Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Na Evropu se valí další imigrantská vlna

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

Nastalo léto, a to imigranti nespí. Naopak je vrchol imigrační sezóny. A ještě větší než loni. Na Balkánské azylantské stezce imigrační ruch přímo kypí. Oproti roku 2018 stoupl počet imigrantů o do Bosny polovinu, přičemž v Bosně o azyl nežádají, ale snaží se propašovat přes chorvatskou hranici dále do EU.

  • na-evropu-se-vali-dalsi-imigrantska-vlna

Chorvatští pohraničníci mají co dělat, aby tisíce imigrantů pochytali a vraceli. Tábory pro imigranty v Bosně tak praskají ve švech, a situace v nich je katastrofální. Klasicky, z 90% se jedná o mladé muže mezi 20- až 25 lety „v uprchlické nouzi“, zatímco jejich příbuzní a rodiče doma jsou v pohodě, a na evropský Klondike se komfortně přesunou až v rámci slučování rodin).

Prvním cílem imigrantů na Balkánské azylové stezce je vedle Itálie hlavně Rakousko. O protiimigrantském italském vicepremiérovi a ministru vnitra Matteo Salvinim napsal německý Die Welt, že s každou dorazivší lodí s imigranty dnes jen stoupá jeho popularita. Voličsky je tedy za vodou, a stačí mu jen být. Stojí za ním realita sama, která mu dává zapravdu.

Bývalý rakouský kancléř Kurz o víkendu reflektoval situaci slovy, že „nabíráním imigrantů (neziskovkami) na moři a vožení je do Evropy jen vlákává další a další lidi do (námořního) nebezpečí a dokud bude zachraňování vstupenkou do Evropy, bude se stále více lidí vydávat na cestu“.

Prakticky každá západní země už imigranty proklamačně aktivně odmítá a zapuzuje, ačkoli pasívně a trpně, nevěda co si s imigranty počít, jim stále rozdávají azyly. Neudržitelnost této situace už je však stále viditelnější. Co bude dál..?

zdroj:

https://www.welt.de/debatte/kommentare/plus196485545/Matteo-Salvini-Mit-jedem-Fluechtlingsboot-waechst-seine-Popularitaet.html

https://www.oe24.at/welt/Balkan-Route-zurueck-Neue-Fluechtlingswelle-rollt-an/387713359

https://www.welt.de/politik/ausland/article196467233/Oesterreich-Ex-Kanzler-Sebastian-Kurz-verurteilt-Seenotretter-im-Mittelmeer.html

https://www.gulf-times.com/story/357840/Croatia-set-to-guard-EU-s-longest-land-border

https://www.epochtimes.de/politik/deutschland/neue-balkan-einwanderungswelle-migranten-nutzen-moscheen-route-um-nach-mitteleuropa-einzuwandern-a2453427.html

https://www.bangkokpost.com/world/357531/croatia-set-to-guard-eu-longest-land-border

zdroj:https://www.eurabia.cz/Articles/33224-na-evropu-se-vali-dalsi-imigrantska-vlna.aspx

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře