Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Německo: Vzestup Islámu

Hodnocení uživatelů:  / 3
NejhoršíNejlepší 

Turecko ovládá 900 mešit v Německu a bez obav prohlašuje o německé "liberální mešitě", že je "neslučitelná" s Islámem.

Dokážete si představit, jak Německo nabízí Iráku, Sýrii nebo Egyptu, že postaví "200 nových kostelů", aby tam obnovilo vyhnané a zdevastované křesťanské komunity? Ne, protože na Středním východě křesťané již vymizeli díky násilné konverzi.

Podle deníku Die Welt, se během 20 let křesťané stanou v Německu minoritou.

Riskujeme nejen ztrátu kostelů, ale co je důležitější, také ztrátu síly naší kultury a dokonce ztrátu důvěry v hodnoty naší vlastní civilizace.

  • nemecko-vzestup-islamu

Jan Fleischhauer, novinář z týdeníku Der Spiegel, vymyslel pro rychlý úpadek křesťanství v Německu vlastní definici: Selbstsäkularisierung ("sebe-sekularizace"). Bude církev zlikvidována?

Konference německého biskupa právě zveřejnila data týkající se úpadku křesťanství v Německu za rok 2016. Za jeden rok Německá katolická církev ztratila 162 093 věřících a zavřela 537 farností. Od roku 1996 do dnešního dne, byla zavřena celá čtvrtina katolických komunit. "Víra vymizela", prohlásil kardinál Friedrich Wetter, arcibiskup v Mnichově a Freisingu mezi lety 1982 a 2007.

Podle deníku Die Welt, se během 20 let křesťané stanou v Německu minoritou. Asi 60 % země nyní vyznává křesťanství, 24 miliónů je katolíků a 23 miliónů protestantů. Nicméně, pouze kvůli samotnému vymírání, klesá toto číslo o 500 000 ročně. "Tyto statistiky odráží skutečnost, kterou lze o nedělích pozorovat v německých městech: kostely jsou téměř prázdné", napsal katolický teolog, George Weigel.

Německý protestantismus čelí stejné krizi. Die Zeit odhalil, že v roce 2016 zemřelo 340 000 protestantů a pouze 180 000 bylo pokřtěno. Přibližně 190 000 církev opustilo a pouze 25 000 do církve vstoupilo.

Ve svém nejznámějším projevu papež Benedict XVI řekl známou větu, že by lidé na západě, včetně těch, co nevěří v transcendentno, měli jednat "etsi Deus daretur", jako kdyby Bůh existoval. Dřívější křesťanská společnost se již nevrátí, ale je zásadní, aby se i sekulární Západ držel – a hluboce se inspiroval ze – svých židovsko-křesťanských hodnot.

Zdá se, že v dalším stadiu bude německému kulturnímu a náboženskému panoramatu dominovat ateismus a dvě menšinová náboženství: Islám a Křesťanství. Pokud sekularisté nebudou brát západní křesťanské dědictví – nebo alespoň židovsko-křesťanské hodnoty, ze kterých vzešlo – vážně a nezačnou ho bránit, pak ateisté i křesťané budou brzy ovládnuti rostoucím politickým a velmi autoritativním náboženstvím, Islámem. Významná muslimská fundamentalistická organizace v Německu, kterou spolková vláda zakázala, se nazývá "Pravé náboženství" ("The True Religion – Die Wahre Religion"). Ta se zjevně domnívá, že je židovsko-křesťanským hodnotám nadřazená.

Některé dramatické případy ilustrují rozpad křesťanství v Německu. Například v diecézi Trier, v místě nejstarší katolické komunity a rodiště Karla Marxe, se podle biskupa Stephana Ackermanna do roku 2020 sníží počet farností z 903 na 35 – což je pokles o více než 90 %. V diecézi Essen bylo zavřeno více než 200 farností; jejich počet se propadl z 259 na 43.

Na tuto krizi náboženství má vliv také demografický pokles. "Křesťanství v Evropě doslova vymírá", řekl Conrad Hackett, vedoucí výzkumného týmu, který předložil před několika měsíci zprávu pro Pew Forum. Mezi lety 2010 a 2015 převažovala v Evropě křesťanská úmrtí nad narozeními o 6 miliónů. V samotném Německu to bylo o 1,4 miliónů křesťanských úmrtí více.

Tento pokles je také zřejmý z krize náborů nových kněží. Na oficiálních stránkách Německé katolické církve je poznámka z května, že diecéze Osnabrück a Mainz nedostanou v tomto roce nového kněze. Arcidiecéze Mnichov přivedla v minulém roce pouze jediného kandidáta. V celé arcidiecézi Mnichov je na 1,7 miliónu katolíků k dnešnímu dni pouze 37 studentů kněžského semináře na různých stupních. Pro srovnání, americká diecéze Lincoln v Nebrasce, má v kněžském semináři 49 studentů na asi 96 000 katolíků. V Americe je křesťanství silné; v Německu doslova umírá.

Německý architekt Joaquim Reinig řekl pro Die Tageszeitung, že by se měla zlepšit integrace muslimů, že kostely by měly být zbourány a nahrazeny "dobře viditelnými mešitami". Zní to možná trochu šíleně, ale skrývá se v tom překvapivá pravda. Ve své knize Poslední dny Evropy (The Last Days of Europe) historik Walter Laqueur napsal, že "v osmdesátých letech bylo v Německu asi 700 malých mešit a modlitebních míst, v současnosti jich je již přes 2 500". Jestliže se Křesťanství v Německu vytrácí, pak Islám vzkvétá.

Turecko-islámská unie pro náboženské záležitosti (The Turkish-Islamic Union for Religious Affairs – DITIB) nedávno otevřela mega-mešitu v německém Kolíně nad Rýnem. Tato nová německá mega-mešita má kapacitu 1 200 lidí a nejvyšší minaret v Evropě. Podle Deutsche Welle, "se křesťanští představitelé naježili při představě, že známá katedrála Dom v Kolíně nad Rýnem bude sdílet panorama s minarety". Když byla v roce 2007 mešita plánována, byla spuštěna občanská inciativa s heslem "chceme katedrálu, ne minarety". Muslimské autority poté ohlásily plán "zdvojnásobit" počet mešit.

Nejenže chtěly turecké autority postavit mega-mešitu ve městě, ve kterém je největší katedrála v Německu, ale projevily také smysl pro ironii, když pověřily návrhem mešity architekta Paula Böhma. Böhmův otec a dědeček byli ve skutečnosti dva nejzásadnější a nejvíce obdivovaní stavitelé kostelů své generace. V "novém Německu" nikdo po Böhmovi návrh nové katedrály nikdy nechtěl.

Od svého nástupu k moci v Turecku zde Recep Tayyip Erdogan postavil 17 000 islámských modliteben. Turecký prezident je odhodlán postavit mešity také v evropských hlavních městech. Turecko ovládá 900 mešit v Německu a, podle deníku Frankfurter Allgemeine Zeitung, bez obav prohlašuje o německé "liberální mešitě", že je "neslučitelná" s Islámem. Také to je důvodem, proč se 57 procent Němců obává vzestupu Islámu v Německu.

Když kancléřka Angela Merkelová otevřela v roce 2014 svou zemi masové migraci, zjevně se neobávala žádného kulturního problému, který by přijetí dalšího vice než miliónu muslimů mohlo přinést.

Slova Erdogana však zní jasně, "minarety jsou naše bajonety, kopule jsou naše helmy a mešity jsou naše kasárna". Islámské režimy ve skutečnosti již nabízí vyplnění prázdných míst na německé náboženské mapě. Saudská Arábie navrhla, že v Německu postaví 200 nových mešit, "jednu za každých 100 uprchlíků".

Dokážete si představit, jak Německo nabízí Iráku, Sýrii nebo Egyptu, že postaví "200 nových kostelů", aby tam obnovilo vyhnané a zdevastované křesťanské komunity? Ne, protože na Středním východě křesťané již vymizeli díky násilné konverzi. V Evropě křesťané procesem "sebe-sekularizace" také brzy vyhynou. Riskujeme nejen ztrátu kostelů, ale co je důležitější, také ztrátu síly naší kultury a dokonce ztrátu důvěry v hodnoty naší vlastní civilizace.

Giulio Meotti, kulturní redaktor Il Foglio, je italský novinář a spisovatel.

Překlad původního textu: Germany: The Rise of Islam
Překlad: Jan Kuta

zdroj:https://cs.gatestoneinstitute.org/11309/nemecko-vzestup-islamu

+ BONUS -----------------------

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#1 epshark@seznam.cz 2017-11-06 11:16
Západní Německo je zdegenerované. Migranti je obtěžují každý den a jim to nevadí. Afd tam získala i tak málo. Východní Německo hlavně Sasko je na tom lépe. Tam byla Afd druhá nejsilnější.

http://www.epshark.cz/clanek/136/mesic-islamu-a-multikulturalismu-v-nemecku-cerven-2017

Facebook komentáře