Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Německo: Násilí v uprchlických ubytovnách se stupňuje

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

Německé úřady ospravedlňují zatajování skutečného rozsahu problému před veřejností tím, že pachatelé mají právo na soukromí.

Experti již dlouho varují před společným ubytováním migrantů s různým etnickým a náboženským původem ve stísněných podmínkách s tím, že se jedná o ideální semeniště násilí.

"Údržbář, který pracoval v uprchlické ubytovně, hlásil mafiánské praktiky. Uprchlíci tam museli platit za přístup k elektrické zásuvce." - Der Tagesspiegel.

  • nemecko-nasili-v-uprchlickych-ubytovnach-se-stupnuje

Podle zpravodajského hlášení, které uniklo na veřejnost, bují v německých uprchlických ubytovnách násilné zločiny, včetně vražd, znásilnění a fyzických napadení. Německé úřady, které se zdají být proti rostoucí míře násilí bezmocné, ospravedlňují zatajování skutečného rozsahu problému před veřejností tím, že pachatelé mají právo na soukromí.

Hlášení, které uniklo do deníku Bild, bylo určeno pro Markuse Ulbiga, saského ministra vnitra. V této spolkové zemi je v uprchlických zařízeních ubytováno více než 40 000 migrantů. V hlášení stojí, že v roce 2016 bylo v saských uprchlických ubytovnách spácháno 10 vražd nebo pokusů o vraždu, 960 fyzických napadení, 671 případů těžkého ublížení na zdraví, 7 znásilnění, 10 sexuálních útoků na děti a 268 případů držení drog. Hlášení také zmiňuje stovky krádeží, donucování, žhářství, rvaček či útoků na policisty.

Násilí v saských migrantských ubytovnách pokračovalo i v první polovině roku 2017: bylo spácháno více než 500 napadení, několik vražd a stovky hlášených krádeží.

Experti již dlouho varují před společným ubytováním migrantů s různým etnickým a náboženským původem ve stísněných podmínkách s tím, že se jedná o ideální semeniště násilí.

Podle zprávy Spolkové kriminální policie (Bundeskriminalamt, BKA), která také unikla na veřejnost, bylo v celém Německu hlášeno v uprchlických ubytovnách kolem 40 000 zločinů, což je téměř 150 denně. Tyto zločiny zahrnují 17 200 fyzických napadení, 6 500 krádeží, 510 sexuálních napadení a 139 vražd nebo pokusů o vraždu.

Pozorovatelé tvrdí, že se jedná pouze o špičku ledovce, vzhledem k tomu, že většina zločinů není hlášena ze strachu z pomsty. BKA data o kriminalitě v migrantských ubytovnách nezveřejňuje a žádné další zprávy již neunikly. Neoficiální důkazy nicméně svědčí o tom, že násilí mezi migranty navzájem dosahuje v celém Německu endemických rozměrů.

Sasko-Anhaltsku například parlamentní vyšetřování případu pobodání mezi Afgánci v migrantské ubytovně v Bernburgu odhalilo, že migranti napadli další migranty v ubytovnách v celém státě, včetně měst Aschersleben, Ballenstedet, Bitterfeld-Wolfen, Burg, Dessau-Rosslau, Eckartsberg, Genthin, Haldensleben, Halle, Harbke, Kemberg, Leuna, Lutherstadt Eisleben, Magdeburg, Naumburg, Oranienbaum, Oschersleben, Salzwedel, Sangerhausen, Seegebiet Mansfelder Land, Stassfurt, Wanzleben, Weissenfels, Wolmirstedt, Zeitz a Zerbst. Pobodání se týkalo migrantů z Afghánistánu, Albánie, Alžírska, Ázerbájdžánu, Beninu, Bosny, Burkiny Faso, Eritree, Gambie, Guinea-Bissau, Indie, Iránu, Iráku, Kosova, Makedonie, Mali, Nigeru, Nigérie, Pákistánu, Ruska, Srbska, Somálska, Sýrie, Turecka and Ukrajiny.

Bádensko-Württembersku bylo, podle oficiálních statistik, v roce 2016 87 % obětí zločinu z řad migrantů, napadeno jinými migranty.

Berlíně zaznamenala policie v migrantských ubytovnách za rok 2016 více než 2 000 fyzických napadení, 800 krádeží, 86 znásilnění a 3 vraždy. Der Tagesspiegel napsal:

"Fakt, že se v uprchlických ubytovnách kumulují násilné činy, není překvapující. Stísněné prostory, vyčerpávající čekání, neustálý hluk a neklid, spolu s nejistou budoucností vyvolávají agresivitu. Jsou zde také etnické a náboženské konflikty. Mnoho Syřanů nechce být společně s Afghánci, mnoho Srbů s Iráčany, mnoho muslimů nesnáší křesťany, mnoho Sunitů se nechce potkávat se Šíity. Údržbář, který pracoval v uprchlické ubytovně, hlásil mafiánské praktiky. Uprchlíci tam například museli platit za přístup k elektrické zásuvce."

Hamburku bylo za prvních 6 měsíců v roce 2017 v migrantských ubytovnách hlášeno 219 sexuálních napadení žen a dětí. Pro srovnání, za stejné období v roce 2016 jich bylo hlášeno 200.

Šlesvicko-Holštýnsku se v uprchlických ubytovnách v Lübecku a v dalších městech odehrál více než tucet hromadných rvaček mezi migrantskými gangy, které si konkurují v obchodu s drogami. Členy gangů jsou údajně migranti z Afghánistánu, Iráku, Sýrie a převážně ze severní Afriky.

Bavorsku ubodal 41 letý migrant v uprchlické ubytovně osmiletého chlapce z Ruska. Patrně proto, že chlapec byl příliš hlučný. Později vyšlo najevo, že bavorský soud vydal varování, že je tento Afghánec, který byl zatčen pro žhářství, pro ostatní nebezpečný. Bavorské úřady toto varování ignorovaly a umístily ho do uprchlické ubytovny, kde bydlel chlapec se svou matkou. Vražda podnítila volání po tom, aby bylo 6 500 svobodných matek v migrantských ubytovnách v Bavorsku ubytováno odděleně.

Také v Bavorsku, 47 letý migrant z Kazachstánu v uprchlické ubytovně v Eggenfeldenu vykastroval 28 letého ukrajinského migranta, který následně vykrvácel k smrti. Později vyšlo najevo, že předtím Ukrajinec muže z Kazachstánu znásilnil. Ukrajinci při znásilnění napomáhala skupina migrantů z Čečenska.

Dolním Sasku, v uprchlické ubytovně v Braunschweigu, sexuálně napadl 36 letý migrant ze Súdánu 12 letou dívku ze Srbska. Více než 100 Srbů se pokusilo zjednat pouliční spravedlnost, než policie zakročila s pomocí pepřového spreje.

Severním Porýní-Vestfálsku, v uprchlické ubytovně v Dortmundu, vyústila hromadná rvačka v pobodání 28 letého migranta. Když chtěla policie zatknout 19 letého pachatele, byla napadena skupinou více než 40 migrantů. Policie obnovila pořádek s pomocí psů. V Kolíně nad Rýnem vedla hromadná rvačka mezi skupinami afrických migrantů v ubodání 22 letého muže. V azylové ubytovně v Espelkampu pobodal 32 letý migrant z Libanonu jiného migranta, který na místě vykrvácel. Muž z Libanonu byl zatčen a poté propuštěn; státní žalobce řekl, že pro obvinění není dostatek důkazů.

Hesensku migranti pobodali jiné migranty v ubytovnách ve městech Bad SalzschlirfDillenburgEhrenbergFuldaGiessenHelsaHilchenbachKassel a Wetzlar.

Jinde v Německu se migranti pobodali navzájem v ubytovnách, mimo jiné, ve městech Albbruck, Alsterdorf, Asperg, Bad , Aiblin, Beelitz, BonnDorfen, Gera, Görlitz, Helmstedt, Hilchenbach, Iserlohn, Kirchheim. Leipzig, Neugablonz, Neustadt, Peine, Prenzlau, Simmozheim, Tröstau, Ulm, Usedom, Waffenbrunn, Wardenburg, Weißenbrunn, Weißkeißel, Wernau...

Když se v Sasku Bild ptal, proč jsou tyto zločiny, o kterých policie a média málokdy informují, drženy v tajnosti, mluvčí ministerstva vnitra odpověděl, že publikování těchto informací není ve veřejném zájmu: "Fakta, která vyšetřující úřady uznají za vhodné zveřejnit, závisí na okolnostech konkrétního případu."

Ministerstvo vnitra prohlásilo, že vysoká úroveň násilí není překvapující:

"Obecně může dlouhodobé ubytování velkého počtu lidí na malém prostoru, jako například v zařízeních pro nově příchozí, vést k dočasným, výjimečných stavům mysli, které mohou v jednotlivých případech vést i k fyzickým neshodám. Tento efekt je ještě znásoben jejich nesourodým etnickým a kulturním pozadím."

Ministerstvo vnitra dodalo, že části násilí by bylo možné předejít, pokud by měli migranti k dispozici "dostatečnou nabídku volnočasových aktivit."

Soeren Kern je vedoucím pracovníkem v Gatestone Institute v New Yorku.

Překlad původního textu: Germany: Violence Spirals in Refugee Shelters
Překlad: Jan Kuta

zdroj:https://cs.gatestoneinstitute.org/11339/nemecko-uprchlicke-ubytovny

+ BONUS ---------------------

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#1 epshark@seznam.cz 2017-11-10 06:49
Západní Německo je zdegenerované. Migranti je obtěžují každý den a jim to nevadí. Afd tam získala i tak málo. Východní Německo hlavně Sasko je na tom lépe. Tam byla Afd druhá nejsilnější.

http://www.epshark.cz/clanek/171/islamsky-soumrak-nad-nemeckem

Facebook komentáře