepatrným, jako jsou uvozovky. A co potom "integrita" švédských občanů a jejich právo nebýt roztrhán při výbuchu na kusy?

Proč magistrát sponzoruje a dokonce uděluje ceny organizaci, která podporuje teroristy? Zdá se, že oslavování terorismu je ve Švédsku přijatelné, pokud jsou obětmi izraelské děti. Švédsko je daleko od boje proti "nenávisti", spíše to vypadá, že dělá vše proto, aby posílilo muslimský extrémismus.

  • nova-svedska-vladni-cenzura

Švédská vláda nyní oficiálně zpochybňuje svobodu projevu. Vládní agentura označila takzvaná švédská "nová média" – zpravodajské kanály, které se odmítají podřizovat politicky korektním dogmatům médií hlavního proudu – za možnou hrozbu pro demokracii. Ve vládní zprávě, pregnantně nazvané "Bílá nenávist", kterou sepsal Totalförsvarets forskningsinstitut (Institut pro výzkum totální obrany – Total Defense Research Institute), vládní agentura spadající pod švédské Ministerstvo obrany, jsou švédská média jako Samhällsnytt (dříve známé jako Avpixlat), Nyheter Idag a Nya Tider zahrnuta do jedné skupiny s neonacistickými médii, jako například Nordfront.

"Nenávist" je široce definována a je v ní zahrnut násilný extremismus, "nenávistný projev", vtipy, trollování na internetu a dokonce použití uvozovek. Podle zprávy je například vložení slova "uprchlíci" do uvozovek, stejně jako "děti bez doprovodu", údajně vyjádřením "nenávisti". (Mnoho, pokud ne většina, migrantů klasifikovaných jako "děti bez doprovodu", se ukázalo být dospělými muži).

"Dalo by se předpokládat," píše se v závěru zprávy, "že pluralismus informačních zdrojů... má pro demokratickou společnost, pro kterou je svoboda projevu důležitým pilířem, pozitivní přínos", ale "nová média... posouvají hranice svobody projevu příliš daleko," což "ohrožuje ostatní demokratické hodnoty". Ve zprávě se dále prohlašuje, že společnosti hrozí riziko stát se tolerantní k netoleranci. To je opravdu silné vyjádření od úřadů evropské země, která přijala islámskou netoleranci v ohromující míře. Existuje dokonce návrh od ministra vlády, aby se reintegrovali vracející se bojovníci ISIS, kteří však pořád mohou chtít ničit přesně tu tolerantní společnost, která se o ně stará.

Zpráva je součástí série reportů, zadaných švédskou vládou, jež mají uskutečnit kvantitativní mapování a analýzu násilné extremistické propagandy, která je ve Švédsku šířena na internetu a sociálních médiích. Průzkum má podle všeho obsáhnout všechny oblasti násilného extremismu ve Švédsku: levicový extremismus, pravicový extremismus a islámský extremismus.

Předchozí zpráva s názvem "Digitální chalífát", měla údajně za cíl popsat islámský extremismus. Nicméně je díky švédskému přístupu prakticky nepoužitelná, protože se z "etických" důvodů výslovně odmítla zabývat konkrétními případy propagandy ISIS ve Švédsku:

"Samo o sobě není ilegální sympatizovat s násilnou ideologií. Naší prací není mapovat názory soukromých osob, protože to by mohlo být neslučitelné s otevřenou demokratickou společností. Z toho důvodu byla naše analýza omezena, abychom chránili integritu soukromých osob. Nebyla použita žádná data ze stránek chráněných heslem, uzavřených facebookových stránek nebo dalších typů facebookových stránek nebo jiných stránek sociálních médií, kde měl daný uživatel v plánu poskytovat obsah pouze uzavřené skupině. Veškerý materiál pro zprávu pochází z otevřených zdrojů... což také znamená, že analyzované zdroje jsou velmi omezené, protože velká část propagandy ISIS probíhá na uzavřených kanálech..."

Vládní agentury, které mají na starost národní bezpečnost, jinými slovy dělají v zájmu "demokratické společnosti", vše, co je v jejich silách, aby ochránily "integritu" možných džihádistů – v zájmu té demokratické společnosti, kterou chtějí tito džihádisté rozvracet a ničit. Místo toho používají vládní platformy k očerňování médií, stojících mimo hlavní proud, i kvůli záležitostem tak nepatrným, jako jsou uvozovky. A co potom "integrita" švédských občanů a jejich právo nebýt roztrhán při výbuchu na kusy? Navíc, tato snaha chránit soukromí potenciálních džihádistů vede k tomu, že nejzásadnější část práce, tedy zmapování rozsahu islámské násilnické propagandy ve Švédsku, stále není hotová.

V současnosti má švédská vládnoucí třída k dispozici také masu dobrovolných hlídačů, kteří fungují jako myšlenková policie. Uzavřená facebooková skupina se 76 000 členy s názvem "Jagärhär" ("Jsem tady"), je soukromou iniciativou založenou žurnalistkou Minou Dennert za účelem napadání názorů v sociálních médiích, se kterými členové skupiny nesouhlasí. "Viděla, že všude kolem jsou lidé, kteří díky strachu uvěřili všem těm obrazům vykresleným 'alternativními médii' o lidech s cizím původem jako násilných kriminálnících..." vysvětluje manžel Dennert, který je jedním z administrátorů skupiny a který pracuje ve švédské televizi. Skupina už vyhrála čtyři ceny za svou "práci" pro Švédsko, včetně ceny od švédské skupiny "Rovnostáři" ("Equalisters – Rättviseförmedlingen"), která jí udělila výroční ocenění za vykonání největší práce pro rovnost v roce 2016. Dennert také dostala cenu Anna Lindh Prize.

"Jagärhär" používá různé metody. Jedna taktika je posílat hromadné stížnosti na facebookový profil, což má za následek jeho odstranění mediální společností. Toto odsouzení masou se přihodilo také švédsko-české spisovatelce Kateřině Janouchové, jejíž profil Facebook několikrát uzavřel – zřejmý výsledek publikování, mimo jiné, satirického průvodce politickou korektností. Předpokládá se, že tato rok stará skupina má úzké vazby na švédskou veřejnoprávní televizi a Sociálně demokratickou stranu.

Mina Dennert, také s úzkými vazbami na švédskou vládu, se svou skupinou zažádala o vládní grant ve výši půl miliónu švédských korun (téměř 1,3 mil Kč) pro podporu své práce, která zahrnuje boj proti disentu v sociálních médiích. Skupina nicméně svou žádost nedávno stáhla poté, co pochybný způsob její "práce" nezveřejnil nikdo jiný než právě takzvaná nová švédská média. Inspiraci z "Jagärhär" očividně čerpali i podobné projekty v dalších zemích, například #IchBinHier v Německu.

Islámští extrémisté ve Švédsku mezitím nezahálejí. V Malmö, se Skupina 194 – což je skupina švédských muslimů oslavující terorismus a aktivně sympatizující s arabskou teroristickou organizací Demokratická fronta za osvobození Palestiny (Democratic Front for the Liberation of Palestine – DFLP) – účastnila v roce 2016 jedné z aktivit DFLP. Při setkání, na kterém podle všeho byli také švédští socialisté, účastníci opakovaně oslavovali Ma'alotský masakr, arabský teroristický útok na izraelskou školu v roce 1974, při kterém bylo zavražděno 25 ze 115 rukojmích (105 z nich bylo dětí). Skupina při svých veřejných průvodech v Malmö běžně nosí plakáty arabských teroristů, jako při pochodu na Mezinárodní den pracujících. Skupina 194 je, soudě podle Facebookových stránek, zaměřena výhradně na ostrý protiizraelský aktivismus. Švédsko očividně nemá problém povolit projevy nenávisti u teroristů z DFLP v Malmö.

Je bizarní, že tato švédsko-muslimská skupina je součástí iniciativy za bezpečné Malmö (Trygg Malmö or "Safe Malmö"). Část její práce spočívá v nočním hlídání Rosengårdu – jedné z nejproblematičtějších no-go zón v Malmö. Za práci v Rosengårdu skupina, společně s dalšími skupinami v Trygg Malmö, dostalanedávno od magistrátu Malmö 10 000 SEK (asi 26 000 Kč). Proč magistrát sponzoruje a dokonce uděluje ceny organizaci, která podporuje teroristy? Zdá se, že oslavování terorismu je ve Švédsku přijatelné, pokud jsou obětmi izraelské děti.

Švédský správní soud nedávno rozhodl, že není žádný důvod odpírat státní podporu organizaci Mladí muslimové Švédska (Muslims of Sweden – SUM). Švédské ministerstvo pro záležitosti mladých a občanských záležitostí (Swedish Ministry of Youth and Civil Affairs) této organizaci, která je napojená na Muslimské bratrstvo, odebralo státní podporu z toho důvodu, že Mladí muslimové Švédska a její členské organizace "vytváří prostředí", ve kterém někteří jedinci nerespektují ideu demokracie. Švédský soud si však nemyslel, že existuje dostatek důkazů pro odebrání podpory a tak Mladí muslimové Švédska budou znovu moci své aktivity financovat z peněz daňových poplatníků.

Švédsko je daleko od boje proti "nenávisti", spíše to vypadá, že dělá vše proto, aby posílilo muslimský extrémismus.

Judith Bergman je publicistka, právnička a politická analytička

Překlad původního textu: Sweden's New Government Censorship
Překlad: Jan Kuta

zdroj:https://cs.gatestoneinstitute.org/11485/nova-svedska-vladni-cenzura

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#1 Přemysl Javornický 2017-12-04 17:08
Kde je vikigská národní hrdost? Kde je společenství Švédů, Norů a Dánů za rozvoj svých národů, kterým bylo právo občiny svaté a občiny respektovali i králové? Kde je praslovanský duch kážící neprodávat svou vlast nikomu? Kde je zdravý rozum? Vždyť to je vikingská (nordická) sebevražda v přímém přenosu! nejprve se vzdali svých bohů, ve prospěch toho, který jediný nám káže, pak se vzdali svého smyslu pro národní čest a bdování své kultury, nyní se vzdávají toho posledního, co jim ještě zbývá - elementární národní a kulturní identity. Tragédie severských národů je o to smutnější, že tam není vidět masové procitnutí a reformně revitalizační aktivita. Plamének jejich naděje ještě hoří, nechť jej nenechají uhasnout...

Facebook komentáře